Egyházadó?!?

Több
9 éve 9 hónapja #36921 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

muzsa9 írta: Köszi a válaszokat! :-)

Már csak egy kérdésem van.
Mert korábbi hozzászólásokban minerva azt írta hogy az Amtsgericht-be kell bemenni, míg mások azt írták hogy a Rathaus-ba.
Szóval hová? :whew:

Attol függ hol lax.
Egyébként minden megtalálható a
www.kirchenaustritt.de/
oldalon.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • muzsa9
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36923 Írta: muzsa9
muzsa9 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Bayern, kisváros.
Hozzánk legközelebbi nagyobb város: Nördlingen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36931 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Hozzánk legközelebbi nagyobb város: Nördlingen.

Vonulj be az Amtsgerichtre es megcsinaljak ruck-zuck!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36933 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Kirchenaustritt in Bayern

Der Austritt muss persönlich beim Standesamt oder bei einem Notar erklärt werden.

Sie benötigen dazu einen gültigen Personalausweis oder einen Reisepass mit letzter Meldebescheinigung. Verheiratete oder Geschiedene müssen zusätzlich das Familienbuch mitbringen.

Gebühr: 31
www.kirchenaustritt.de/bayern
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza, Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
9 éve 9 hónapja #36942 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Nos, bementünk elintézni a kilépést az Amtsgericht-be, ahol úgy néztek ránk mint borjú az új kapura. Több mint fél órás telefonálgatás után az ügyintéző közölte, hogy ezt itt nem lehet elintézni, majd visszaküldtek bennünket a helyileg illetékes Rathaus-ba, miután telefonon egyeztettek egymással. Fizettünk 31 eurót, erről kaptunk egy nyugtát, majd a hölgy kedvesen tovább telefonálgatott itt is egy újabb kb. fél órát, és közölte, hogy visszakapjuk az eddig befizetett összegeket is. Hmm....
Most már végképp nem tudom mit gondoljak, de megvárom hogy az egyház tényleg visszautalja e a pénzt. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36943 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Gabóca írta: Nos, bementünk elintézni a kilépést az Amtsgericht-be, ahol úgy néztek ránk mint borjú az új kapura. Több mint fél órás telefonálgatás után az ügyintéző közölte, hogy ezt itt nem lehet elintézni, majd visszaküldtek bennünket a helyileg illetékes Rathaus-ba, miután telefonon egyeztettek egymással. Fizettünk 31 eurót, erről kaptunk egy nyugtát, majd a hölgy kedvesen tovább telefonálgatott itt is egy újabb kb. fél órát, és közölte, hogy visszakapjuk az eddig befizetett összegeket is. Hmm....
Most már végképp nem tudom mit gondoljak, de megvárom hogy az egyház tényleg visszautalja e a pénzt. ;)


Öööö, már akkor sem értettem, hogy mi köze lenne ehhez az Amtsgericht-nek, amikor a prosperus írta, de gondoltam biztos tapasztalatbol beszél. Vagy náluk így van, de akkor is tök logikátlan. Na mindegy.
Én is tuti a Rathaus/Bürgeramt/Standesamt/Einwohnermeldeamt-ban kezdtem volna az elsö kört.... ;)
Lényeg az, hogy sikerült. Mellesleg szerintem a pénz a Finanzamt-tól fog visszajönni, hiszen ök is hajtják azt be, csak utána megy a nagy kalapból az egyháznak....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!