Egyházadó?!?

Több
13 éve 7 hónapja - 13 éve 7 hónapja #1312 Írta: evoxandi
Egyházadó?!? téma létrehozva evoxandi által

Sziasztok!
Mivel olyan sokan vagyunk itt hátha tud nekem valaki segíteni.Sok helyen feltettem már a kérdést de sehol se tudtak segíteni.Remélem van itt valaki aki jártas az ilyen ügyekben vagy hallott már róla.Szóval:
Férjem mi­kor kijött németbe német nyelv hiányában egy ismerőse segített a tartózkodás,be­jelentkezés papírok kitöltésében.Egy pontnál kérdezték mi a vallása mondta nincs neki semmi, nincs keresztelve bérmálkozva.Igen ám de a segítője mondta,h olyan nincs valamit be kell írni így a római katolikust beírták.Sajnos akkor a férjem nem tudta,h van az is,h nincs vallása.
Így az egyháznak évente kell majdnem 300eurót fizetni amit év végén a fizetéséből levonnak.
Volt bent a hivatalnál,h mi ilyenkor a teendő.Ott azt mondták hozzon Magyarországról egy igazolást,h nem tartozik a kat.egyházhoz és akkor megtudják változtatni.
Most itt a bibi!! :S Voltunk bent otthon az állandó lakcíme szerinti egyháznál és azt mondták 1. ők nem tudnak ilyen igazolást kiadni ha nem is tartozik hozzájuk akkor nincs mit igazolni 2.A másik meg az,h a pap nem tudhatja,h esetleg más városban történt-e bérmálkozás vagy keresztelés mert ez nem helyhez kötött.
Most mi ilyenkor a teendő?Itt igazolás nélkül nem módosítják?
Mi a jó fenét csináljunk,hogy ne kelljen a nagy semmiért fizetnie? :dry: :dry:
Remélem nagyjából érthető amit leírtam.
Hova kihez forduljunk szerintetek ilyen ügyben?
Köszönöm szépen előre is!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 7 hónapja - 13 éve 7 hónapja #1314 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia!
Én ezt találtam.:
Egyházi adó
Ezt az adófajtát akkor kell befizetni, ha az állampolgár kijelenti, hogy valamelyik egyházi közösséghez tartozik. Az egyházi adó mértéke tartománytól függ, de általában 8-9%. Ha az állampolgár regisztráltatja magát egy egyháznál, jövedelméből automatikusan levonják az egyházi adót. Ha valaki nem tartozik egy egyházhoz sem, nem kell adót fizetnie, de nem használhatja az egyházi épületeket, szolgáltatásokat.
Ezt az
www.euvonal.hu
-ról vettem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1315 Írta: evoxandi
evoxandi válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Oké,de ő neki csak a bejelentkezésnél x-elték hogy katolikus pedig mint utólag kiderült lehetett volna az is hogy nincs semmilyen vallása.Tehát nem lehet ennek valahogy utánanézni,h nincs sehol sem bejegyezve és mégis fizet.?!?!
Vagy itt kint elintézni valamilyen módon mert csak karácsonykor megyünk haza és akkor már késő mert levonják.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1323 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia!

Baden-Würtenbergben élünk,és mi is elkövettük azt a "hibát"hogy római katolikusnak vallottuk magunkat.Pár hét mulva világosított fel egy kedves német ismerős,mivel jár ez...Ekkor bementem a Stadtbüróba ahol a lakcímet jelentettem be annak idején,és szó nélkül,igaz mosolyogva,de aláírattak velem egy nyilatkozatot,hogy mégsem tartozunk semmiféle egyházhoz.Nem kértek semmi igazolást!Azt mondták,ezzel le is van rendezve a dolog.Remélem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1329 Írta: evoxandi
evoxandi válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia.
Köszönöm szépen a választ.Nem tudom,h a férjemnek meg-e csinálják mert ő tőle már a múlt évben vonták,és miután kiderült ez mivel jár hiába ment be neki azt mondták hozzon igazolást.De egy próbát megér még egyszer hátha.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 7 hónapja - 13 éve 7 hónapja #1331 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia!
Nagykorú személy bármikor kiléphet az egyházbòl, teljesen függetlenül attól, hogy elötte mennnyi ideig volt annak tagja. A kilépés módja tartmànyonkènt változó (mint Németországban minden). Próbálj innen elindulni:
http://www.kirchenaustritt.de/deutschland.htm
Ha férjed kilépett, az nagyon fontos, hogy ezt a tényt az adókártyáján is tüntessék fel!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!