Német nyelvtanulás

Több
11 éve 10 hónapja #21462 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

SZIA

arra gondolok ha elmegyek a boltba vásárolni ott, hogy kérjek pl. bármit is a pultnál, vagy ha meg akarom tudni mit merre találok, pl, keresek egy kézimunka boltot mert gobleinezek és ehhez ha elfogy a fonalam pl. azt hogy tudom megkérdezni,hogy hol találok ilyen üzletet, probáltam szótárból kiirni, de nem értették elküldtek egy olyan boltba ahol ilyen kéziszerszámokat lehet kapni, tők égés volt,

ilyen képeket csinálok,
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21464 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

igazad lehet,

azért kérdeztem meg mert pl amit kérdeztem azt szótárból irtam ki igaz nem ragozva, mert az nem megy, de gondoltam értik, de vagy nem akarják érteni ezen a részen vagy tényleg csak bajorul tudnak.ű

de maradok a németnél,

bár tegnap vettem egy nők lapja szerűt és még a forditónak is gondot okoztam ,
a google forditot nem tartom jónak mert irtam németül és mikor vissza forditottam olyan baromságokat forditott,hogy felorditottam ijedtemben.

kösszönöm a linkeket,

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21467 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Csillamama, amikor nekem azt mondtak, hogy majd ha kinnt leszek, egyböl megtanulok nemetül, nem nagyon hittem le. Bizony kemenyen kell tanulni...
De vasaroni mindenütt tudok, nyelvtudas nelkül is.
Mutasd meg nekik egyszerüen a kepeidet,meg a fonalat, valoszinüleg segiteni fognak, esetleg azt meg tudod mondani, hogy a fonalat szeretned megvenni hozza. Felkesz kepet mutass, akkor valoszinüleg nem hiszik azt, hogy el akarod adni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21469 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

kösszönöm szépen a tanácsot,
neked mennyi időbe telt mig megértetted magad németül?
én kézzel -lábbal elmondom mit szeretnék, van amit tudok mondani, de a kiejtésem biztos katasztrofa, látni az arcukon a lereagálást. de már megszoktam csak mindig megijedek,hogy valami rosszat mondtam, aztán csak megértettem magam.

kérdezöskodtem itt iskola felöl de hát nem tudnak csak magán tanárt, esetleg bent Chamot emlegették bösszen gondolom ott van ilyen iskola, itt volt egy csaj jól el is ijesztett most, mert mondtam neki azt mondta Ő is volt ott iskolán de ott nem beszélnek magyarul mert a csoportjában több nemzetiségű emberek voltak, igy nem tudott lépést tartani abba is hagyta.

mindenesetre igyekszem

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21473 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Csillamama, en otthon is tanultam valamennyit szaknyelvet. Es a munkaban jobban ment, mert azt gyakoroltam sokat. Meg le voltak irva a dolgok,kerdesek, valaszok, stb. A gepen ott a kisszotar, hasznalom, ha kell. De a betegek mostanaban megjegyzik, hogy most mar jobban tudok nemetül. Nyelvtant alig, de most mar amit kell, azt elmondom. De sokat kell tanulni, en is itt is tanultam. Itt jobb, mert ez a volt NDK terület, itt a magyar nem idegen. Kevesbe erzem, hogy idegen vagyok.. Altalaban megprobalnak megerteni, es segitenek is. Bar eppen penteken volt valaki, aki semmit nem volt hajlando megerteni, amit mondtam.
Arra gondolj, hogy eleg sokan lehetnek nagyothallok, akik nem azert nem ertik, mert nem jol beszelsz, hanem mert alig halljak. Föleg az idösebbek.
En pl sokat mosolygok, idönkent nem tudom, mit mondanak - mar az eletben, mert a munkaban mar boldogulok. De vannak tajszolasok, amiket masok sem nagyon ertenek, igy egyaltalan nem baj, ha te sem erted.
En most mar 3,5 eve kinnt vagyok, es kb fel eve erzem, hogy most mar elmondok mindent, amit szeretnek. Azert sok tanulnivalom van meg.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21474 Írta: macika
macika válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy véletlenül nem tud valaki valami jó meg oldást hogyan lehet németül tanulni? mert próbálok szótárból és a goglén is de egyszerűen nem akarnak meg maradni a fejembe a szavak előre is köszönöm az ötleteket válaszokat Tisztelettel Macika.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!