Egyházadó?!?

Több
11 éve 11 hónapja #17208 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szugya írta: a naívságom megmaradt, persze azóta én is másképpen látok dolgokat. Lényeg,hogy továbbra is hiszek a jóistenben, de adót nem fogok fizetni!

Istennek nem kell pénz. Persze erre rá kell jönni, mert önmaguk által kinevezett földi helytartói másképp látják a dolgot.
Ne felejtsd el, Krisztus szamárháton jött, szó nem volt arrol hogy az apostolai mercédeszen járjanak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: peteratde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17210 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Sziasztok,

ebben most én sem értek egyet Mayával.
Nem választottam, hogy RK legyek, a szüleimtől kaptam, mikor megkereszteltettek.
Sem elsőáldozó, sem bérmálkozó nem voltam, és templomba sem járok, de ettől még úgy érzem teljes életet élek.
Vszont ezek után, hogy semmi kapcsolatom nincs velük, én nem szeretnék az egyháznak fizetni, nem is teszem.

Mikor kijöttem, mi is elkövettük azt a hibát, hogy ráírtuk a bejelentkezéskor a vallást.
Aztán 2 hónap múlva a férjem kapcsolt, hogy nem kellett volna...
Akkor bementünk újra, hogy elnézést, elírtuk, csak most vettük észre ... Írattak velünk egy nyilatkozatot, hogy elírás volt, és nem tartozom egyik egyház kötelékébe sem, majd elbírálják... Ha kedvezőtlen az elbírálás, akkor kérnek majd egy igazolást, hogy nem tartozom a RK egyház kötelékébe (vagyis csak úgy lett volna megoldható, ha kilépek az egyházból).
2 hónapig nem történt semmi, így a férjem bement rákérdezni. Gondolom az ügyintéző látta, hogy ennyi idő alatt sem sikerült semmit csinálniuk, így inkább gyorsan kijavította...
Aztán kiderült, hogy nem lett volna gond az sem, ha nem javítja ki, mert épp másik tartományba költöztünk, és ott újra ki kellett a bejelentkezéskor ezt tölteni, akkor már beírtuk, hogy nincs vallás (nincs a tartományok adatbázisa összekapcsolva).

Bruttó 2500 eurós fizetésnél 1-es adóosztállyal, havi 30 euróra jön ki.
Ami nem hangzik soknak, de nem igazán látom, ha valakinek semmi köze az egyházhoz, úgy értem nem veszi igénybe a szolgáltatásait, miért kellene ezt fizetnie? Egy évre az már 360 euró... Én nem gondolom, hogy valakinek rosszul kellene éreznie magát amiatt, ha nem akarja ezt fizetni, mint ahogy Maya sugallta.
Ez több, mint pl. a húgom havi fizetése otthon egy vidéki Rossmannban üzletvezetőként... Akkor inkább neki adom, nem az egyháznak.
Az más, ha valaki gyakorolja is a vallást, akkor már nyilván nem szép, ha valaki ki akar bújni a fizetés alól. De szerintem nem azok nem akarják fizetni.

Nálunk az külön kellemetlen volt, hogy mivel nincs jövedelmem, a férjemtől vonták az éves összeget egyben az adóbevallás elkészítésekor, pedig neki aztán végképp nincs köze az egyházhoz, semmilyen vallása nincs.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17211 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Attila_BRD írta:

Szugya írta: a naívságom megmaradt, persze azóta én is másképpen látok dolgokat. Lényeg,hogy továbbra is hiszek a jóistenben, de adót nem fogok fizetni!

Istennek nem kell pénz. Persze erre rá kell jönni, mert önmaguk által kinevezett földi helytartói másképp látják a dolgot.
Ne felejtsd el, Krisztus szamárháton jött, szó nem volt arrol hogy az apostolai mercédeszen járjanak.


Hogy milyen igazad van :) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #17223 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Sziasztok!
Ismerős az egyház adó, én is naivan az elején bejelentkezésnél beírtam RK-t, és utána tudtam meg hogy itt ennek súlya van(anyagi) Nekem a Rathausnál azt mondták hogy a helyi Amtsgericht-be kell menjek. Ott 30 eurot kellett fizessek, kaptam egy papírt erről hogy már nem vagyok egyháztag, és ezzel a papírral kellett a Finanzamthoz menjek és ott a Steuerkarte-mat átjavították. Ha nincs sor, pár perc az egész minden hivatalban. :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17224 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

minerva írta: Sziasztok!
Ismerős az egyház adó, én is naivan az elején bejelentkezésnél beírtam RK-t, és utána tudtam meg hogy itt ennek súlya van(anyagi) Nekem a Rathausnál azt mondták hogy a helyi Amtsgericht-be kell menjek. Ott 30 eurot kellett fizessek, kaptam egy papírt erről hogy már nem vagyok egyháztag, és ezzel a papírral kellett a Finanzamthoz menjek és ott a Steuerkarte-mat átjavították. Ha nincs sor, pár perc az egész minden hivatalban. :-)

Az adóhivatalban ugyan ezt javasolták nekünk, csak 25 eurot mondtak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17229 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

minerva írta: Sziasztok!
Ismerős az egyház adó, én is naivan az elején bejelentkezésnél beírtam RK-t, és utána tudtam meg hogy itt ennek súlya van(anyagi)

Igen , a középkor óta szedi be itt az állam az egyháznak.
Azt hiszem az egyetlen állam a világon.
Egy biztos: a vatikánban nincs ilyen.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!