Német nyelvtanulás

Több
12 éve 2 órája - 12 éve 2 órája #19335 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Érdemes elolvasni:
http://hataratkelo.postr.hu/minel-tobb-lehetoseget-teremteni
A következő felhasználók mondtak köszönetet: TidujV

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 órája #19336 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Kedves kenguru!
Nagyon könnyű helyzetben vagy mert 2 ember is van körülötted aki beszél németül.
A nyelvtanulás szerinten nem kor kérdése, én 45 vagyok de 1/2 év alatt eljutottam középszintre. A tanárom szerint jó a nyelvérzékem, bár az elején én nem így gondoltam. Utoljára 10 éve volt a kezemben német könyv amikor a diplomához kellett!
Szorgalom és fenék kell hozzá, ha csak nézegeted a szótárt az nagyon semmi. Az elején kell a tanár a nyelvtan miatt, és ezen a fórumon egy másik topikban sok ötletet kaphatsz! Azt meg használd ki, hogy a közvetlen környezetedben beszélnek németül! Én biztos nyaggatnám őket egész nap! :)

Mayának remek ötletei vannak, nagyon segítőkész és sokkal jobban beszél mint én, szerintem olvasd vissza a hozzászólásait!

Sok sikert!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19351 Írta: TidujV
TidujV válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Csatlakozom Szugyához abban, hogy kell szorgalom és fenék. Én korábban franciául tanultam, kezdetben némi tanári segítséggel, majd rájöttem, hogy hiába járok el az órákra, ha nem tanulok.. igaz azt még 20 éves fejjel tettem, ezek után nekiültem és unalomig gyakoroltam be a ragozást stb... Ezzel azt éri el az ember, hogy nem kell túl sokat gondolkozni rajta, mikor beszélni akar, jön magától. Most a némettel is ezt próbálom majd 40 évesen :) Viszont a tankönyvben amit találtam ugyenezt írják, hogy bármilyen unalmasnak tűnnek a feladatok, muszáj, hogy rögzüljön. Az vettem észre, hogy kezdetben érdemes lassabban haladni, minél többet foglalkozni egy adott témakörrel. Nagyobb a sikerélmény is, mintha egyszerre próbálná megtanulni az ember az egészet. A párom német, de angolul beszélünk úgy, hogy az angol közé keverem a német "részt" amit már tudok, bízva abban, hogy egyszer csak már nem lesz közte egy angol töltelék sem :) Én is sok sikert kívánok :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19445 Írta: babi35
babi35 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia tidujV !

Megkérdezhetem hogy te melyik könyvből tanulsz ?
Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv: Gabi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19450 Írta: TidujV
TidujV válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Gabi!
Persze, most a Magnet Deutsch-ból tanulok. De megvan a PONS Nyelvtanfolyam kezdőknek is, azt is nézegetem. Mindkettőhöz van CD is. Meg gyakran forgatom a Német nyelvtant (Nemzeti Tankönyvkiadó). Megvettem a Német nyelvtan 222 pontban is, de azt egyelőre elég kuszának tartom.
Szia!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19565 Írta: beus
beus válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia..most fogok végezni junius végén mint okj-s ápoló.Juliusban készülök kimenni.Először egy gyárban fogok dolgozni,ahova nem kell a nyelv,de mennél többször szeretnék élő szóba lenni,hogy megtanuljam a nyelvet és el tudjak helyezkedni a szakmámban.Én kb.olyan fél évet szánok magamnak,max. egy évet,hogy elsajátítsam a nyelvet.Szerinted meg lehet ennyi idő alatt tanulni.Angolt tanultam,de így,hogy a szüleim is ott vannak biztosabb helyre megyek,mintha egyedül lennék..Sokat nem akarok várni azzal,h elhelyezkedjek a német e.ü.ben.
Meg visszük öcsémet is aki 9 éves..hátha tőle sokat tanulok majd.. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!