Egyházadó?!?

Több
9 éve 8 hónapja #37209 Írta: Nikol081
Nikol081 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

A kérdésem a következő: A férjem egy hónapja a bejelentkezéskor megadta hogy református. Tudtuk hogy vonni fognak tőle úgyhogy ezzel nincs is problémánk. Viszont én katolikus vagyok, és katolikus templomban házasodtuk, és az egyik gyermekünket is megkereszteltettük katolikusnak. Bár hozzáteszem egyikünk sem gyakorolja a vallását. A templomi esküvő ill. a gyermek kereszteltetést is inkább a család nyomására tettük, ill. így szokás és szép stb...
Én még nem vagyok bejelentkezve, viszont nem fogok dolgozni, legalábbis idén biztos nem. Ha bejelentkezem én is és közlöm hogy katolikus vagyok akkor a férjem jövedelméből fogják vonni az én adómat is a férjem adóalapját figyelembevéve? Tehát akkor kétszer vonják le belőle a 8-9%-ot, vagy egyszer és megosztják a két egyház között? Vagy amíg nincs jövedelmem nekem nem kell fizetni? Illetve még egy kérdés: havonta vonják le, vagy év végén egy összegben?
Köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37213 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia Nikol081,
jó hír, hogy miután nyilván közösen fogtok adózni, így az egyházi adó a közösen fizetendő SZJA (Lohnsteuer) 8 ill. 9%-a lesz attól függően, hogy melyik tartományban éltek (Bayern, BW 8, a többi 9%). Ha különböző egyházhoz tartoztok ugye, akkor ez az összeg feleződik közöttük (kivétel persze itt is van: Bayern, Niedersachsen és Bremen). Az önmagában mindegy, hogy dolgozol-e, de persze a család által fizetendő Lohnsteuer függ tőle, és annak függvénye az egyházadó.
A kérdésedből úgy tűnt, te azt hiszed, hogy az adóalap 8-9 %-a az egyházi adó. Nyugi, nem. Az a Lohnsteuer ennyi százaléka, sőt a gyerekek száma is belejátszik, tehát ennél még egy kicsit kevesebb is lesz.
Havonta vonja a munkáltató A bérpapíron majd megtaláljátok a pontos összeget....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, eszge, Athena1985, Nikol081

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37215 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Gejza! Szuper összefoglalás!

Igen, szóval az egyházadót, mivel külön felekezethez tartoztok, ún. Konfessionsverschiedene Ehe-ről van szó, ezért a keletkezett egyházadót a leírt tartományok kivételével felesben fizetitek. Ezért ne csodálkozzatok, ha a párod éves bérelszámolásán a 7. sorban feltűnik egy összeg. (Kirchensteuer Ehegatte). Ez nem jelenti azt, hogy utánad is kell párodnak fizetnie az egyházadót, hanem azt, hogy tőle vont adóelőleg felét a másik egyház kapja...

Bár nem érinti az esetet, de leírom azért:
Más a helyzet abban az esetben, ha a pár "glaubensverschiedene Ehe" szerinti kategóriában kénytelen fizetni az egyházadót. Egy példa: a férj, aki munkavállaló, nem tagja az egyháznak. A Feleség, akinek nincs munkaviszonya, illetve Minijob-ozik és az egyház tagja. Nos az év végén, ha a közös adóbevallást választják, annak ellenére, hogy nem történt adólevonás év közben, utólag egyházadót, ún. besonderes Kirchgeld-et kell fizetni. Itt hozzá a link:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Ezért érdemes szakemberhez fordulni...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37222 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Athena1985 írta: Gejza! Szuper összefoglalás!


Ugye-ugye, miböl lesz a cserebogár? :laugh: Ha el- és megérem a nyugdíjkorhatárt beszállok hozzád senior adótanácsadónak... :chuckle:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37224 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Nikol081 írta: A kérdésem a következő: A férjem egy hónapja a bejelentkezéskor megadta hogy református. Tudtuk hogy vonni fognak tőle úgyhogy ezzel nincs is problémánk.

Más elissza vagy elkártyázza.
Lépjetek ki mihamarabb, Adjátok a pénzt inkább a gyereknek. 1000000-szer többet ér.
Az egyház igy is kap töletek eleget, mert a papokat az állam fizeti nem az egyházi adóból megy le.

Üdv.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: spoder

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38370 Írta: jambimbim
jambimbim válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Üdv mindenkinek! Egyházadóval kapcsolatban szeretnék infókat kapni. Korábban mintha olvastam volna itt arról, hogy hogyan lehet kilépni az egyházból itt Németországban. Sajnos a bejelentkezéskor az én esetemben katolikust írtak be míg a családomnál helyesen vallás nélküli került a nyomtatványra. Már a bejelentkező önkormányzatnál próbálkoztam, de mivel már nem ott lakunk így nem tudták átjavítani az adataimat. Hova tudok menni vagy mit tehetek ez ügyben?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!