Német nyelvtanulás

Több
11 éve 7 hónapja #24511 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Beírod az igét és már ragozza is...:
verben.woxikon.de/verbformen/haben.php

De sok más érdekes is van az oldalon, érdemes megismerkedni vele. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Maya, blankuci, Szilvi, kelemen73, Nata, TidujV, goldlife

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Aniko
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #25018 Írta: Aniko
Aniko válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem mi a helyzet akkor ha valaki még egyáltalán nem beszéli a nyelvet, szeretnék én is elmenni nyelvtanfolyamra de ahogy az ajánlott oldalakat(BAMF) elnézem nem leszek okosabb ha ezeket el tudnám olvasni, már nem is akarnék jelentkezni nyelvtanfolyamra . Vagyis alap német nélkul bele sem tudok vágni ezek szerint? Magyon szépen leirja hogy melyik kurzus mit nyújt , csak éppen nem értem,Pont ezért akarok tanulni németul. Annak aki már tul van ezeken biztosan nagyon bután hangzik a kérdés ,

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #25020 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Aniko,
bekapcsolod a fordítót és a lényeget érteni fogod. Utána ugyancsak fordítóval megérted a szövegeket.....Hajrá, egy éve én sem beszéltem semmit, illetve de: a legprimitívebb segítségkérő mondatokat megtanultam egy könyvecske segítségével.De a netnek hála,könyv se kell hozzá.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 7 hónapja #25028 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Vagyis alap német nélkul bele sem tudok vágni ezek szerint? Magyon szépen leirja hogy melyik kurzus mit nyújt , csak éppen nem értem,Pont ezért akarok tanulni németul. Annak aki már tul van ezeken biztosan nagyon bután hangzik a kérdés ,

Ne aggódj, nagyon sokan így vannak vele akik idejönnek. Kisvároska egyetlen német nyelvtanfolyamán most is 4 magyarról tudok, akik CSAK németül kapják az anyagot, és valahogy mégis csak elboldogulnak! :P
Egyébként meg nincs más választásod, szükséged van a német nyelvtudásra, ha itt akarsz élni!
Ne halogasd tovább, jelentkezz be még ma!
Mondd azt az iskola irodájában: "Ich möchte Deutsch lernen!" (németet szeretnék tanulni) Rögtön tudni fogják, hogy mit akarsz!
;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #25035 Írta: TidujV
TidujV válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Anikó!
Nem derül ki hol élsz (legalábbis számomra). Ha Németo-ban akkor igaza lehet Maya-nak, nyilván nem csak olyanok mennek nyelvtanfolyamra, akik már eleve tudnak németül. Tehát valahogy csak meg fogják érteni (ha nincs segítséged aki elmagyarázná mit is szeretnél) hogy miért vagy ott.
Viszont ha Magyarországon élsz, a net segítségével szerintem is nagyon nehéz a nulláról kezdeni. Ha van is ingyenes nyelvoktató, akkor ahhoz legalább angolul tudni kell. Nem mondom, hogy lehetetlen, csak kérdés mennyi időt akarsz rászánni. Azt javaslom ha egyedül vágsz bele, mindenképp szerezz be egy könyvet amiben sok a magyar leírás. Persze az nincs ingyen, de azért nem is olyan nagy ráfordítást igényel. Én a Magnet Deutsch-ból kezdtem tanuln. Véletlenül jutott hozzám, biztosan nem ez a legjobb könyv, de nekem bejött, annak ellenére, hogy kiderül azért van benne néhány ósdi, vagy nem is nagyon használt kifejezés. Viszont elég jól halad lépésről lépésre, ad egy alapot ami után már tudsz használni más (ingyenes) forrást is. De biztosan akad jópár egyéb könyv amit tanár nélküli is tudsz használni, csak legyen benne elég magyar magyarázat. Ott van pl. a Német - Deutsch für Ungarn. Wort für Wort: Nemet. szórol-szóra.amit az Amazonon is be tudsz szerezni, ha Németországban vagy. A többi, már jönni fog magától meglátod!
Sok sikert!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Aniko

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Toma81
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #25092 Írta: Toma81
Toma81 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Macika!
Nekem a "Kreatív Német" segít.Net-ről töltöttem le,hanganyaggal,gyakorlófeladatokkal.Bár én anno jól beszéltem németül de 12 évig egy hangot sem adtam ki,így szinte az alapoktól kezdem újra.Viszont bátran merem ajánlani.

macika írta: Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy véletlenül nem tud valaki valami jó meg oldást hogyan lehet németül tanulni? mert próbálok szótárból és a goglén is de egyszerűen nem akarnak meg maradni a fejembe a szavak előre is köszönöm az ötleteket válaszokat Tisztelettel Macika.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!