nevemtitok esélyei

Több
11 éve 2 hónapja #28305 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Csakhogy ezt a Norvegiat helyre tegyuk:) Itt egy LINK
Ez egy alapblog azoknak akik Norveg bevandorlast terveznek. En is innen szedtem rengeteg infot,mikor ez terv volt. angolul van.
GYakorlatilag az "Uneducated" kategoriaban valoban "sok" a munka, es megtobb ra az azonnali jelentkezo helyben. Kepzett embert nem kepzett munkara nem vesznek fel. Nem kepzetteknek meg csak helyben van eselye, helyi norveg hirdetesekbol (norveg alaptudas kell) vmi munkat talalni. Norvegiaban 3 honapig lehet munkakereses celzattal EU-bol tartozkodni, utana haza kell jonni. A 3 honap alatt, a kepzettlen munkaero tulkinalata miatt es az eleve keves penzzel (az a keves penz Mo.-on egy vagyon) erkezettek utcan elnek, majd legtobbjuk 3 honap utan "penz nelkul, leverten" hazakenyszerul.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28308 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

mahlzeit írta: Mernokkent v. vmi nagyon keresett szakteruleten sima ugy az angol, de szakmunkaskent norveg KELL! (Lengyel domping van, kint van a megtelt tabla!) Indulasi koltsegek meg 2-4x-ese a nemet minimumnak.es ne kezd el megmagyarazni, hogy te ezt lattad a TV-ben 10eve.. Inkabb felejtsd el ezt a norveg sablont.

Az utolsó riportműsort az ARTE TV-n láttam kb. egy hete (8-10 napja) Az olaj kitermelésnél rengeteg betanitott munkaerő IS kell, de abszolult nincs túlkinálat, mert ugyan jól keresnek, de qva nehéz a meló! Pontosan ezért nagy a lemorzsolódás! Arról nem is beszélve, hogy ahol ez a meló van ott az időjárást nem a homo sapiens élőények " találták ki...." A többi stimmel majdnem. Egy alap angollal viszont már lehet(ne) jelentkezni azoknak akik dolgozni is akarnak s nem csak álmodoznak! A riportban (sajnos a cég nevét nem fegyeztem meg) konténer szállásokat adnak és teljes ellátással! Igy nem sok tőkére van szükség a kezdetkor s egy jó nagy bőrönd elég, sok meleg ruhával!!
:wait:

Azt azonban valóban mondták, hogy a lehető legrövidebb idő alatt jó, ha valaki megtanul norvégul! Ez tehát egy esély, csak hát tenni kell érte! Most Te jössz, az ismételt lövöldözéssel! Csak ne megint vaktölténnyel...!
:chuckle: :chuckle: :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28319 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Mernokkent v. vmi nagyon keresett szakteruleten sima ugy az angol, de szakmunkaskent norveg KELL! (Lengyel domping van, kint van a megtelt tabla!) Indulasi koltsegek meg 2-4x-ese a nemet minimumnak.es ne kezd el megmagyarazni, hogy te ezt lattad a TV-ben 10eve.. Inkabb felejtsd el ezt a norveg sablont.

Az utolsó riportműsort az ARTE TV-n láttam kb. egy hete (8-10 napja) Az olaj kitermelésnél rengeteg betanitott munkaerő IS kell, de abszolult nincs túlkinálat, mert ugyan jól keresnek, de qva nehéz a meló! Pontosan ezért nagy a lemorzsolódás! Arról nem is beszélve, hogy ahol ez a meló van ott az időjárást nem a homo sapiens élőények " találták ki...." A többi stimmel majdnem. Egy alap angollal viszont már lehet(ne) jelentkezni azoknak akik dolgozni is akarnak s nem csak álmodoznak! A riportban (sajnos a cég nevét nem fegyeztem meg) konténer szállásokat adnak és teljes ellátással! Igy nem sok tőkére van szükség a kezdetkor s egy jó nagy bőrönd elég, sok meleg ruhával!!
:wait:

Azt azonban valóban mondták, hogy a lehető legrövidebb idő alatt jó, ha valaki megtanul norvégul! Ez tehát egy esély, csak hát tenni kell érte! Most Te jössz, az ismételt lövöldözéssel! Csak ne megint vaktölténnyel...!
:chuckle: :chuckle: :chuckle:

Sejtettem, hogy TV-bol tajekozodsz es semmi kozod a norveg valosaghoz!
Olajkitermelesben a segedero, ugy mint ellato szemelyzet le van osztva, norvegoknak. Ugyanis olyan keresetek vannak, mint egy "szarazfoldi" csucsmanager. Mindezt kepzettseg, pontosabban elokepzettseg nelkul, ugyanis az olajtarsasagok kepzik ki ezeket az embereket. Nagyon komoly a rosta foleg a psziches es fizikai. A feltetel a kozel anyanyalvi szintu angol ellenben kovetelmeny ilyen helyekre. Ahhoz, hogy vki bekeruljon egyreszt korhataros a melo, 30ev felett es adott fizikai kondicio alatt SENKIT nem alkalmaznak ilyen helyen. A kitermelesben reszt vevo szakmai munkasok es mernokok a vilag minden tajekarol jonnek, mert ezt a munkat csak par evig birja egy mar sokszoros szurun szelektalt ember is. (SZAKKEPZETTSEG SZUKSEGES) Egy minimal mernoki melo olajiparbamn, indulo keresetkent netto 10e EUR es minden koltseg fizetve van. Minimal es maximal korhatar van, komoly szurukkel, atlagembernek, aki nem erre keszul mondjuk par evet vagy nem norveg helyi eselye sincs.
A szarazfoldi kiszolgalo ipar pedig eltartja a norveg videket. (Masik fo agazat a halaszat) Gyakorlatilag a norveg falvak, NORVEG lakossaganak min. 70-80%a allami alkalmazott es az olajipőarban dolgozik es olajiparbol szarmazo penz tartja el. Kulfoldikent ide kozel esely sincs bekerulni, csak olyan melot lehet talalni, amit a norveg nem vegez el.
Az mind szep es jo hogy a tv mutat neked egy kontervarost, ahol epp van 10 ures agy. CSak a valosag az, hogy ezek a melokra ott vannak a norvegok joreszt, maradek reszt meg az egesz vilagrol versenyeznek ide nem alapő, hanem teljesen folyekony angol tudassal. Es hamarabb vesznek fel egy azerbajdzsanit vagy mexikoit aki latott mar olajkutat, mint egy magyart aki max benzit tankolt eleteben a mol kuton. Norvegia sajatossaga, hogy az ingyenes felsooktatas es a magas vegzettsegi elvarasok miatt, a lakossag joresze min. MsC vegzettseggel rendelkezik. Aki biztos melot akar Norvegiaban annak kell egy MsC vegzettseg, folyekony angol, norveg tudas es lehetoleg nemzetkozi tapasztalat. Akkor eselyes. Diploma nelkul maradt a helyi allasvadaszat NORVEGUL, max. 3 honapig es min 5-8e EUR indulasi koltseg arra a 3 honapra. Olajipar nagyjabol kepzettseg es vegzettseg nelkul kilove, maradt az amit a helyi mar nem vegez el (kepzettseg nelkul). Akinek nem jon ossze BRD, az Osloban az utcan vegzi. Ami nem is lenne kerdes, ha valaha jartal volna arra. DE ennyire vilaglatott nem vagy. Merthogy Oslo belvarosaban 10m-enkent roman ciganyok (foleg) koldulnak.
Mondjuk ugy, hogy en nem a tv-bol ismerem norvegiat.. Es mindezeket az infokat megtalhatnad a norveg magyar es angol bevandorlasi forumokon is, csak az nem olyan kenyelmes mint a tv elott 20 perc feligazsagokkal.
(Jobb lett volna ha okoskodas helyett, ismet csenben maradsz! :clap: :chuckle: )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28335 Írta: nevemtitok
nevemtitok válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

na igen, jól átment a téma Norvégiába.
azért választottam Németországot célnak, mert az a legközelebbi és legkönnyebben elérhető ország, amelyiknek a rendszere jól szervezett, átlátható és biztatónak tűnik a fejlődés lehetősége is. (nagyon érdekesnek tűnik az is, hogy fizetve vannak az Ausbildungok. )
én amúgy jól tudok angolul, de szerintem egyik országban sem megengedett dolog a nyelvismeret teljes hiánya, szóval az angol tudás mindenhol csak egy plusszot jelent és nem elegendő. azt meg bevallom, hogy a német kultúra közelebb áll hozzám, mint a norvég vagy svéd. az sem elhanyagolható szempont, hogy inkább középeurópai jellege van az országnak, mint nyugateurópai - bár lehet, csak én gondolom így, de az mindegy, hisz már úgyis meg vagyok fertőzve a gondolat által és nehéz lenne kigyógyítani belőle :)
jártam már angliában (meg egyéb helyeken) többször is, de megmondom őszintén, hogy ott 3× annyi pénz kéne az induláshoz, mint németországban, ráadásul ott úgy van megszervezve, hogy a legalja munkából nem igazán lehet szabadulni, hisz az egész fizetésed elmegy a bérletre+kajára+tömegközlekedésre. szóval, bármennyire szívesen próbálnám ki Londonban is az életet, ebből a szakadékból tekintve ki még távolabbinak/elérhetetlenebbnek tűnik Németo.-nál.
meg kell cáfoljam azt is, hogy nem elég kezdéshez az 1000 euró.. ok, normális körülményekhez valóban nem elég, de ki beszélt itt arról?... nem is 3 szobás lakást akarok találni a központban (az elején :P), hanem szobát egy nem túl messze levő helyen, hogy ne legyen gond a jövőbeli munkahelyre beérni. tulajdonképpen decemberben kaptam is volna helyben egy szobát, ha lepengettem volna 350-et (az 1 havi garanciát átengedték volna a következő hónapra kifizetni), úgyhogy 500 is elég lehetett volna az első hónapra, mert 150-ből, ha van gasztronómia kultúrája az embernek és képes magának kaját készíteni, akkor jól lehet lakni.
persze, ritka az ilyen "akciós" ajánlat, éppen ezért beszélek 1000-ről: ha kapok szobát 300-ért, akkor is ki kell fizessek mellé 1-2 havi előleget és/vagy garanciát. és tudjátok meg, hogy hiába sír mindenkinek a szája, mert lehet szobát kapni, csak tudni kell keresni, majd jó benyomást kelteni.
na persze, hozzá kell tegyem azt is, hogy nem vettem volna metróbérletet az első hónapban. igen, nagy parasztság, de én nap mint nap láttam Kolozsváron röhögő külföldieket a buszon az ellenőröknek pofázni, úgyhogy nem csak én exportálnám a szentföldre a huncutkodást és a schwarzfahren kultúrát.
összegezve: sajnálom azokat, akik 2-3000 eurót fecsérelnek el, és nem viszik semmire. hatalmas igazsága ez a sorsnak, hogy ők megtehetik. nagyon vagány!

apropó, a "csodaországban" azért van 3 millió munkanélküli, mert nagyon jól esik nekik az az állapot, vagy mert tekintélyből nem vállalnak el képzettségük alatti munkákat - és ez rendjén is van így. na pontosan emiatt marad meg üresen egy csomó olyan munkahely, amit megkaphatnak a csóró bevándorlók.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nagyberci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28340 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

nevemtitok írta: meg kell cáfoljam azt is, hogy nem elég kezdéshez az 1000 euró.. ok, normális körülményekhez valóban nem elég, de ki beszélt itt arról?... nem is 3 szobás lakást akarok találni a központban (az elején :P), hanem szobát egy nem túl messze levő helyen, hogy ne legyen gond a jövőbeli munkahelyre beérni. tulajdonképpen decemberben kaptam is volna helyben egy szobát, ha lepengettem volna 350-et (az 1 havi garanciát átengedték volna a következő hónapra kifizetni), úgyhogy 500 is elég lehetett volna az első hónapra, mert 150-ből, ha van gasztronómia kultúrája az embernek és képes magának kaját készíteni, akkor jól lehet lakni..

Hát kedves Nevemtitok!
Furcsán kalkulász meg kell hagyni, de próbáld ki! Te itt csak a kajára térsz ki, de rendszerint kell egy kisebb kocsi is amivel bejársz a munkahelyedre.(Biztositasok, tankolás, stb) ha ninc skocsi lesz busz, vonat vagy taxi. Aztán neked is kell biztositás, legalább egy felelösség és egy jogvédelmi. (Számolod közben?) Tehát most azt feltételezem, hogy a háztartásodban MINDEN van, tehát a szobád is butorozott (ennyiért nem lesz) s van egy kis fözöfülkéd ahol a konzerveket felmelegited..... Ha ez sincs, akkor kell lábos, tüzhely, stb aztán szappan, WC papair stb! Mi a nejemmel kb. heti 100 eurót fogysztunk, s ebben nincs benne az alkohol, s a kocsik, csak a kaja s egyéb fogysztási eszköz! Mivel ez a téma már itt lerágott csont, nem ragozom tovább, még csak annyit ha cigizel akkor szó szerint szivás lesz az ezer euró!


Gyere majd meglátjuk , hogy hogyan sikerült, ha beszamolsz! :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28345 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Most lehet a te változatod van közelebb az igazsághoz (szinte biztos), de mond már meg nekem, pld. ez a jogi biztosítás mint (szerinted) szinte kötelező induló dolog, ez hogy, és miért? Ki csinál ilyet hirtelen, mikor kijön? Mi max. most jutottunk el oda, hogy gondolkodunk rajta 9 hónap után (van már más biztosításunk különben), de még képlékeny. És nem azt mondom, hogy nem lehet fontos, de nehezen hiszem, hogy ez lenne a legfontosabb. Cseszheted a jogidat, ha kijövetel másnapján pld. leáztatod az alsó szomszédod, lakását. Lehet itt sorolni sok olyan dolgot, ami fontos, de akkor a te előirányzott pénzkereted is kevés lenne. Ez a kocsi dolog meg a másik. Figyu, ott kell szállást keresni, ahol a munkahely van. 3-4km-es körzetben nem igaz, hogy nem találok szobát, albérletet (Persze nem München belvárosára gondoltam). Mi például simán kaptunk 1 kilométerre a munkától, óvodától, bringa (gyalog, futva- egészség), és meg van oldva a közlekedés 0 euróból. max. 30-40 euró a havi benzinünk, mert úgy szerveztük (és légyszi ne gyere megint, hogy akkor miért tartunk autót). Persze be lehet járni 100 km-ről, tudom van kollégád, de ne már ez legyen az etalon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!