nevemtitok esélyei

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #12916 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

De!!! Igen is kijöhetsz szakma nélkül is. :silly: :silly: :silly:
Csak előtte tanulj meg nagyon jól németül!
A vendéglátóba mindíg kell az ember. Ezt biztosra állítom. B)
Itt a bizonyíték: 200 embert keresnek konyhára kisegítőnek, ami nem is olyan rossz, mert a kajád hozzá biztosítva van. Egy része az állásoknak szállással együtt van.
jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stelle...n=e1s1&d_6827794_p=1
Az rögtön ki fog derülni, hogy beszélsz-e már németül, ha a munkaadód majd felhív(vagy te őt), és beszélned kell. 10 mp múlva el fogja dönteni, alkalmaz-e, vagy sem..
Szóval tanulj...
Utána itt is tanulhatsz szakmát, akár 40 felül is lehetséges a továbbtanulás. Egy életen át kell küzdeni, tanulni, tenni a jobb életért, és nem elfogadni a szegénységet!
(Keresztanyám 47 évesen jogi egyetemen diplomázott, amihez ezen keresztül is gratulálnék)
Holnap nézzél fel erre az oldalra is, ma ez valahogy nálam ki van purcanva, pedig remek adatbázisa van, és ahogy látod, magyarnyelvre is átállítható
ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=hu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Julianna, Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12942 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Szia jó reggelt! :woohoo:
Az erdélyiekre kedves fiatalember nem a pesszimizmus a jellemzö, hanem a konok kitartás, összetartás, jó értelemben vett agyafúrtság, Te meg jössz ezzel a megyek a Dunába szövegeddel. Tudnék Neked husiparos céget emliteni, de akkor annyira kileszel, hogy kedved nem lesz esténként tanulni. No mármost egy 22 éves ember kezébe kell egy szakma. Abban nem vagyok jártas, hogy, ha átmész Magyarországra, akkor munkanélkülinek jelentkezhetsz-e? Vagy kapsz-e támogatást?
Én azért mondtam, hogy maradj Romániában és onnan erösits, mert, ha áttelepülsz, akkor is egyböl a költségek, problémák merülnek fel: lakás, megélhetés, szakma, helyismeret hiánya.
Na szép vasárnapot és tanuld a németet 1000-rel!!!!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18031 Írta: nevemtitok
nevemtitok válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

yeah. megtanultam minimalisan nemetul, fogtam magam es elstoppoltam egeszen idaig, Münchenig. olcso koltsegvetesbol, a repteren huzom meg magam ejjel.

eloszor elmentem a repteri Agentur für Arbeit-hoz, ott szivesen felvettek volna a jelentkezesem akar repulogeptakaritasra is, ha lett volna jogositvanyom, de nincs.
majd elmentem a Kapuzinerstr.-i ugynokseghez is, de ott mar nem szembesultem akkora joindulattal, hiszen az informacional csak egy kis utbaigazitassal segitettek nekem, hogy merre vannak a szamitogepek, internet, es tanacsoltak, keressek ott allast.. valahogy nehezen tudom elkepzelni, hogy az a szep nagy epulet csak arra valo, hogy az embert internethez iranyitsak....

tenyleg csak ez maradt, vagy valaki tud jobb otletet? interneten eddig is folyamatosan bongesztem (ujsagokbol is) az "alja"-allasokat, egyfolytaban kuldozgetem az ures oneletrajzom es lesem a valaszt.
holnap meglatogatok meg nehany munkakozvetitot.. (ha el nem kap az idegosszeomlas a metron, mikor olyan helyre ulok ahol egyetlen nemet szot sem hallok, pedig szeretnem legalabb a hallgatast gyakorolni)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 1 hete #18038 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Hűha, nem semmi vagy!!!
(könyvet írhatsz a történetedből, ha jóra fordul sorsod!)
Én is egyedülj öttem ki 2005ben. Münchenbe, mint te, az első hónapokat végigsírtam, annyira nehéz volt az egyedüllét, a család hiánya. Csak én annyival okosabb voltam, hogy nekem már M.o.-on aláírt munkaszerződésem volt szállással és ellátással.
Ötletet tudok adni, hogy hova menj jelentkezni, hátha kell a konyhai kisegítő.
(privátban elküldöm a címét, nehogy holnap a többiek is megrohanják! :woohoo: )
Na ok, weiter.. Szóval ha olcsón szállást keresel(hogy ne legyél hajléktalan), menj ide:
Jugendherberge München
Munkalehetőségként még a Mc D.-ok jöhetnek számításba, azon kívül merészelem ( :laugh: ) ajánlani nagy szeretettel a DCT ötletét. Also, fogod a batyudat, és vidékre mégy, mondjuk Glonnba(az egy falu 50km-re keletre). Keresel egy Bauert(földműves), és azt mondod:
Ich brauche Arbeit für Essen und Unterkunft! Lesz hol laknod, azonkívül kajád, és tanulod vele a nyelvet! Szóval leszel Erntehelfe, vagy kisegítő a tehenek fejésénél, vagy mit tudom én.
Tavasz van, mindenhol elkel a segítség!
Drukkolok ezerrel! Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18056 Írta: rbert
rbert válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Hat igen,egy nagyon bator ember :) drukkolok neked'nevemtitok'
Sok sikert
En is Erdelyi vagyok de ram nem jellemzo ez a batorsag Sajnos. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 1 hete #18066 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: nevemtitok esélyei

Ez nem csak bátorság, hanem őrültség is, de lehet, hogy mégis szerencséd lesz. :woohoo:
Mindenesetre ha éhes lennél, itt kapsz melegételt:
www.wir-fuer-uns.de/landesnetzwerk/lnw_nl06_2.pdf
Vigyázz, hogy ki ne raboljanak!
Aztán ha nagyon nagy baj történne, ide fordulhatsz:
www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/DE/de/de_un...rd/ung_missionen.htm
Lehet, hogy itt is segítségedre lesznek, ha szimpi vagy:
ungarn-restaurant-muenchen.de/
Viel Erfolg!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!