Egyházadó?!?

Több
12 éve 2 hete #17175 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Köszi!
A feleségem havi átlag bruttó 2500-2600 Eurót fog keresni, ezek után lehet valami közelítő összeget mondani (tudsz esetleg), hogy mennyi lehet ez havi lebontásban?
Nem kibúvókat keresek, csak szeretnék tisztán látni, mi mennyi. És ez a része számomra teljesen ismeretlen. Ha havi max. 30-40 Euró, akkor számomra semmi akadálya, pedig tényleg nem fogjuk kihasználni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17178 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Emilio33 írta: Köszi!
A feleségem havi átlag bruttó 2500-2600 Eurót fog keresni, ezek után lehet valami közelítő összeget mondani (tudsz esetleg), hogy mennyi lehet ez havi lebontásban?
Nem kibúvókat keresek, csak szeretnék tisztán látni, mi mennyi. És ez a része számomra teljesen ismeretlen. Ha havi max. 30-40 Euró, akkor számomra semmi akadálya, pedig tényleg nem fogjuk kihasználni.

A 40 eurót biztosan nem fogja elérni. Sok mindentől függ, pl.: egyedül fog-e itt kint élni, gagy házastárssal , gyerekekkel.
De a legrosszabb esetet feltételezve, 1-es adó csoport, gyerkek nélkül 27 euró jött ki.
Itt te is meg tudod nézni

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17179 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Köszönöm, a táblázatot megnézem.
Kint lesz az egész család, 2 gyerek, anya, apa :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17186 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia Emilio33!
Ne hagyd, hogy más döntse el helyetted,hogy fizetsz-e egyházi adót vagy sem. Nem attól fogsz jobban, vagy kevésbé jobban beilleszkedni, hogy milyen vallású vagy. A hited az a szívedben van, nem kell hangoztatni és nagy szavakat használni, mert nem attól leszel hívő! Sokan vannak akik csak hirdetik az igét, de nem is éreznek semmit, ez csak kifelé látvány!
Én biztos NEM fogok egyházi adót fizetni, mert amikor februárban bajban voltam Németországban és felhívtam a Müncheni magyar katolikus missziót nem is hallgattak végig, csak közölték, hogy lelki segítségnyújtással foglalkoznak nem munkaközvetítéssel. Nem munkát akartam kérni, csak tanácsot mert nem ismertem senkit, és nem akartam hazajönni.
Pedig katolikus vagyok, voltam elsőáldozó meg bérmálkozó, templomban esküdtünk az urammal, de a naívságom megmaradt, persze azóta én is másképpen látok dolgokat. Lényeg,hogy továbbra is hiszek a jóistenben, de adót nem fogok fizetni!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge, spoder

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17187 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia Szugya,

teljesen igazat adok neked is, de én is azt mondom, döntse el mindenki. Én eddig annyi jót kaptam itt, hogy azt gondoltam ennyi belefér. Könnyen beszélek, az elmúlt évre szinte semmit nem fizettem, és valszeg erre az évre is minimális lesz :)

Emilio nektek pedig sok sikert. Ha valamiben segíteni tudok, szívesen

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17189 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

peteratde írta: Szia Szugya,

teljesen igazat adok neked is, de én is azt mondom, döntse el mindenki. Én eddig annyi jót kaptam itt, hogy azt gondoltam ennyi belefér. Könnyen beszélek, az elmúlt évre szinte semmit nem fizettem, és valszeg erre az évre is minimális lesz :)

Emilio nektek pedig sok sikert. Ha valamiben segíteni tudok, szívesen

Ezt külön köszönöm, Szugya neked is a választ.
Mi Frankfurtban leszünk (feleségem már ott van, holnap kezd, mi meg május elején megyünk utána)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!