Egyházadó?!?

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #17409 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Egyszer hallottam egy magyar hölgytöl , hogy miert a nemetek meg ugy sem beszelnek magyarul , mint ö nemetül?
Azt valaszoltam neki , a nemetek, magyar nyelv tudasat akkor kerje szamon,ha ök elnek huzamosabb ideig nalunk !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #17414 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Azok a magyarokkal akikkel en a kapcsolatot tartom,alt.pozitivak a tapasztalataim ! Ezert nem mondanam ,hogy mindenkeppen jellemzö az ,hogy a magyarok nem akarnak beilleszkedni !
Azok akik meg sem akarjak probalni,sajat maguk nehezitik meg az eletüket !
Itt par dolog maskepp müködik mint otthon , ezt el kell fogadni annak aki itt akar elni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 11 hónapja #17419 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Persze Timi, ez nem mindenkire igaz, ebben 100%osan igazad van!
Egyébként nem különbek az orosz, román, ...nemzetiségű betelepülők sem.
Azok között is vannak fekete bárányok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17420 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

keeek írta: tehat, ha nem fizetunk egyhazi adot, akkor is osszead a nemet pap vagy legalabbis kitolti a megfelelo papirokat (amiben azt igazolja kb, h x vallasu vagy, meg vagy keresztelve, stb..) ?
es a gyerek is mehet vallasos iskolaba, es meg lehet keresztelve?

az h lehet mas (nem fizetos) vallasom is, azt en is tudom, ezzel nem vagyok elobbre.. se azzal, h milyen szep a tanacshazan az eskuvo, ha en nem ott akarok, ezeket hadd dontsem mar el en :)

attila: nem hitehagyott, hanem hitehagyo. erre nem nagyon van mas szo magyarul. de nem baj ha nem erted, nem tudod, csak miert ragaszkodsz hozza, h olyan kerdesre valaszolj ami ennyire idegesit?


Kedves keeek,

előre bocsátom, hogy nem vagyok gyakorló keresztény, leginkább szkeptikusna tartom mostanában magam. A hivatalos katolikus egyházat viszont nem becsülöm sokra.
Ennek ellenére tiszteletben tartom minden hívő, templomba járó ember hitét.
Amit nem tudok sem megérteni sem elfogadni, mikor egyesek ugyan nem hisznek, mégis ragaszkodnak a templomi esküvőhöz, "mert az olyan szép".
Ha viszont Te hagyományos hívő, az egyházat minden szolgáltatásával igénylő ember vagy, akkor milyen alapon jogon akarsz kíbújni a fizetés alól?!
Itt mindenki megpróbált valóban segítő tanácsokkal ellátni, erre te kikéred magadnak?

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: timi2012

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #17428 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Keeek, nem tudom, hogy összead-e a pap, ha nem fizeted az egyhazadot.Azt sem tudom, megkereszelik-e a gyereketeket, es jarhat-e egyhazi iskolaba egyhazado fizesete nelkül. Ha en lennek pap, nem tennem.
Mert ha valaki nem gyakorolja a vallasat es nem fizet egyhazadot, OK.
De szerintem a hazassag, a kereszteles, az egyhazi iskola vallasgyakorlasnak szamit, es jogos az egyhazado.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17449 Írta: rbert
rbert válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Nem hogy nem ad ossze....de nem is keresztel es ne adj Isten meg el sem temet.Sajna ez az igazsag.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!