Egyházadó?!?

Több
12 éve 3 hete #17368 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Attila_BRD írta:

mahlzeit írta:

Attila_BRD írta:

minerva írta: Sziasztok!
Ismerős az egyház adó, én is naivan az elején bejelentkezésnél beírtam RK-t, és utána tudtam meg hogy itt ennek súlya van(anyagi)

Igen , a középkor óta szedi be itt az állam az egyháznak.
Azt hiszem az egyetlen állam a világon.
Egy biztos: a vatikánban nincs ilyen.

Miert Mo.-on mennyit tolnak az egyhazaknak az adonkbol? Ott meg nevesitve sincs es kibujni sem tudok belole, ha nem kivanok egyhazat tamogatni. Csilliokat pumpolnak igy ki.
Ettol jobb rendszert mint Nemetorszagban meg nem lattam:) Ha hivo vagy es egy felekezet tagja, akkor fizess es tarsd el az egyhazadat. Ha nem akkor meg semmi kozom az egeszhez, se anyagilag se "lelkileg":)

Tévedsz. Az egyházadó ellenére még kapnak az egyházak az általános adóbol is nem is keveset.

NU akkor sorry, igy tudtam eddig! De most egy vilag dolt ossze bennem. Azt hittem ez legalabb tenyleg szekularizalt allammodell:)
Amugy ezt a fajta adot Mo.-on is beszedik, csak mas osszeg. Elvileg jogi lehetosege az egyhazaknak nem lenne a 1/10.-re Mo.-on, de foleg videken, a papok addig nem hazasitanak, temetnek stb., mig nem fizetik be az illeto(k) utan az "egyhaz adot". Mondjuk ott mas nagysagrend.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17374 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Attila_BRD írta: Hátrány? Akkior valaha elönyének is kellett lennie, nem?
Ha nincs keresztleveled elveszik a neved?
Kiátkoz a pápa?
Gyerekek vagyunk mi akik hisznek a télapóban ?
Keresztelni lehet másutt is, azt egy pap se tagadhatja meg amig a Biblia az alapjuk.
Házasodni a tanácson lehet, ha meg temetnek akkor ugyis mindegy.
Legrosszabb esetben megkeresztelkedsz mégegyszer. A keresztelés minden bünt lemos az ortodox babona szerint, tehát rosszul nem járhatsz.


ez ertelmes valasz akart lenni? vagy valami szerencsetlen gyunyolodas?
nem, nem veszik el a neved, az az anyakonyv.. keresztlevelet kereszteleskor kapsz, ami egy szentseg, van meg elsoaldozas, bermalas, hazassag...etc. Magyarorszagon ez mind sima ugy, mert nincs sehol hivatalosan nyilvantartva, h te most milyen felekezethez tartozol es nem kell adozni (bar lehet, ha valaki szeretne). Mivel Nemetorszagban kell adozni, en ugy ertettem, h ez csak ugy kerulheto el, ha valaki hivatalosan kilep az egyhazbol, hitehagyokent, es azt szerettem volna tudni, ez a jovore nezve milyen kovetkezmenyekkel jar. azon kivul, h esetleg a falusi plebanos ferde szemmel nez rank.
es nem, nem szeretnenk ujra keresztelkedni, bermalkozni, ... se a tanacshazan eskudni. ez speciel megoldhato Magyarorszagon is, de persze vinni kell a keresztlevelet. Az gondolom nem erdekli a magyar papot, h en hivatalosan ateista vagyok nemeto-ban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17380 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

keeek,
kicsit szigorúan vetted Attila válaszát.
Csak arra akart rámutatni, hogy semmi hátránya nincs...
Nem volt ez gűnyolódás, inkább poénkodás. Van aki érti, van, aki nem.
Én speciel értettem, mert írtam előtte, hogy ugyan meg vagyok keresztelve, de számomra semmit nem jelent, így én a keresztlevelemre sem mondanám, hogy egy szentség... De elfogadom, ha valakinek az.
Nekem nagyon szép esküvőm volt a tanácsházán (a férjem semmilyen vallással nem rendelkezik).
Leírták a megoldásokat, ha nem akarsz egyházadót fizetni mit kell tenni. És akkor otthon minden marad a régiben, otthon semmit nem kell tenned, ki se kell lépni az egyházból, itt meg úgy vagy nyilvántartva, hogy ateista vagy.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17382 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

keeek írta: ez ertelmes valasz akart lenni? vagy valami szerencsetlen gyunyolodas?

Sajnálom. Napközben olyan társaságban dolgozom akiknek minimum 5 vallásuk és néhány millió istenük van összesen. Egyik sem boldogtalan és a mennykö sem üti agyon öket.
Jo, primitiv ahogy egy faszent körül hajlonganak, gyerünk menjünk inkább a husvéti körmenetre a Mária szobor mögott sétálva. Sokkal civilizáltabb.

nem, nem veszik el a neved, az az anyakonyv.. keresztlevelet kereszteleskor kapsz, ami egy szentseg, van meg elsoaldozas, bermalas, hazassag...etc. Magyarorszagon ez mind sima ugy, mert nincs sehol hivatalosan nyilvantartva, h te most milyen felekezethez tartozol es nem kell adozni (bar lehet, ha valaki szeretne). Mivel Nemetorszagban kell adozni, en ugy ertettem, h ez csak ugy kerulheto el, ha valaki hivatalosan kilep az egyhazbol, hitehagyokent,

Hitehagyott?Hitehagyott?Hitehagyott?Hitehagyott?Hitehagyott? A középkorban élünk?
A hitehagyottakat agyon lehet ütni? (egyáltalán visszavonták már ezt a passzust?)

es azt szerettem volna tudni, ez a jovore nezve milyen kovetkezmenyekkel jar. azon kivul, h esetleg a falusi plebanos ferde szemmel nez rank.
es nem, nem szeretnenk ujra keresztelkedni, bermalkozni, ... se a tanacshazan eskudni. ez speciel megoldhato Magyarorszagon is, de persze vinni kell a keresztlevelet. Az gondolom nem erdekli a magyar papot, h en hivatalosan ateista vagyok nemeto-ban.

Alkotmányos jogod a vallásszabadság. Ki miben hisz, az magánügy. Egy kivétel van: ha klerikális szervezetnél dolgozol. A katolikus szeretetszolgálatnál elvárják, hogy ne lutheránus vagy buddhista esetleg (pfuj!) ateista legyél.
Ha a pápának dolgozol és kilépsz a klubjábol ki vagy rugva. Ez mindenkinek világos.

A tanácson házasodni igy is ugyis kötelezö, a csak egyházi esküvök nem legálisak az EU-ban.
A keresztlevelet egyébként nem lehet elvenni senkitöl, ha kilép ha nem. Ez egyházi jog és a Pápa döntött már.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17383 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

astarta írta: otthon semmit nem kell tenned, ki se kell lépni az egyházból, itt meg úgy vagy nyilvántartva, hogy ateista vagy.

Nem vagy nyilvántartva, mivel a kilépéskor semmit nem kell mondani.
Az adót csak néhány tradicionális egyház számára szedik. A legtöbb evangélikus szabadegyház nem tartozik ide. Ezen felül lehetsz buddhista , zsidó, moszlim, vagy alapithatsz egy saját egyházat. Attol hogy kilépsz az adóköteles egyházból még nem leszel ateista. Söt, a sajád egyházad pápája is lehetsz. Alkotmányos jogod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17384 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

mahlzeit írta:

Tévedsz. Az egyházadó ellenére még kapnak az egyházak az általános adóbol is nem is keveset.

NU akkor sorry, igy tudtam eddig! De most egy vilag dolt ossze bennem. Azt hittem ez legalabb tenyleg szekularizalt allammodell:)

Itt a lista: www.theologe.de/kirchensubventionen_stopp.htm#Ueberblick

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!