nevemtitok esélyei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28748 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Perszike írta: Párom is gyakran van "kiküldetésben" 200-400 km, kocsit kapnak, hotelben szállnak és plusz 2 euro/óra , no meg ha ö vezet, az is el van könyvelve !

Gondolom ezt itt azért elírtad, mert teljes ellátás mellett is azért 2€/óra az kevés! Aki ennyiért dolgozik azt nagyon meg kéne büntetni, mert tisztára elrontják a bérnívót! Az ilyen munkavállalónak mentő kell és kényszerzubbony! Mo.-on is pontosan az a baj, hogy elvállalják minimálbérért, s így nem is fizetnek többet, mert mindig van balek, aki elmegy rabszolgának!!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28750 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

PLUSZ !!! 2 €/ óra
Gondolom a kiküldetésben töltött órákra az alapórabérre kapja.
Ne csak olvass, értelmezz is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28752 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

zigeuner írta: PLUSZ !!! 2 €/ óraGondolom a kiküldetésben töltött órákra az alapórabérre kapja. Ne csak olvass, értelmezz is.

Párom is gyakran van "kiküldetésben" 200-400 km,kocsit kapnak,hotelben szállnak és plusz 2 euro/óra ....

Hogy Te mit gondolsz azt nem tudom. Nem áll itt az, hogy mennyire jön ez a plusz 2€!
Ha mondjuk 12-14 eróra akkor jó, ha 2 euróra, akkor az csak Auróra! Te hogyan tudod azt
értelmezni, ami nem áll a szövegben? Belegondolod?
:laugh: :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28756 Írta: leganorzs
leganorzs válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Sziasztok!

Bocs, hogy bele vau.... Én csak olvasgatlak benneteket, készülök és szedem az igéket.

Most is csak azért vau, mert értetlenkednek egyesek és kettesek: mi az, hogy a "vendégmunkások" elvárják a kosztot és kvártélyt .....

Nos, én tudom, hogy itthon a "vendégmunkások" igen is megkapják. Napi 3xi étkezés és szállás biztosított - igaz, hogy nem mindenhol - de ott igen, ahol hosszabb ideig akarják alkalmazni őket. Persze hozzátartozik, hogy ez inkább az építőiparra vonatkozik, más területen nem tudom, hogy van-e ilyen.

Szerintem ezért veszik evidensnek egyesek, ha kimegy dolgozni - nem letelepülni, csak dolgozni -. akkor a munkaadó ezt bevállalja. Persze, magyar országon sem kap kosztot, kvártélyt a magyar, ahogy német országban sem kap a német, ez még nem zárja ki, hogy a "vendégmunkás se kapjon.

További szép napot Mindenkinek!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28764 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

leganorzs írta: Szerintem ezért veszik evidensnek egyesek, ha kimegy dolgozni - nem letelepülni, csak dolgozni -. akkor a munkaadó ezt bevállalja. Persze, magyar országon sem kap kosztot, kvártélyt a magyar, ahogy német országban sem kap a német, ez még nem zárja ki, hogy a "vendégmunkás se kapjon.


Szerény véleményem, hogy a vendég és a honos munkás közt nincs különbség. Mindkettő a munkaerejét bocsájtja árúba.
A magyarországi szokás amit valami büdös zsíros téesztolvaj paraszt valósított meg, nevezetesen, hogy a vendégmunkásnak ellátás jár egyszerűen nevetségesnek tartom.....Mert miért is járna bármi ami a honos melósnak nem ? A munkádért bér jár, a létfenntartás meg személyes ügye mindenkinek. Ezt követelni szégyen! (márpedig sokan követelik...de miért is?)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28787 Írta: leganorzs
leganorzs válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

kfz írta:

leganorzs írta: Szerintem ezért veszik evidensnek egyesek, ha kimegy dolgozni - nem letelepülni, csak dolgozni -. akkor a munkaadó ezt bevállalja. Persze, magyar országon sem kap kosztot, kvártélyt a magyar, ahogy német országban sem kap a német, ez még nem zárja ki, hogy a "vendégmunkás se kapjon.


Szerény véleményem, hogy a vendég és a honos munkás közt nincs különbség. Mindkettő a munkaerejét bocsájtja árúba.
A magyarországi szokás amit valami büdös zsíros téesztolvaj paraszt valósított meg, nevezetesen, hogy a vendégmunkásnak ellátás jár egyszerűen nevetségesnek tartom.....Mert miért is járna bármi ami a honos melósnak nem ? A munkádért bér jár, a létfenntartás meg személyes ügye mindenkinek. Ezt követelni szégyen! (márpedig sokan követelik...de miért is?)


Teljesen igazad van!! Én csak azt írtam, hogy azért várja el a magyar külföldön, mert idehaza is megkapja a külföldi munkavállaló.
Különben, szerintem megállapodás kérdése az egész itthon is és bárhol a világban!! Nem elvárás!!
Aki elvárásként kezeli az meg keressen olyan munkahelyet, ahol ezt megkapja, viszont akkor ne csodálkozzon, hogy a jövedelme kevesebb..... Valamiből a munkaadónak finanszíroznia kell ....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!