Munkavállalási engedély

  • yvett
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja #692 Írta: yvett
yvett válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia,

nagy az esely ra. Nem veszitesz semmit, ha elmesz az Arbeitsamthoz es megkerdezed. Persze, csak ha be vagy jelentve es van biztositasod. Nem art a munkaadotol vinni egy referenciat.
Elvileg akit egy evnel tovabb foglalkoztattak Nemetorszagban, annak megadjak. De garancia erre sincs.

Üdv, yvett

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • popi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #704 Írta: popi
popi válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Üdv mindenkien!

Lenne nehany kerdesem, munkavallalasi engedelyel kapcsolatban, ha esetleg valakinek van tapasztalata, az kerem segitsen.
Kaphat az ember munkavallalasi engedelyt, ha nemet vallalkozo ismerose alkalmazza, milyen költseg vonzata van a dolognak (fizetendö jarulekok stb.), szükseges-e bejelentett lakcim, illetve ilyen esetben mennyi idöre kapja meg az ember az engedelyt es körülbelül mennyi idöt vesz igenybe az ügyintezes.

Elöre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szoszi74
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #730 Írta: szoszi74
szoszi74 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Olvastam itt nagyon sok mindent a hőn áhított engedélyről.Én is leírom hogy jártam: kb. 1 hónapja vagyok kint,munkát ezerrel kerestem, találtam is!!! Akár már másnap mehettem volna dolgozni, de folyamatosan falba ütköztem a papírokat illetően. Ami miatt mégsem tudok dolgozni: ÁLLÍTÓLAG 3 hónapos bejelentett németországi lakcímre van ahhoz szükség, hogy megkapjam a munkavállalási engedélyt. Ez sehol még apróbetűvel sincs leírva! Ha valakinek esetleg lenne ötlete, hogy lehetne ezt megoldani, nagyon megköszönném!A lakcím bejelentés már megtörtént 2010. május 16-tól, tehát azon változtatni már nem tudok. Van az ún. szezonmunka szerződés, de azt nem tudják megoldani kívül álló okok miatt.

Előre is köszi az infokat, szép dolgos, napokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • yvett
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #731 Írta: yvett
yvett válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia,

igazad van, ez a 3 honap sehol sincs leirva es nem is igaz. A törteneted nagyon ismerös, (sokan ateltük mar). Nem mondjak a hivatalban, hogy nem fogod megkapni, inkabb mas hivatalos engedelyekhez kötik, amiket szinten nem lehet elintezni.
Milyen tevekenysegben akarsz dolgozni?

Üdv. yvett

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • popi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #733 Írta: popi
popi válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia szoszi!

Remélem jól írtam, na mindegy. Sajnos ez már csak így megy itt. Nem akarlak elkeseríteni, de az engedélyhez nagyon nagy reményeket nem kell fűznöd. Mocskosul nehéz munkavállalásit kapni, csak akkor kapsz, ha találsz munkáltatót, de valjuk be erre merha kevés az esély, a 3 hónap tartózkodás szerintem nem jelent semmit, csak azért mert van bejelentett lakcímed az nem jelenti, hogy jogosult vagy engedélyre. Azért elkeseredni nem kell, mivel itt is van kiskapu, ugyan nem tudom milyen munkát szeretnél végezni, de javaslom olvasd el a fórumon a "vállalkozás" című pontot, kb. 2 nap meg 25euró és lehet, hogy már nem is olyan nagy a baj.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szoszi74
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #737 Írta: szoszi74
szoszi74 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia Yvett!
Hálás köszönet a válaszért!!!Igen,volt olyan sejtésem,hogy itt valami bűzlik!Ugrónak szeretnék a helyi (Dieburg) McDonald's-ban dolgozni, fel is vennének,HA meglennének a papírjaim.Az étteremvezető vár velem aug. 16-ig,akkor is felvesz,de én addig nem tudok várni!!!Pénzből élek (élünk a párommal) és ezért jöttem ide.Tudsz valamit esetleg,amiről "elfelejtettek" tájékoztatni?!
Köszi a válaszod!
Üdv: Brigi (szoszi74)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!