Német nyelvtanulás

Több
12 éve 4 hete - 12 éve 4 hete #18061 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok!

Új fórumozó vagyok. Én is a héten kezdem meg a német tanulmányaimat :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hete - 12 éve 4 hete #18074 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Ghosty!
Az angol német kavarással nem vagy egyedül. Tegnap a német tanár kérdezett én meg angolul válasszóltam. :laugh: Majd mikor a kiejtést gyakoróltuk megjegyezte, hogy nagyon szép lágy angolos kiejtésem van. Kiejtéshez ajánlom a Berlitz könyveket az utiszótárban a kiejtés is ott van zárójelben. És van olyan verzió ahol CD van hozzá.
Szoval fel a fejjel csak rajtunk múlik mit érünk el az életben! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 1 hete #18805 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szugya beküldte:

"ha van hasonló szívesen átnézném"


"Még kér a nép, most adjatok neki!" :lol:
www.wirtschaftsdeutsch.de/lehrmaterialie...erblick-gra1.php#DEM
Ennek segítségével egy komplett nyelvtankönyvet megspórolhattok! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: amandaa, htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 órája #19326 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok!

Gondoltam megosztom a tapasztalatom a müncheni VHS-ről.
2 hete kezdtem a C1/1-et, elég sokan vagyunk (16 Fő) a tanárnő egy jó 50-es de szerencsére nagyon dinamikus és mondhatom hogy eddig a legjobb tanár akivel találkoztam! A csoport ezen a szinten már érezhetően jobban kommunikál mint eddig! zöme aupair és kelet európai illetve orosz környéki. Heti 3szor van és az Aspekte zöldet használjuk, de egész sok spontán kommunikáció jön létre az órákon, szerencsére!
Szóval köszönöm azoknak akik engem is elláttak tanácsokkal. Igaz nincsenek kevesen az órán, de ahhoz képest hogy a másik tanfolyamon átlagba 8-10-en voltunk észre se vehető a megnövekedett szám!
Én tudom javasolni hogy felsőbb szinten már vállaljátok be a VHS-t, alatta nem sok jót hallottam a többiektől sem, de itt már versenybe száll a magániskolákkal (nem a magánórákkal!!!)
;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nagyberci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 órája #19329 Írta: kenguru
kenguru válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok!
Uj vagyok a forumon.Nagyon örülök hogy letezik ez a weboldal!
Nemet tanulasba kezdek bele, nagyon tartok töle hogy igy 50 környeken nehezen fog menni. Nemetorszagban nem regota elek. Parom tud nemetül, de angolul beszelünk (nem fog velem nemetül beszelni, azt mar latom). Mindkettönknek tökeletes az angolja, angol nyelvterületröl jöttünk ide.
Vejem nemet, mostanaban nem valaszol csak nemetül, ennek örülök. Pici unokam a lanyom magyarul tanitja, ami jol megy, vejem nemetül beszel vele. A pici (2 es fel eves) velem magyarul beszel, de mostanaban egyre több nemet szavat kever a mondanivaloi köze.

Erzem, hogy a csaladi kötlekek miatt is, ha nehezen fog is menni, beszelnem kell nemetül :unsure: . Ha valakinek van ilyen tapasztalata, vagy batoritana, szivesen fogadom. :cheer:

Integracios tanfolyamot kezdek egy honap mulva. Addig is olvasgatom a szotart.

Mindenkinek szet napot kivanok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 órája #19330 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

2 hete kezdtem a C1/1-et, elég sokan vagyunk (16 Fő)


Ne aggódj Diablonia, a C1/2-esre már jóval 10alatti lesz a létszám. Így volt ez nálunk is. Csajok túlnyomó többségben, 1-2 férfi résztvevővel.
Ha ezzel is készen leszel, iratkozz be egy C1/C2-es Grammatik Erweiterung-ra, a vizsga előtt(+Prüfungsvorbereitung), mert nagyon megéri!
Sajnos az itteni VHS-nek csak a Goethe Institut-tal van kapcsolata, így vizsgát csak náluk tehetek.
(Már alig várom) :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!