Egyházadó?!?

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36945 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Tessek kegyed felvenni a telefont, felhivni a Wiesbadeni Amtsgerichtet es kerni egy Termint az egyhazbol valo kilepeshez. Fogsz kapni amennyiben Hesseni vagy.
Most akkor mi is a tök logikatlan?
Es akkor most mi az ami logikusch ebben az orszagban? :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 9 hónapja #36946 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Lényeg az, hogy sikerült. Mellesleg szerintem a pénz a Finanzamt-tól fog visszajönni, hiszen ök is hajtják azt be, csak utána megy a nagy kalapból az egyháznak....

Mit kap vissza a Finanzamtol?
A nagy kak. :chuckle:
Attol kezdve ahogy kileptel ervenyes a nem fizetesi kötelezettseg.
Visszamenöleg pedig nem is tudsz kilepni, igy amit befizettel landol
a Vatikani Bankban. :hyper:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36947 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Gabóca írta: Nos, bementünk elintézni a kilépést az Amtsgericht-be, ahol úgy néztek ránk mint borjú az új kapura.


Ha valaki nem olvas akkor járnia kell utána.
Ott volt a link amit megadtam, minden szar falura exakt leirva hova kell menni és mennyi az ára.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985, Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
9 éve 9 hónapja #36948 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Hallo, én csak a saját tapasztalataimat írtam meg, amit ma ügyintézés címén véghezvittünk, hátha segít valakinek. Az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy Nördlingenben nem az Amtsgericht nevű intézménynél kell a kilépést intézni. Németország más területein valóban ők végzik, de Bayern-ban nem mindenhol. Így ezért kellett telefonos egyeztetés után a helyi Rasthaus-ba mennünk.
Ott pedig nagyon kedves volt a hölgy, és ahogy korábban is írtam, telefonálgatott össze-vissza, és elkérték a számlaszámunkat, hogy visszautalhassák az eddig befizetett összegeket is. Szó sem volt arról hogy a Finanzamt fogja visszautalni, hanem kimondottan arról volt szó, hogy a katolikus egyház. De erről ne nyissunk vitát, hiszen majd kiderül úgyis, hogy jön a pénz vagy nem. Meg fogom írni. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
9 éve 9 hónapja #36950 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Egyébként nincs "minden szar falu" feltüntetve, én speciel egy kisvárosban lakom Nördlingentől nem messze, és nincs a listában, és sok más kisebb település sem szerepel benne....
Persze logikusan kikövetkeztethettem volna, hogy ilyen esetben a helyi hatósághoz fordulok elsőként, vagy felemelhettem volna a telefont is mielőtt útnak indulok. :laugh:
De így legalább a férjemmel tölthettem a péntek délelőtt jelentős részét, és ennek még 8 év után is nagyon örülök, mert boldogsággal tölt el. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36958 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Sziasztok!

A kilépés tartományfüggő, szóval minden hozzászólónak igaza van.:)

Itt a lista, mely tartományokban hol kell intézni az egyházból való kilépést:

Standesamt: In folgenden Bundesländern geht man zum Standesamt um einen Kirchen-Austritt zu erklären: Baden-Württemberg, Bayern, Bremen, Hamburg, Hessen, Mecklenburg-Vorpommern, Niedersachsen, Rheinland-Pfalz, Saarland, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Schleswig-Holstein, Thüringen

Amtsgericht: In diesen Bundesländern erklärt man der Austritt beim Amtsgericht Berlin, Brandenburg, Hessen, Nordrhein-Westfalen

Das Standesamt ist meist im Rathaus. Wenn es nicht im Rathaus ist, kann die für Sie zuständige Gemeinde Ihnen sagen wo das Standesamt ist. Ein Amtsgericht gibt es in fast jeder größeren Stadt.

Forrás:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Az ilyen oldalakat többnyire nem szívesen linkelem, mert nem kormány- vagy egyéb hivatalos lap, de úgy tűnik, hiteles infó!

Üdv. mindenkinek és kellemes hétvégét!
Mariann
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, zsoltiabéka, Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!