nevemtitok esélyei

Több
11 éve 2 hónapja #28828 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Perszike írta: Szia Mahlzeit!

Mikor utoljára találkoztam vele még sehogy nem állt a nyelvvel,már nem tartjuk a kapcsolatot,de sejtem még mindig sehol.......
Mielött kijött lett volna több hónapja tanulni,de nem tette......
Szép estét! :)

Na errol beszeltem, itt ha melo van mas nyelven mint nemet, a nemet nem fejlodik:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28830 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

DECOTEXT írta:

Perszike írta: Párom is gyakran van "kiküldetésben" 200-400 km, kocsit kapnak, hotelben szállnak és plusz 2 euro/óra , no meg ha ö vezet, az is el van könyvelve !

Gondolom ezt itt azért elírtad, mert teljes ellátás mellett is azért 2€/óra az kevés! Aki ennyiért dolgozik azt nagyon meg kéne büntetni, mert tisztára elrontják a bérnívót! Az ilyen munkavállalónak mentő kell és kényszerzubbony! Mo.-on is pontosan az a baj, hogy elvállalják minimálbérért, s így nem is fizetnek többet, mert mindig van balek, aki elmegy rabszolgának!!

Ha irja, hogy 1000euros bert plusz lakast nem fogadtak el, mert van ez a masik, ahol ki van fizetve a "tuloras" plusz 2Eur orankent, akkor mi nem ertheto?
VAgy csak talaltal vmit amibe bele lehet ismet kotni? Az ilyenek lezarhatoak lennenk, hogy ja bocs elneztem, ugye? :clap:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28831 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

kfz írta:

leganorzs írta: Szerintem ezért veszik evidensnek egyesek, ha kimegy dolgozni - nem letelepülni, csak dolgozni -. akkor a munkaadó ezt bevállalja. Persze, magyar országon sem kap kosztot, kvártélyt a magyar, ahogy német országban sem kap a német, ez még nem zárja ki, hogy a "vendégmunkás se kapjon.


Szerény véleményem, hogy a vendég és a honos munkás közt nincs különbség. Mindkettő a munkaerejét bocsájtja árúba.
A magyarországi szokás amit valami büdös zsíros téesztolvaj paraszt valósított meg, nevezetesen, hogy a vendégmunkásnak ellátás jár egyszerűen nevetségesnek tartom.....Mert miért is járna bármi ami a honos melósnak nem ? A munkádért bér jár, a létfenntartás meg személyes ügye mindenkinek. Ezt követelni szégyen! (márpedig sokan követelik...de miért is?)

Nem minden munkaeropiacon van ez igy. VAn a honos munkas akinek vedi a sejhajat a szakszervezet, ha el akarjak kuldeni van egy szaftos vegkielegites, egyeb benefitek.
De vannak projektek, amikor meg kene oldani a melot, de nem akarnak allando alkalmazottat felvenni vagy csak idoszakosan akarjak. NA ilyenkor meg kell fizetni a rizikobeli kulonbseget a honos munkastol. Nyilvan ha segedmunkas az illeto akkor ez a kulonbozet kozelit a 0-hoz, de inkabb minuszos, egy "raketatudosnal" meg valoszinuleg nem gond a joval tobb ber.
En mig kikuldetesben dolgoztam tobbet kerestem mint most. Fizetett lakas es cegauto. Ez volt az ara a nem fix szerzodesnek. Most atvettek, raadasul jogfolytonosan. Ergo h aki akarnak rugni, ugy kell kezeljenek szerzodes szerint, mintha 2002 ota ezen a munkahelyen dolgoznek. Na igy megerte egy kicsit kevesebbert is dolgozni es "alando helyi munkaerove" valni:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28835 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

mahlzeit írta: Nem minden munkaeropiacon van ez igy.


.....amit írtál az abban a körben igaz amiben te mozogsz...sőt már enélkül nem is lehet "agyat elszívni" jelen korunkban. Inkább a kétkezi melósra reflektáltunk.....ott ez kicsit fura, hovatovább idegesítő :)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28849 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Hát igen kicsit el,de biztosan én voltam félreérhetö... :D
Az a plusz 2 euro az alap órabéréhez jön hozzá ;)
Szép estét!

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28852 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Perszike írta: Hát igen kicsit el,de biztosan én voltam félreérhetö...
Az a plusz 2 euro az alap órabéréhez jön hozzá !

Így már értem. S mennyi az az alapórabér?
(Ha nem vagyok "Windischgrez")

Ugyanis ezen bukik vagy áll a dolog nyitja! Ha az alap mondjuk
2-4 euró + ez a 2€ akkor bizony az nem sok. Ha 8-10 akkor viszont
igy egy ilyen rész ellátással már jó!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!