Egyházadó?!?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #17552 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szia keeek!
Ertem, ez lehetseges. Ehhez en nem ertek. En ezeket a Steuerberatertöl kerdezem meg. Töle fogom majd az egyhazadot is megkerdezni, ha aktualis lesz.
Igazatok van, ki kell szamolni, mi mire eleg.
Itt pl.keleten, szinte minden olcsobb, mint otthon. A nyugati reszröl nem tudok, mert itt elek.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • muzsa9
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 8 hónapja #36906 Írta: muzsa9
muzsa9 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Húúú... hát most azért kiakadtam!
Ma kaptam postán egy szép kis levelet a Katolikus Egyháztól Augsburgból.
3 éve van kint a férjem, én pedig 3 hónapja jöttem utána.
Ő a bejelentkezéskor RK-nak vallotta magát, nem tudván, hogy ez fizetéssel jár. De ebből nem is volt gondunk. Szépen vonják a fizetéséből azóta is, csak idén már több mint 100 eurónál járunk egyházadó címén. Hozzáteszem egyikünk sem gyakorolja a vallást, csak papíron vagyunk katolikusok, mivel otthon megkereszteltek bennünket a szüleink. Nem járunk templomba, stb.
Most viszont az egyházi levélben még 39,65 eurót kérnek a tavalyi évre!!!!!!!!!!!!!
MI VAN????????????

Hát itt vannak a fizetési papírok, hogy minden hónapban vonták tőle.....
Na asszem most jött el az ideje annak, hogy kilépjen.
Ezt most már felháborítónak találom.

És mit jelent ez:
Der Anteil des umlagepflichtigen Ehegattten errechnet sich im Verhältnis der Einkünfte der Ehegatten.
Én még itt sem voltam 2013-ban???????
Tud valaki segíteni ebben?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #36912 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Ez azt jelenti, hogy bután csapdába estetek mint sokan mások akik nem ismerik a német keresztény-talibán államot. Aki a felekezet kérdésre azt válaszolja ahogy megkeresztelték az vesztett.
Most már csak ugy lehet javitani az ügyön, hogy elmész a Rathausra és ott kilépsz a katolikus/evangélikus egyházból. Az erröl készült okiratot fénymásolod és beadod a mukaadódnak illetve Finanzamtnak. A következö hónaptol kezve nem kell már a papokat hizlalnod.
Visszamenöleg a veszett fejsze nyele, csak nem képzeled hogy az egyház bármit is visszaad?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #36913 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Kedves Muzsa!

Feltételezem, hogy a bevallásotokat leadtátok tavalyi évre és neked igényeltétek a korlátlan adóügyi illetékességet (unbeschränkte Steuerpflicht) Németországban (ez a kulcs). Nos ha téged is katolikusnak vallottatok a bevallásban, akkor jogos a követelés. Mint te is írtad, kérvényezzétek az illetékes Meldebehörde-nel a kilépést.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • muzsa9
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 8 hónapja #36916 Írta: muzsa9
muzsa9 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Köszi a válaszokat! :-)

Már csak egy kérdésem van.
Mert korábbi hozzászólásokban minerva azt írta hogy az Amtsgericht-be kell bemenni, míg mások azt írták hogy a Rathaus-ba.
Szóval hová? :whew:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #36917 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Sziasztok,

én a bejelentkezéskor elmondtam, hogy nem vagyok vallásos, ennek ellenére az ügyintéző azt jelölte be. A Meldebehördénél visszamondtam (kb.25 Euro), ennek ellenére lefogták a havi kb. 34 Eurót. A kijelentkezésről kapott iratokat e-mailben elküldtem a Finanzamtnak, most kaptam meg visszamenőleg a jóváírást. :)

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!