Egyházadó?!?

Több
13 éve 7 hónapja #1335 Írta: evoxandi
evoxandi válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia.
Ott a bibi,hogy be sem lépett sehova!!!Tehát elvileg nincs honnan kilépni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete - 12 éve 3 hete #17150 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Sziasztok!
Csak részben (kis részben) tartozik a témához, ezért előre elnézést is kérek.
Feleségem április 1-vel kapott diplomás nővéri állást Frankfurtban.
A hivatalos papírok kitöltésekor a vallási rovatba természetesen(?) beírta, hogy katolikus, utólag derült ki, hogy ez + 8-9 %-os adót von maga után.
2 kérdésem lenne:
1.Az adóalap (bruttó bér) 8-9%-ról van szó, vagy a jövedelemadó 8-9%-nak megfelelő összegről?
2.Lehet e felmentést kérni ezen adónem alól, ha nem veszi szolgálatba az egyház épületeit, rendezvényeit? Vagy csak akkor, ha kilép onnan?
Köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hete #17155 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

A Kirchensteuer fizetése hozzátartozik az ittléthez. Mindegy, hogy római-katolikus, evangélikus, vagy más felekezethez tartozik, fizetni kell. És ez így van rendben. :pinch:
Mert a magyarok nem akarják a "Rundfunkgebühren"-t se fizetni, ( www.gez.de/ ), meg minden hónapban "haza" akarnak utazni, és a lehető legolcsóbb "Krankenversicherung"-gal szeretnék megúszni, ...hát ezzel ki van a hócipőm! :woohoo: :sick: :blink:
Végre egy ország, ahol ünnepelnek az emberek, pld ma van Palmsonntag. de.wikipedia.org/wiki/Palmsonntag
Amikor pár éve Glonnban (Bayern) laktam, egy gyönyörű körmenetnek voltam szemtanúja. A szomszéd ház előtt virágból oltárt építettek, a ministránsok és a pap végigvonult a falun, templomi erekjéket cipeltek, majd egy közeli tanyára vándorolt a tömeg, ahol további mise volt.
Szeretek itt élni, és mindenkinek csak azt ajánlom, hogy ne akarjon a költségek alól kibújni, mert ez véleményem szerint nagyon unalmas!
Ha vallásos vagy, ha nem..az a pár euro nem okozhat olyan nagy problémát! Ha már ezt az országot választottad, próbálj meg beilleszkedni, minden (számodra)setleges nehézség, teher elfogadásával.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kristina, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17157 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Nem kötelező, "es ist Freiwillig", csak szólni kell a bejelentkezéskor. Én sem fizetek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17165 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Maya írta: A Kirchensteuer fizetése hozzátartozik az ittléthez. Mindegy, hogy római-katolikus, evangélikus, vagy más felekezethez tartozik, fizetni kell. És ez így van rendben. :pinch:
Mert a magyarok nem akarják a "Rundfunkgebühren"-t se fizetni, ( www.gez.de/ ), meg minden hónapban "haza" akarnak utazni, és a lehető legolcsóbb "Krankenversicherung"-gal szeretnék megúszni, ...hát ezzel ki van a hócipőm! :woohoo: :sick: :blink:
Végre egy ország, ahol ünnepelnek az emberek, pld ma van Palmsonntag. de.wikipedia.org/wiki/Palmsonntag
Amikor pár éve Glonnban (Bayern) laktam, egy gyönyörű körmenetnek voltam szemtanúja. A szomszéd ház előtt virágból oltárt építettek, a ministránsok és a pap végigvonult a falun, templomi erekjéket cipeltek, majd egy közeli tanyára vándorolt a tömeg, ahol további mise volt.
Szeretek itt élni, és mindenkinek csak azt ajánlom, hogy ne akarjon a költségek alól kibújni, mert ez véleményem szerint nagyon unalmas!
Ha vallásos vagy, ha nem..az a pár euro nem okozhat olyan nagy problémát! Ha már ezt az országot választottad, próbálj meg beilleszkedni, minden (számodra)setleges nehézség, teher elfogadásával.


Köszönöm a választ, természetesen semmi alól nem akarunk kibújni, csak első hallásra megijesztett az a 8-9%, de ha nem az adóalap utáni levonás ez, akkor természetesen szó nélkül befizetjük, még ha nem is vesszük igénybe az egyház szolgáltatásait.
Megpróbálunk beilleszkedni, természetesen. Még egyszer köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17171 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Maya írta: A Kirchensteuer fizetése hozzátartozik az ittléthez. Mindegy, hogy római-katolikus, evangélikus, vagy más felekezethez tartozik, fizetni kell. És ez így van rendben. :pinch:
Mert a magyarok nem akarják a "Rundfunkgebühren"-t se fizetni, ( www.gez.de/ ), meg minden hónapban "haza" akarnak utazni, és a lehető legolcsóbb "Krankenversicherung"-gal szeretnék megúszni, ...hát ezzel ki van a hócipőm! :woohoo: :sick: :blink:
Végre egy ország, ahol ünnepelnek az emberek, pld ma van Palmsonntag. de.wikipedia.org/wiki/Palmsonntag
Amikor pár éve Glonnban (Bayern) laktam, egy gyönyörű körmenetnek voltam szemtanúja. A szomszéd ház előtt virágból oltárt építettek, a ministránsok és a pap végigvonult a falun, templomi erekjéket cipeltek, majd egy közeli tanyára vándorolt a tömeg, ahol további mise volt.
Szeretek itt élni, és mindenkinek csak azt ajánlom, hogy ne akarjon a költségek alól kibújni, mert ez véleményem szerint nagyon unalmas!
Ha vallásos vagy, ha nem..az a pár euro nem okozhat olyan nagy problémát! Ha már ezt az országot választottad, próbálj meg beilleszkedni, minden (számodra)setleges nehézség, teher elfogadásával.


Kedves Maya,

most először fordul elő, hogy alapvetően nem értek egyet veled.
Először is nem kötelező fizetni. Amikor először bejelentkezik az ember, azt kell megadni, hogy felekezeten kivüli, és máris nem fognak vonni. De akkor sincs semmi gond, ha nem így indítottál, mert bármikor módosíthatod ugyanott.
Zárójelben jegyzem meg, hogy magam is RK-nak vallotttam magam, és nem is akarok módosítani rajta mindaddig, amig megengedhetem magamnak, pontosan azért, mert szeretek itt élni, és igyekszem mindenben alkalmazkodni. DE NEM KÖTELEZŐ!
A Rundfunkgebühr-t pedig én sem fizetném, ha egy mód lenne rá, mert pofátlanságnak tartom. Legyen más neve, valamilyen adó vagy akármi, de Rundfunkgebühr-t fizettetni mindenkivel akár néz tévét akár nem az nem korrekt.

Emilio:
Van egy rosz hírem, az adó alap után vonják, viszont hacsak nincs komoly jövedelmed, akkor elhanyagolható az összeg. Évi 8000 euróig adómentes még a 1-es adócsoport is, és utána is sávosan növekszik. Tehát nem valószínű, hogy komoly teher lesz, de ha mégis annak érzitek, akkor NEM kell fizetni.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, spoder

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!