Egyházadó?!?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #17453 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia rbert!
En nem jarok templomba, egyaltalan nem gyakorlom a vallasomat, ezert nem is fizetek egyhazadot. De ha valamikor azt szeretnem, hogy pap temessen, akkor fizetnem kell? Mert van egy ismerösöm, aki kilepett az egyhazbol, de pap temette. Hogy van ez?
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17457 Írta: rbert
rbert válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia Eva10

Sajnos igen,fizetni kell.(hogy nem ad szamlat az egy dolog)de fizetni kell.Nem akarok baromsagokat beszelni de en igy tudom.Ja es amugy nem horibilis osszegekrol van szo.
Szia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #17458 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Ahogy olvastam , a kilepes megneheziti ezeket a dolgokat, de nem teljesen eselytelen ! Föleg ha egy egyhazhoz tartozo hivö keri a pap segitseget . Gondolom sokban szamit a pap hozzaallasa is . Tehat nagyon keteselyes dolog lesz,vagy sikerül esküvöt,temetest ,keresztelest elintezni,vagy nem !
Akinek fontosak ezek a dolgok , szerintem inkabb fizesse az egyhazadot ! Reszemröl en szegyelnek ilyesmit igenybe venni,ha a fizetesböl nem akarom kivenni a reszem! Olyan nagyon kepmutatonak erzem,de hat ez szubjektiv...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17461 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

fuuu, annyi mindent irtatok mar, hogy a vegere tutira osszezavarodtam :)
sokan asszem nem olvastatok az elejen, igazabol nem a fizetessel mint elvvel volt bajom, csak az osszeg nagysagaval. (akkoris ha ez kepmutatas v akarmi, amiket irtatok) Es mivel a baratom Nemetorszagban volt keresztelve, ha most odakoltozunk, es nem tudjuk fizetni az adot, akkor neki hivatalosan ki kell lepnie, es az ezzel jaro kovetkezmenyekre voltam kivancsi. koszonom a sok infot hozza, majd osztunk szorzunk, aztan dontunk. bar eddig ugy nezem egyhazado ide v oda, nem fogunk tudni akkora fizut kitargyalni, h odakoltozhessunk. :/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17464 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

keeek írta: fuuu, annyi mindent irtatok mar, hogy a vegere tutira osszezavarodtam :)
sokan asszem nem olvastatok az elejen, igazabol nem a fizetessel mint elvvel volt bajom, csak az osszeg nagysagaval. (akkoris ha ez kepmutatas v akarmi, amiket irtatok) Es mivel a baratom Nemetorszagban volt keresztelve, ha most odakoltozunk, es nem tudjuk fizetni az adot, akkor neki hivatalosan ki kell lepnie, es az ezzel jaro kovetkezmenyekre voltam kivancsi. koszonom a sok infot hozza, majd osztunk szorzunk, aztan dontunk. bar eddig ugy nezem egyhazado ide v oda, nem fogunk tudni akkora fizut kitargyalni, h odakoltozhessunk. :/


Nem teljesen világos, mit értesz az összeg nagyságán?
Évi 8000 euróig mindenképp adómentes a jövedelem, értelemszerűen egyházadót sem kell fizetni. Igen komoly jövedelem esetén lesz csak számottevő, akkor viszont nem lehet gond kifizetni:)

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: timi2012

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #17467 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Kedves Keeek!
Pont ahogy Peteratde irta alcsony fizetes eseten,csak havi par euro,magas fizetesnel meg nem gond kifizetni! Raadasul az eves adoelszamolasnal ezt figyelembe veszik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!