Egyházadó?!?

Több
11 éve 11 hónapja #17504 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

peteratde írta: Nem teljesen világos, mit értesz az összeg nagyságán?
Évi 8000 euróig mindenképp adómentes a jövedelem, értelemszerűen egyházadót sem kell fizetni. Igen komoly jövedelem esetén lesz csak számottevő, akkor viszont nem lehet gond kifizetni:)


ize, szoval nagy kalkulaciot nem vegeztem, csak olyan elso nekifutasra beleneztem, mert ugyis az interju utan lehet majd konkret oszeggel szamolni, de masik topikban ugy informaltak, h Munchenben havi netto 2000-2500 lenne elegendo 1 fore normalis fizunak, no mi ugyan 2-en vagyunk, tervezzuk a 3-at is.. de azert en ezekkel szamoltam, mert ugyesen tudunk sporolni, ezeket szepen bepotyogtem a netes kalkulatorba, es az jott ki, h ha fizetunk egyhazi adot, az havi 50-80 euro, ez egy evre 600-960 penz, ami igen sok, erre irtam, h egy havi lakber. A brutto kivanalmat igencsak megemeli: 1300 - 2000-rel. kicsit eselytelennek latom, h ennyit ajanlananak egyebkent, de itt most nem is ez volt a kerdes ugye, hanem az egyhazi ado.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #17509 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Keek, elmagyaraznad, hogyha 6-960 euro evi egyhazadot fizetsz,az miert emeli meg 1300-2000-rel a brutto kivanalmat?
Es: a te dolgod, fizetsz-e egyhazadot,de ha nem, akkor ne gyakorold a vallasodat. Ez az en velemenyem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #17519 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

keeek írta: fuuu, annyi mindent irtatok mar, hogy a vegere tutira osszezavarodtam sokan asszem nem olvastatok az elejen, igazabol nem a fizetessel mint elvvel volt bajom, csak az osszeg nagysagaval. (akkoris ha ez kepmutatas v akarmi, amiket irtatok) Es mivel a baratom Nemetorszagban volt keresztelve, ha most odakoltozunk, es nem tudjuk fizetni az adot, akkor neki hivatalosan ki kell lepnie, es az ezzel jaro kovetkezmenyekre voltam kivancsi. koszonom a sok infot hozza, majd osztunk szorzunk, aztan dontunk. bar eddig ugy nezem egyhazado ide v oda, nem fogunk tudni akkora fizut kitargyalni, h odakoltozhessunk. :/

Az egyházadót automatikusan vonják, de ha kijelented, hogy nem vagy vallásos, és nem vagy az egyház tagja, akkor nem vonják és visszamenöleg is visszadják! Igy volt nálam is, mert nem tudtam hogy azt kell jelezni hogy nem vagy pl katolikus.
Nálam, 3 hónapra visszamenüleg visszadták, s azóta
soha nem vonták mióta jeleztem az ateista mivoltomat!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17527 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Eva10 írta: Keek, elmagyaraznad, hogyha 6-960 euro evi egyhazadot fizetsz,az miert emeli meg 1300-2000-rel a brutto kivanalmat?


szivesen elmagyaraznam, de sajnos en sem ertem, nem ismerem a nemet adozas titkait.
www.parmentier.de/steuer/steuer.htm?wagetax.htm
ezen az oldalon neztem, ha erdekel kiprobalhatod. a havi nettot fixalva az eves brutto ennyivel emelkedik, mikozben egyedul a 9% church tax-et valtoztatom. a kerdes bennem is felmerult, de annyira nem tudok nemetul, h bovebben is utananezhetnek a dolognak, ugyh csak hiszek a kalkulatornak :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #17529 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia keeek!
Azt irtak itt az oldalon, hogy költsegkent elszamolhato. Akkor miert emelne meg ennyivel? Logikusan gondolkodva csak annyival emelne meg, amennyit befizetsz - legalabbis szerintem.
Azt meg el tudom kepzelni, hogy egy kicsivel többel megemelkedik, de hogy a duplaja?
De nem ertek hozza, en jelenleg semmilyen modon nem gyakorlom a vallasomat, igy nem fizetek egyhazadot.
Ugyanakkor ugy gondolom, hogy a kivanalom egy dolog, az, hogy mennyi a ber, a masik. Nem hiszem, hogy többet fog fizetni barki is azert, mert te esetleg egyhazadot fizetsz. Engem legalabbis ilyen dolgok nem erdekelnek mint munkaltatot.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17550 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

arra gondoltam kozben, h lehet h eppen atesik a jovedelem egy magasabb adokulcsba (ha van ilyen ott..) es azert emelkedik tobbel? igazabol tenyleg furcsa, de leellenoriztem megegyszer es megint ugyanez jott ki.
nem gondoltam h a munkaltatot erdekli, h en milyen vallasu vagyok, de nyilvan ha nem fizetnek annyit amennyi a "kivanalom" (ertsd, amit kikalkulalunk mint minimum szukseges a szamunkra), akkor nem vallaljuk el az allast es nem koltozunk oda. ezert tudakoloztam errol az adorol is, h tudjam, h szamoljak-e vele v sem. Nem szeretnenk ugy jarni, h a malacperselybol kelljen finanszirozni az eletunket azert mert Nemetorszagba koltoztunk, mert ezzel is meg lettem remisztve itt a forumon. aztan eppen azert mert a munkaltatot nem fogja erdekelni, h nekem mire eleg a penz amit ajanl, ezert probaltam elore kb kiszamolni, h ahhoz h eleg netto maradjon mennyi a szukseges brutto, enelkul a fizetesi targyalasnak semmi ertelme, mert csak szimplan a szamok semmit sem jelentenek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!