Felsőfokú végzettség és diploma

Több
11 éve 9 hónapja #21745 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Felsőfokú végzettség és diploma

Maya írta: Sziasztok,
tisztában vagyok a Bilanzbuchalter/in szó magyar és német jelentésével.Gazdasági végzettség szükséges hozzá. Szakosodott változata a Steuerberater. Szerinten nem egyről beszélünk.
Az irodai alkalmazott az egy jóval alacsonyabb/másabb kategóriának felel meg, érthetünk rajta adminisztrátort, adatrögzítőt. De semmiképpen se egy és ugyanaz!
Javítsatok ki, ha rosszul gondolom! ;)

Igen , rosszul gondolkozol.
De csak azért mert kevered az IHK és föiskolai végzettsegeket. Ezen kivül vannak a "-Wirt"-ek.
Minden féle könyvelöböl van középfoku (IHK) és felsöfoku (Bachelor/master) .
"buchhalter.de/"

Kerestek:"buchhalter.de/bilanzbuchhalter/bilanzbuc...er-gehalt-verdienst/"

Ha valaki ma ehhez hasonló végzettséggel jön ki MO-bol akkor megéri egy gyorstalpaló IHK-vizsgával.
Ha bebizonyitottad hogy ismered a német könyvelést akkor elhiszik a Dr.-t is már akárhol csináltad.

A Steuerberater az egy egészen más lapra tartozik, az tényleg külön szakma és mindig föiskolás.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eve

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21754 Írta: eve
eve válaszolt a következő témában: Felsőfokú végzettség és diploma

Kedves Maya, Deco és Attila_BRD!
Nagyon szépen köszönöm a sok tippet, linket és infót Nektek.
Adatrögzítés alatt nem a gépírónőre és nem is a titkárnőre gondoltam, azért az más. Adatrögzítés pl ha a számlákat te rögzíted a programban... Az office stb. használatával egyébként nincs gond, hisz ez itthon is elengedhetetlen.
Igen, a német megfelelőjét én is tudtam és egy-két tanfolyamot találtam is. De ezek is hasznosak, amiket küldtetek. Köszönöm!
A konkrét helyzet. németországi könyvelő iroda, milyen munkakörben tudna mondjuk alkalmazni ezzel a képzettséggel? Milyen tevékenységet folytathatok? Persze kellő német nyelv tudással. És akár közben folyamatos átképzéssel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!