nevemtitok esélyei

Több
11 éve 2 hónapja #28674 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Kedves Mahlzeit és DECOTEXT!

Na ne tessék általánosítani :P
Leírtam az unokatestvérem történetét ennyi.
Nem írtam oda,hogy ez így jó,így kell csinálni,csupán a tényeket........
Mi sem így jöttünk ki és nem is tanácsolom ezt senkinek.
Mi megszenvedtünk azért,hogy kijöhessünk,én eleve beszéltem németül,párom hónapokkal a kijövetele elött már keményen tanult,gyermekeim már folyékonyan beszélnek.
Visszatérve a kérésedre kedves DECOTEXT,ez a munkáltató aki kiviszi a magyarokat,(csak annyit tudok róla,hogy...)magyarul és németül is beszél,kb 50 körüli és csak kihozott magyarokkal dolgoztat,magyarul adja ki a munkát és mindenki magyarul beszél,a fönök intézte a banki papirokat,a szállást,biztosítást stb.
Még egyszer hangsúlyoznám!
LEÌRTAM AZ UNOKATESTVÈREM KIJUTÀSÀT
Szép napot!

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28677 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Perszike írta: Visszatérve a kérésedre kedves DECOTEXT,ez a munkáltató aki kiviszi a magyarokat,(csak annyit tudok róla,hogy...) magyarul és németül is beszél, kb 50 körüli és csak kihozott magyarokkal dolgoztat, magyarul adja ki a munkát és mindenki magyarul beszél, a fönök intézte a banki papirokat, a szállást, biztosítást stb.


Ezt értetem kezdettől fogva! Továbbra sem értem, hogy a magyar munkavállaló ha ide kijön, miért várja el ezeket a szolgáltatásokat, amikor MO.-on sem ad ilyet egy munkaadó sem. (Olyanról hallottam, hogy bizonyos útépítő csoportok konténeres szállással vándorolnak az országban.) Amit itt kérnek, s elvárnak az előtt én teljesen értelmetlenül állok! Ja, és ehez jön, hogy nagyon sokszor még kevesellik is a fizetéseket! Igaz, eddig nem olvastam arról, hogy végül is milyen szakmáról van szó, de szerintem mindegy. Itt szinte mindnhol a munkavállaló dolga a szállás, a kaja, és egyebek! Engem kiröhögne a munkaadóm ha ilyet kérnék! (Ha viszont kiküldetésbe kell menni, ott fizeti a hotelt és a napidijat, sőt a szolgálati utat is >>pl. közlekedést, vagy adnak kocsit.) Ez azonban nem a mindennapos munkavégzéskor, s csak nagyon ritkán van!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28679 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

DECOTEXT írta: Továbbra sem értem, hogy a magyar munkavállaló ha ide kijön, miért várja el ezeket a szolgáltatásokat, amikor MO.-on sem ad ilyet egy munkaadó sem.

Segítek ;) Az alábbi hozzászólás jött facebook-on a 20 főt spárga és eperszedésre hirdetés bejegyzéséhez:
"HOGY GONDOLTÁK EZTET,VAGYA HIRDETÉS A CSIGÁKNAK SZÓL?ÚŐK HORDJÁK A HÁZUKAT A HÁTÁN."
Na ezért várja el a magyar munkavállaló! :laugh:
Most az ezt követő cirkuszból nem is idézek ami pedig arról szólt, hogy igazán megtanulhatna a hirdetést feladó német munkaadó magyarul mert a spárga szedéshez nem kell német, szóval így eleve esélyt sem kapnak, hogy dolgozhassanak! :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28694 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Perszike írta: Kedves Mahlzeit és DECOTEXT!

Na ne tessék általánosítani :P
Leírtam az unokatestvérem történetét ennyi.
Nem írtam oda,hogy ez így jó,így kell csinálni,csupán a tényeket........
Mi sem így jöttünk ki és nem is tanácsolom ezt senkinek.
Mi megszenvedtünk azért,hogy kijöhessünk,én eleve beszéltem németül,párom hónapokkal a kijövetele elött már keményen tanult,gyermekeim már folyékonyan beszélnek.
Visszatérve a kérésedre kedves DECOTEXT,ez a munkáltató aki kiviszi a magyarokat,(csak annyit tudok róla,hogy...)magyarul és németül is beszél,kb 50 körüli és csak kihozott magyarokkal dolgoztat,magyarul adja ki a munkát és mindenki magyarul beszél,a fönök intézte a banki papirokat,a szállást,biztosítást stb.
Még egyszer hangsúlyoznám!
LEÌRTAM AZ UNOKATESTVÈREM KIJUTÀSÀT
Szép napot!

ertettem mit irtal. Csak tanacskent irtad egy kerdezonek, hogy rizikosan ugyan, de igy is lehet.. En ehhez csak hozza irtam, hogy nemetul igy ember nem fog megtanulni sem fel, sem 2 ev alatt..
Unokatesodnak hogy jott ossze a nyelvtanulas?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28744 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Szia Mahlzeit!

Mikor utoljára találkoztam vele még sehogy nem állt a nyelvvel,már nem tartjuk a kapcsolatot,de sejtem még mindig sehol.......
Mielött kijött lett volna több hónapja tanulni,de nem tette......
Szép estét! :)

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28745 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Szia DECOTEXT!

Visszatérve a témára :) (lehet,hogy rosszul fogalmaztam :silly: ) nem a munkáltató fizeti a szállást,ö csak keres az embereknek.
Azt tudom,hogy magyarul és németül is beszél ez a munkáltató,de azt hogy valójában milyen nemzetiségü azt nem tudom és v´gképp nem értem miért hozza ki a magyarokat,hisz van kint elég munkavállaló,talán nem teljesen legálisak az elszámolások ?! fogalmam sincs .A munka amit végeznek utcamenti sepregetés,festés és hasonlók,ezeket mesélte az unokatesóm,míg tartottuk a kapcsolatot.
Áttérve a saját történetünkhöz,a páromnak is ajánlottak itt olyan állást ,hogy a föni berendezett lakásában lakhattunk volna (persze nem abban amiben ö) és mellé 1000 eurot fizetett volna havi fixet egy kömüvesnek..........hát annyira nem voltunk elkeseredettek,hogy ezt elfogadjuk :woohoo:
Párom is gyakran van "kiküldetésben" 200-400 km,kocsit kapnak,hotelben szállnak és plusz 2 euro/óra ,no meg ha ö vezet az is el van könyvelve :)
További szép estét!

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!