Német nyelvtanulás

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21478 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

macika írta: Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy véletlenül nem tud valaki valami jó meg oldást hogyan lehet németül tanulni? mert próbálok szótárból és a goglén is de egyszerűen nem akarnak meg maradni a fejembe a szavak előre is köszönöm az ötleteket válaszokat Tisztelettel Macika.

www.otevotnyelv.com/anki
remélem segít.....

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21479 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

macika olvass vissza a topicban es utana kerdezz, ezer jo megoldas van.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21537 Írta: mutyikoma
mutyikoma válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok! Én eljártam német tanárhoz addig, amíg a nyelvtant megtanította. Most gyakorolok és a szókincsemet fejlesztem. Van egy nagyon jó és nem nagyon drága könyvsorozat: Maklári Tamás: Lazán Németül!
4 könyvből áll. Ha az elsőt megtanulod, már megtudsz szólalni, tudsz társalogni, van egy alapod.
Humoros, egyáltalán nem unalmas tankönyv, és szerintem nagyon alkalmas az otthoni egyedüli tanulásra. A nyelvtanhoz is van könyve, így aki nem tud, vagy nem akar tanárhoz menni, nagy segítség lehet. Mindenképpen kell szótár és nagyon-nagyon sok gyakorlás!!!! Sok beszéd, akár egyedül is. Én nagyon sokszor írom le a mondatokat, szavakat. Van egy piszkozat füzetem, egy "szép" füzetem, és egy szótárfüzetem. Így gyakorlatilag háromszor írom le. Vannak letölthető tesztlapok a neten, ezeken is érdemes gyakorolni. Magamnak szoktam szódogákat írni és amiket nem jól írtam szavakat, vagy nem jutott eszembe, abból addig írok dolgozatot, amíg meg nem tanulom. Ezenkívül jó módszer a diktafon, akár telefonba is. Felmondom otthon a tanulni valót és vezetés, utazás, vásárlás, bármi közben tudom hallgatni. Maklári könyvében az a jó, hogy a kiejtés is nagyon jól, érthetően van leírva. Aki mind a négy könyvön átrágja magát, sztem felsőfokon tud majd beszélni! Sok sikert!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Rolix

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21687 Írta: Enci
Enci válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok!
Van egy jó kis német oldal, ahol németül lehet nézni filmeket, sorozatokat.
www.kinokiste.com
Aki már érti a nyelvet, vagy csak szeretné hozzászoktatni a fülét, annak ajánlom. Én általában a Jóbarátok sorozatot nézem, mert nagyon szeretem, szinte ismerem az összes részt, és így nekem jobban megmaradnak a szavak, a mondatok a fejemben! Ha mégsem értem, akkor előveszem a magyar-t meghallgatom miről is volt szó és újra német, addig amíg világos nem lesz, az amit mondtak.
Remélem vkinek hasznos lesz!!! :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21755 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Enci!

Azt megtudnád nekem mondani hogy ez az oldal fizetős-e? Mert nekem elég gyanus hogy ilyen filmeket ingyen lehetne nézni....
Köszi előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21760 Írta: Enci
Enci válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia!
Nem fizetős! Én napi szinten nézem órákat hónapok óta.Még regisztrálni sem kell. Nagyon egyszerű..megkeresed, amit nézni szeretnél, rákatt, lesz egy pár előugró ablak (van amelyik felnőtt tartalmú - na az tuti fizetős:), de aokat ki kell nyomkodni, start stream, play és kész. Egy jó internetkapcsolat nem hátrány, mert akkor nem kell várni amíg töltöget az oldal.
De ha rákattintasz Te is látni fogod.... :)
Jó filmezést és tanulást!!
Ha vmi nem klappol kérdezz, de sztem semmi bonyolult nincs benne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!