Egyházadó?!?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja #38371 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

jambimbim írta: Üdv mindenkinek! Egyházadóval kapcsolatban szeretnék infókat kapni. Korábban mintha olvastam volna itt arról, hogy hogyan lehet kilépni az egyházból itt Németországban. Sajnos a bejelentkezéskor az én esetemben katolikust írtak be míg a családomnál helyesen vallás nélküli került a nyomtatványra. Már a bejelentkező önkormányzatnál próbálkoztam, de mivel már nem ott lakunk így nem tudták átjavítani az adataimat. Hova tudok menni vagy mit tehetek ez ügyben?


Nálam a munkaadóm intézte. Szóltam, hogy ne vonják, mert ateista vagyok.
(Ők gondolom jelezték valahova, mert visszamenőleg vissza kaptam még ez
előző három hónap levonást is.) Máshova én nem mentem!
Igaz ez 1990-ben volt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38395 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Az egyházból való kilépést az illetékes lakóhely szerinti Standesamt-nál vagy Amtsgericht-nél teheted meg. Bővebb infó itt:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39432 Írta: bervin
bervin válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Segítenétek nekem hogy tőlünk miért vonják még az egyházadót?Férjemmel februárban bementünk a stadtbüroba és a keresztlevéllel igazolva átírták hogy nem vagyunk megkeresztelve (mi reformátusok vagyunk,ami itt nincs),tavaly május óta fizetjük az adót ami csak a tavalyi évre 1200€-t jelentett.A férjem.fizujábol havonta vonják.Azt mondta a Finanzamt hogy ezt vissza lehet igényelni csak mondjuk le.Az igazoló papirt leadtuk a főnöknek is,az egyház is tud róla hogy kiléptünk mert felhívtak hogy miért léptünk ki mégis azóta is vonják az adót.Nem is keveset.Hova utálják akkor a pénzt és miért vonják még mindig?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39433 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

bervin írta: Segítenétek nekem hogy tőlünk miért vonják még az egyházadót?Férjemmel februárban bementünk a stadtbüroba és a keresztlevéllel igazolva átírták hogy nem vagyunk megkeresztelve (mi reformátusok vagyunk,ami itt nincs),tavaly május óta fizetjük az adót ami csak a tavalyi évre 1200€-t jelentett.A férjem.fizujábol havonta vonják.Azt mondta a Finanzamt hogy ezt vissza lehet igényelni csak mondjuk le.Az igazoló papirt leadtuk a főnöknek is,az egyház is tud róla hogy kiléptünk mert felhívtak hogy miért léptünk ki mégis azóta is vonják az adót.Nem is keveset.Hova utálják akkor a pénzt és miért vonják még mindig?

Valami ill. többminden itt nem gömbölyű.... "Keresztlevéllel igazoltátok, hogy nem vagytok megkeresztelve" ? Az meg hogy van...? Reformátusok vagytok, "az meg itt nincs"? Dehogynem, az evangélikusokhoz tartozik... Májustól decemberig kettőtöktől 1.200 eurót vontak egyházi adóra? Az egyházadó a személyi jővedelemADÓ 8 ill. 9 százaléka... Ezek szerint fejenként kb. 7000'euró jövedelemadót fizettetek 7 hónapra? Az úgy sacc per kábé bruttó 5000 €/fő fizut jelent havonta (az egyszerűség kedvéért 4/4 adóosztállyal számolva). Le a kalappal, mit dolgoztok?
Szóval ha a keresztlevéllel azt igazoltátok, hogy reformátusok vagytok, akkor adtatok a szarnak egy pofont, mert egyházadót ugyanúgy fizettek, csak nem a katolikus egyháznak, hanem az evangélikusoknak. A számoknak meg nézzetek utána......

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39435 Írta: bervin
bervin válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

A Finanzamtnál érdeklődtünk és ők mondták hogy a reformátusoknak itt nem kell fizetni.A Readhauseba is mikor érdeklődtünk ott is ezt mondták hogy mivel itt nincs református így nem tartozunk egyikbe se, ezért beírt minket úgy hogy nem vagyunk megkeresztelve.Az egyházadót nem tudom mi alapján vonják, lehet hogy valami el van írva vagy én olvastam rosszúl a bérpapíron?De az egyháztólkaptunk egy papírt hogy idén többet kell fizetni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39439 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Roppant eccerü a dolog. Bemesz a finanzamtba, es kersz egy nyomtatvanyt, ott szepen kipipalod hogy nem tartozol az eakarmelyik egyhazhoz, nevonjak a lovet. Sajnos mindenki azt hiszi, hogy a munkaado, vagy a Rathaus majd intezkedik. Azok nagy ivben tesznekra, hogy mi a nyügöd. Felhomalyosit, de ügyintezni neked kell. Nalam ez ugy müködött: Elsö nap Meldeamt, masodik nap Finanzamt. (nem kell munkahelyet igazolni, csak csaladi allapotot.)
Ott szepen kitöltöttem a nyomtatvanyt, 3-as Steuerklasse, Keine Kirchensteuer. Nem kell hozza az egadta vilagon semmi.Persze ha voltal olyan naiv, hogy esetleg a meldeamtnal jelezted, hogy ilyenolyan szektahoz tartozol, akkor peched van, akkor kell valamifele igazolas, hogy kileptel.

Ugye mennyivel egyszerübb az ateistak elete ?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!