nevemtitok esélyei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28346 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Emilio33 írta: Most lehet a te változatod van közelebb az igazsághoz (szinte biztos), de mond már meg nekem, pld. ez a jogi biztosítás mint (szerinted) szinte kötelező induló dolog, ez hogy, és miért? .

Szerintem ez a legfontosabb! Sokszor olvashatjuk itt a forumon, hogy "nem fizet a munkaadó", vagy "többet dolgozunk mint amennyit fizetnek"... baj van a bérbeadóval, de nem menjünk ilyen messzire, csak addig, hogy igyekszel a munkahelyedre és valaki nem adja meg az elsőbbséget. Mondod tiszta ügy, de a balesetet okozó azt állítja, hogy te indexeltél és megtévesztetted ezzel....., vagy rádtukmáltak egy sky szerződést amiből nincs kiút és a felmondási idő 5 év (túloztam!)... szóval 1000 dolog lehet aminél szükségedlehet a jogi képviseletre! (Én a magyar E-Ont pereltem be innen az Allianzon keresztül és , megnyertem mert igazunk volt! Otthon ezt senki nem teszi.....mit gondolsz miért?) Szóval ha valaki nem milliomos és nem dúsgazdag, akkor annak bizony kell a jogi bizosítás!

A nagy helyzet, hogy ahol munkahelyek vannak ott csak
mázlival kapsz kezdetben is fizethető bérleményt mert
ilyen helyeken a kereselt nagy, a kinálat meg kicsi!


Sajnos azt kell mondanom, hogy a bejárók többsége bizony 20-30 km-ről jár vagy messzebbről! A cégünknél a csúcs úgy emlékszem 125 km. S naponta ingázik! Van a szomszéd cégnél két alkalmazott akik 180 km-ről ingáznak az ICE-vel (Berlinből) de gyorsabban itt vannak mint aki 50 km-ről jön..... Én csak 6 km-ről, de nekem is kell kocsi. Sőt a nejemnek is kell, mert a munkaidőnk különbözik és ő arra 12 én meg erre 6 km-re dolgozom! Busz vagy más nincs, nyáron esetleg a bicaj..... no de télen mi van?!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28367 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

nevemtitok írta: na igen, jól átment a téma Norvégiába.
azért választottam Németországot célnak, mert az a legközelebbi és legkönnyebben elérhető ország, amelyiknek a rendszere jól szervezett, átlátható és biztatónak tűnik a fejlődés lehetősége is. (nagyon érdekesnek tűnik az is, hogy fizetve vannak az Ausbildungok. )
én amúgy jól tudok angolul, de szerintem egyik országban sem megengedett dolog a nyelvismeret teljes hiánya, szóval az angol tudás mindenhol csak egy plusszot jelent és nem elegendő. azt meg bevallom, hogy a német kultúra közelebb áll hozzám, mint a norvég vagy svéd. az sem elhanyagolható szempont, hogy inkább középeurópai jellege van az országnak, mint nyugateurópai - bár lehet, csak én gondolom így, de az mindegy, hisz már úgyis meg vagyok fertőzve a gondolat által és nehéz lenne kigyógyítani belőle :)
jártam már angliában (meg egyéb helyeken) többször is, de megmondom őszintén, hogy ott 3× annyi pénz kéne az induláshoz, mint németországban, ráadásul ott úgy van megszervezve, hogy a legalja munkából nem igazán lehet szabadulni, hisz az egész fizetésed elmegy a bérletre+kajára+tömegközlekedésre. szóval, bármennyire szívesen próbálnám ki Londonban is az életet, ebből a szakadékból tekintve ki még távolabbinak/elérhetetlenebbnek tűnik Németo.-nál.
meg kell cáfoljam azt is, hogy nem elég kezdéshez az 1000 euró.. ok, normális körülményekhez valóban nem elég, de ki beszélt itt arról?... nem is 3 szobás lakást akarok találni a központban (az elején :P), hanem szobát egy nem túl messze levő helyen, hogy ne legyen gond a jövőbeli munkahelyre beérni. tulajdonképpen decemberben kaptam is volna helyben egy szobát, ha lepengettem volna 350-et (az 1 havi garanciát átengedték volna a következő hónapra kifizetni), úgyhogy 500 is elég lehetett volna az első hónapra, mert 150-ből, ha van gasztronómia kultúrája az embernek és képes magának kaját készíteni, akkor jól lehet lakni.
persze, ritka az ilyen "akciós" ajánlat, éppen ezért beszélek 1000-ről: ha kapok szobát 300-ért, akkor is ki kell fizessek mellé 1-2 havi előleget és/vagy garanciát. és tudjátok meg, hogy hiába sír mindenkinek a szája, mert lehet szobát kapni, csak tudni kell keresni, majd jó benyomást kelteni.
na persze, hozzá kell tegyem azt is, hogy nem vettem volna metróbérletet az első hónapban. igen, nagy parasztság, de én nap mint nap láttam Kolozsváron röhögő külföldieket a buszon az ellenőröknek pofázni, úgyhogy nem csak én exportálnám a szentföldre a huncutkodást és a schwarzfahren kultúrát.
összegezve: sajnálom azokat, akik 2-3000 eurót fecsérelnek el, és nem viszik semmire. hatalmas igazsága ez a sorsnak, hogy ők megtehetik. nagyon vagány!

apropó, a "csodaországban" azért van 3 millió munkanélküli, mert nagyon jól esik nekik az az állapot, vagy mert tekintélyből nem vállalnak el képzettségük alatti munkákat - és ez rendjén is van így. na pontosan emiatt marad meg üresen egy csomó olyan munkahely, amit megkaphatnak a csóró bevándorlók.

Szia!

Most bocs, hogy beleugatok, én szurkolok neked, de nem értem; pár hozzászólással ez előtt azt írtad, hogy kaptál volna melót, ha van lakcímed. Most meg azt írtad, h kaptál volna lakást 350ért és nem kellett volna províziót, meg kauciót fizetned. Akkor most mi volt a gond?

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28556 Írta: nevemtitok
nevemtitok válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

köszönöm a szurkolást.
az volt a gond, hogy nem volt 350 euróm. csak ennyi....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28619 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Mandula!

Lehet még egy fajtaképp esélyed,igaz eléggé rizikós,de ha nem a családunkban történt volna meg akkor le sem írnám.
Szóval van egy drágalátos unokatesóm aki egyszer csak a fejébe vette,hogy kiköltözik N.o-ba és n´zte az álláshírdetéseket az express.hu-n.Nulla zsetonnal a zsebében és szinte 0 nyelvtudással.Írt levelet pár hírdetönek,pár hivatkozást lecsekkoltam neki (ahol német munkahelyre hivatkoztak cégnévvel-megeresztettem pár telót,hogy tényleg keresnek egy munkaeröt.....és persze szinte mind átvágás volt) Szóval egyszer csak kb 3-4 hónap után talált egy ürgét aki magyarokat hozott ki SM-nek,szállás van,meló nyugis és kevés neki a 8 euros netto........
Na így is ki lehet jönni,elkezdeni majd pár hónap után amikor már beszéled a nyelvet akkor odafigyelni,hogy ne maradj a sz@rban,hanem keress egy bejelentett állást német cégnél .
Viel Glück!

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28621 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Perszike írta: Szóval egyszer csak kb 3-4 hónap után talált egy ürgét aki magyarokat hozott ki SM-nek,szállás van, meló nyugis és kevés neki a 8 euros netto........!

Hát szóval minket akkor jól megszivattak és ma világi dolog lehet az egész! Nekünk semmit nem fizetett senki! Én jöttem ki jó fél évvel a család elött. (2 gyerek, nejem). Magunknak kellet munkahelyeket leresni, én rohangásztam bérlakás után. A bankszámlától kezdve a biztositásokig, iskolák, kiköltözési költség, adószámok, stb. minden ránkhárúlt! Ha ma a munkavállaló kap szállást, s azonnal ellátást 1 hónapig, -az elös fizuig- hát ez szuper jó világ! Mi akkor állatira rosszúl csináltuk!
:sick:

Ehez lenne egy kérdésem: Magyarországon milyen cégek és hol
biztositanak ilyeneket, hogy ezt itt elvárják a német munkaadóktól?

:wasntme:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28657 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Perszike írta: Mandula!

Lehet még egy fajtaképp esélyed,igaz eléggé rizikós,de ha nem a családunkban történt volna meg akkor le sem írnám.
Szóval van egy drágalátos unokatesóm aki egyszer csak a fejébe vette,hogy kiköltözik N.o-ba és n´zte az álláshírdetéseket az express.hu-n.Nulla zsetonnal a zsebében és szinte 0 nyelvtudással.Írt levelet pár hírdetönek,pár hivatkozást lecsekkoltam neki (ahol német munkahelyre hivatkoztak cégnévvel-megeresztettem pár telót,hogy tényleg keresnek egy munkaeröt.....és persze szinte mind átvágás volt) Szóval egyszer csak kb 3-4 hónap után talált egy ürgét aki magyarokat hozott ki SM-nek,szállás van,meló nyugis és kevés neki a 8 euros netto........
Na így is ki lehet jönni,elkezdeni majd pár hónap után amikor már beszéled a nyelvet akkor odafigyelni,hogy ne maradj a sz@rban,hanem keress egy bejelentett állást német cégnél .
Viel Glück!

Ezt en mar irtam tobbszor is, ennek semmi ertelmet nem latom. A valahogy kijutni es majd itt megtanulom a nyelvet az csak ugy mukodik, ha vmi felallasod van es napi 2-4 orat nyelvtanulassal toltesz. Kivetelek biztos vannak, ha vki nyelvzseni v vami extrem kulonleges motivacioja van ejszaka napi 2-3 orat tanulni.
En kozel 3 eve vagyok itt, angolul dolgozom, nemzetkozi tarsasag. Munkanyelv angol. Ideiglenes jottem ki, hosszabbitgattak, majd nemreg volt lehetoseg egy permanens itt maradasra.
Annak ellenere hogy a cegem fizette es most ujbol fizeti a magantanart a nyelvtanulasomhoz egy gyenge A2es szintet birtam osszeszedni nemetbol. (Igaz az elejen nem vettem komolyan mert csak ideiglenesen terveztem az ittletet es inkabb az angol biznisznyelvre es a szaktudasra gyurtam)
De Ha az ember egesz nap melozik es nem nemetul, ilyen a magyar brigadba torteno munka is, akkor a kozel eselytelen ertelmesen egy nyelvet megtanulni.
Lehet mondani, hogy en vagyok a bena, de sajnos az ismerettsegi koromben akik angolul meloznak, ez altalanos. Egy minimal alap nemet tudas jon ossze par ev alatt ami szinte semmire nem eleg a kesobbiekben.
(Na ezen fogom most valtoztatni es ragyurok a nemetre:) nemi hetvegi es ejszakai programmal)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!