nevemtitok esélyei

Több
12 éve 1 hete #18245 Írta: Bizsu
Bizsu válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Szia nevemtitok.meresz vagy,hogy igy belevagtal...en is erdelyi vagyok es talan hasznos infoval tudok szolgalni neked.Iden januar 1-töl jött ki egy uj törveny,miszerint roman es bulgar allampogaroknak nincs szüksegük munkavallalasi engedelyre akkor,ha felsofoku vegzettsegük van vagy pedig nem kisegitö hanem önallo munkat tudnak vegezni :http://www.arbeitsagentur.de/nn_616850/zentraler-Content/A04-Vermittlung/A042-Vermittlung/Migrationscheck/ZAV-AMZ-EU-Erleichterte-Bedingungen.html
A masik uj törveny szerint azok a roman es bulgar allampolgarok akik 3 eve megszakitas nelkül hivatalosan nemetorszagban elnek nincs szüksegük munkavallalasira(ez a te esetedben nem aktualis).Bövebben:http://www.arbeitsagentur.de/Dienststellen/besondere-Dst/ZAV/Downloads/AMZ/amz-ae-verfahren-fuer-rumaenien-bulgarien-merkblatt.pdf
Jelenleg en is intezem a magyar allapolgarsagomat es jun. elejere kaptam idöpontot,hogy beadjam a pairjaimat es azutan szamitva 6 honapon belül megkapom,de ettöl függetlenül szabadon dolgozhatok itt,mivel több mint 3 eve elek kint.remelem segitettem ezzel valamit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28273 Írta: nevemtitok
nevemtitok válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

sziasztok!

ha valakit érdekel a történet folytatása: a sok sikertelen próbálkozás után hazajöttem, levonva a következtetést, amit tulajdonképpen már az elejétől sejtettem, hogy román állampolgárként, végzettség nélkül semmiképp nem lehet állást találni, csak ismerősön keresztül.

időközben megkaptam a magyar állampolgárságot, készítettem útlevelet is.
mindezalatt fejlesztettem a német tudásom. jogosítványom még mindig nincs..
bár nem sok reménnyel, de decemberben újra útnak indultam, ugyanazon az útvonalon, stoppal végig. az eredmény: magyar állampolgárként már egyből kaptam állásajánlatot, viszont nem kaptam olyan szállást, ahova bejelentkezhetnék... az egyik munkaközvetítőnél mondták, hogy amint viszem a bizonylatot a bejelentkezésről, kezdhetek (na jó, másnap..). így megint úszott az egész, és újra hazajöttem.
egyszerűen nincs, ahonnan összeszedjek 1000 eurót lakásbérlésre. nem hiszem, hogy valaki is tudna más tippet adni rá a bűnözésen kívül, de ha mégis, kérem, tegye meg :)

üdv, nevemtitok

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28280 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

nevemtitok írta: . ...az eredmény: magyar állampolgárként már egyből kaptam állásajánlatot, viszont nem kaptam olyan szállást, ahova bejelentkezhetnék... az egyik munkaközvetítőnél mondták, hogy amint viszem a bizonylatot a bejelentkezésről, kezdhetek (na jó, másnap..). így megint úszott az egész, és újra hazajöttem. Egyszerűen nincs, ahonnan összeszedjek 1000 eurót lakásbérlésre. nem hiszem, hogy valaki is tudna más tippet adni rá a bűnözésen kívül, de ha mégis, kérem, tegye meg :)

Kedves Nevemtitok!
Valahol egy nagyon nagy számítási hiiba csúszott a dolgaidba! Nem 1000 euró kell az indullásra hanem legalább 2-3 ezer, mert nem csak az első havi lakbért kell kifizetned, hanem 3 havi kauciót is (általában) Plusz minimum 1 hónapig zsebből kell megélned amig az első fizetésed meglesz! A megoldás egy WG (Wohngemeinschaft) ahol 2-4 emberke összeáll és bérel egy 2-4 szobás lakást. Igy minden költség 1/4-nyi lesz és a start sokkal könyebb! Ezt az összeget rendszerint hitelből szokták összehozni. Ma 3000 euró az 882.000 forint, tehát nem nagy durranés ha négyen indultok neki.(220.500 Ft/fő) Ezt az összeget 1 év alatt össze lehet szedni, mert ez csak 18375 Ft/hó. Hát ennyit csak félre tudsz rakni Mo.-on! Közben el lehet mélyiteni a német nyelvet is! Itt azért meg kell jegyezni, hogy már 2000 euró is elég lehet ha olcsóbb terültere mész a BRD-ben. Máris megoldhatónak tünik a dolog! Azt sem nagyon értem, hogy miért adsz ki sok pénzt az útlevélre, amikor a magyar személyi is elég ha kijössz?! Vagy nem EU országba akarsz tovább menni? (Akkor kell) Szerintem szedj össze még pár jó szakmával rendelkező (!!) havert és így induljatok neki!


A saját véleményem: ha nincs jó, hiányszakmában végzettséged, maradj otthon! Bűnözésen kivűl még van más lehetőség is pénzt szerezni! Próbálj meg dolgozni ott ahol most laksz, vagy költözz a Dunántúlra!!Ahogy irtam, havi 20 ezret csak el tudsz rakni, így 1 év múlva meg van az 1/4 összeg. Ekkor már csak további három társ kell de gondolom ez nem nagy probléma!

Egy kérdés: miért erőlteted annyira a német terültet? A román tudásoddal Franciaország, Belgium is nyitva áll s ha még kicsit az angolt is beszívod, akár Norvégiába is lehet menni. Nekik aztán miden kell!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28288 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Igen Deco, elképzelem mekkora esélye lenne nevemtitoknak a "csóró" Norvégiában, mikor 1000 eurót sem képes összeszedni. Jó ötlet!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28290 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Emilio33 írta: Igen Deco, elképzelem mekkora esélye lenne nevemtitoknak a "csóró" Norvégiában, mikor 1000 eurót sem képes összeszedni. Jó ötlet!

A nagy helyzet az az, hogy a BRD-nek nem kell segédmunkás csak jólkézett munkaerő! Mivel azonban huszonvalahány (28?) országból özönlik ebbe a "csodaországba" a képzetlen melós (is), és van saját 3 millió munkanélküli is, igy nagyobbak az esélyei Norvégiában, mert ott kell még a segédmunkás! Ilyen megvilágításból néztem a dolgot, s adtam ezt az ötletet! S ha figyeltél, az elején, figyelmeztettem az 1000 eurós terve sem fog működni sem itt a BRD-ben sem Norvégiában!!
:wait:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28298 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

DECOTEXT írta:

Emilio33 írta: Igen Deco, elképzelem mekkora esélye lenne nevemtitoknak a "csóró" Norvégiában, mikor 1000 eurót sem képes összeszedni. Jó ötlet!

A nagy helyzet az az, hogy a BRD-nek nem kell segédmunkás csak jólkézett munkaerő! Mivel azonban huszonvalahány (28?) országból özönlik ebbe a "csodaországba" a képzetlen melós (is), és van saját 3 millió munkanélküli is, igy nagyobbak az esélyei Norvégiában, mert ott kell még a segédmunkás! Ilyen megvilágításból néztem a dolgot, s adtam ezt az ötletet! S ha figyeltél, az elején, figyelmeztettem az 1000 eurós terve sem fog működni sem itt a BRD-ben sem Norvégiában!!
:wait:

CSak megint marhasagot irogatsz. Szamoljam ossze hanyszor kellett ezt a norveg almodat javitani? (Azota is rendszeresen ideirogatod, tutti trollkodas semmi mas)
Norvegia SEM keres segedmunkasokat, sot szakmunkasokat is CSAK Norveg nyelvvel mar. Mernokkent v. vmi nagyon keresett szakteruleten sima ugy az angol, de szakmunkaskent norveg KELL! (Lengyel domping van, kint van a megtelt tabla!) Indulasi koltsegek meg 2-4x-ese a nemet minimumnak.
es ne kezd el megmagyarazni, hogy te ezt lattad a TV-ben 10eve.. Inkabb felejtsd el ezt a norveg sablont.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!