Munkavállalási engedély

  • popi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja #644 Írta: popi
popi válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia!

Nem vagy indiszkrét, mivel a dolog nem titok.
Szakmámat illetően mérnök vagyok, elég sok munkahelyre pályáztam itthonról, de azt látom, hogy ilyen módon nem nagyon fogok labdába rúgni. Szerintem, ha a németek meglátják, hogy magyar és ráadásul majdnem 1000 km-re már nem foglalkoznak velem. Tehát úgy gondoltam, hogy kimegyek és majd ott helyben próbálkozok hátha összejön valami. Természetesen minden lehetőségre nyitott vagyok, úgyhogy szinte minden munkát elvállalnék. A német nyelvtudásomat én magam nem tudom és nem is szeretném megítélni, ismerőseim szerint jól beszélek.

Üdv:p.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #645 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia popi!
Igen nagyon nehéz ,én a férjemnek keresek itt kint munkát ,de egyszerűen nem találok pedig beszél németül angolul is egész jól!Én sok sikert kívánok neked és szerencsét a munkához,mert az mindenkinek jól jön !Szerintem lesz is munkád ,ha a németet tudod az nagy előny ,persze mindenkinek segítség kell hátha ezen az oldalon valaki segítő kész lesz-:)-:)üdv:Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • yvett
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja #656 Írta: yvett
yvett válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Sziasztok,

mar több eve elek itt Frankfurtban es rengeteg felesleges kört futottam munkavallalasi engedely vagy eppen allami betegbiztositas ügyeben.
Hogy masokat ettöl megkimeljek, leirom, a helyzet semmit nem valtozott a magyarokkal szemben 2004. ota.
Munkavallalasi engedelyt az kap, aki mar otthonrol talalt maganak egy munkaltatot es ahhoz jön ki, vagy itt talal egy "hianyszakmat" es oda beadja a palyazatat. Pl. magasan kvalifikalt IT-szakember, ujabban hiany van tanarokbol es orvosokbol, valamint apolo szemelyzetböl.
Elvileg 2011-töl valtozik majd a helyzet, de ahogy a helyi törvenyhozast ismerem, az sem lesz sima ut.
A vallalkozo kedvüeknek marad a vallalkozas, ki kell nezni egy vagy szakmaba vago, vagy szakmai vizsga nelkül vegezhetö munkat es fel ora alatt elintezhetö az iparengedely.

Yvett

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #666 Írta: Attila76
Attila76 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Sziasztok , hatha tudja vki a valszaszt :) :

masfel eve kisegito kent vagyok bejelentve, nemetorszagban a munkahelyemen.....ez sem segit az allando munkavallalasit magkapni?

kosz : attila

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • yvett
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja #670 Írta: yvett
yvett válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia,

igen, akinek mar egy eve van folyamatos munkaviszonya es egy allando bejelentett lakcime, annak megadjak a munkavallalasit.

Yvett

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #676 Írta: Attila76
Attila76 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia, ha aushilfe-kent vagyok bejelentve akkor is? (400 eu-s)

kosz :ati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!