Német nyelvtanulás

  • lukika
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #25128 Írta: lukika
lukika válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Aniko
en egy ev kinneles utän mentem el nyelsuliba addig csak szotäroztam valamicsket olvasgattam a szavakat.Meg csak neten sem ismerkedtem a nyelvel,Öt szot tudtam a hallo,tschüss,nein, ja, danke.A gyerekeim is akkor ismerkedtek a nyelvvel mikor en ugyh nem tudtam nekik segiteni ök sem nekem.Megis fel ev nyelvsuli utän teljesen sikerült az ugymond konyhanyelvet elajätitanom.El tudtam helyezkedni es en ellenörzöm a gyerekek leckejet.Teheät ha idekinn indulsz el, egeszen az alapoktol fognak tanitani ,a tanär is nemet lesz, nemet közegben leszel menni fog.Hajrä

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #25358 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Német nyelvtan kezdőknek:
http://www.okosito.hu/index.php/nemet
;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci, Vicktory, Veilchen, Szikra

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #25866 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sajnálom félreérthető voltam,lehet a hivatalban is félre értettek. :( Én úgy az összmegélhetés támogatása érdekelt volna,tehát most nekem nem kell a hivatal kifizesse a tanfolyamot. Csak ha én tanulok akkor kapok e máshonnan támogatást és nem azt mondják hogy igenis vagy munka vagy semmi. mert én ezt 2hónapig akarom és utána mennék vissza dolgozni. Mert tudom nem jár sokáig munkanélküli se,csak ha elmegyek tanfolyamra és szólnak pl. 2hét után van másik munka, egyrészt a tanfolyamomat is ott kell hagyjam, meg én a régi helyemre is szeretnék visszamenni(jó utóbbi tudom felmondással könnyen megoldható)
De lehet megfogadom Kati tanácsát nézzek vmi minijobot, és mellette eljárok tanfolyamra. Csak null pénzből nem igazán tudom fizetni a lakást,kaját és még a tanfolyamot is.(mégha párom segít is)
Ja és most azért nem tudok munka mellett járni mert 2 műszakban dolgozok (van amikor 3) így nem igazán megoldható. És igen tudom vannak olyan eltökéltek(le a kalappal előttük,minden tiszteletem az övéké) akik egyedül megtudnak tanulni, nekem viszont kell segítség, egy tanár, ezért is kell a tanfolyam. Hétvégi tanfolyamot pedig még nem találtam, pedig keresem. :-(
Köszönöm szépen a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25875 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Kedves Minerva!
Ne keseredj el mert ha elkezded a VHS ben a tanfolyamot es ha sz összjövedelmetek nem eri el a 4000€ akkor csak 100 €kell fizetni a modulonkenti tanfolyamert. En legalabb is ugy tudom de irjon az aki maskeppen tudja.A Job .-center segit ebben is ha meg nem akkor a lakast fizetik ki a Wongeld igenylest adjatok be. Biztos van aki segit ezeket megkerdezni megerdeklödni hogy milyen lehetösegeitek vannak.Naunk volt a tanfolyamon olyan török 2 gyerekes nö( ferje sem dolgozott otthon feküdt egesz nap) aki kemenyen megmondta a tanarnönek( tanarnö megkerdezte miert jar ide? mert nem figyelt oran stb.....)azt mondta azert mert nem AKAR elmenni dolgozni mivel 2 honapra mennek MEKKABA a parjaval es nem akar addig dolgozni elmenni sehova.Tanarnö le volt döbbenve.....azota( mar vissza is jöttek Mekkabol) talakoztam vele szerinted dolgozik??
A következő felhasználók mondtak köszönetet: minerva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #25937 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Kati!
Köszönöm a válaszod,most felvidítottál és megnyugtattál. Akkor valószínű megpróbálkozok ezzel. Amúgy én is úgy hallottam hogy támogatják a tanfolyamomat,de amikor a hivatalban voltam ott elégé nem úgy álltak hozzá, és azt hittem hogy vmit félre értettem, ezek szerint nem, tényleg támogatják. És ahogy írtad tényleg úgy van rengeteg Marokkóiról és törökről hallottam én is hogy otthon vannak és kapják a segélyt,nem tudom mi alapján kapják... :-S
Későbbiekben amikor már biztosan aktuális lesz januárban lehet még fogok kérdezni, ha nem gond. :-)
Még egyszer köszönöm!
Üdv.
Andi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 5 hónapja #27231 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!