Bankszámlanyitás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #17679 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

MyWay írta: A bankszámlanyitásnál milyen dokumentumokat szoktak elkérni?


Ilyeneket, de rengeteget! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17682 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

DECOTEXT írta:

MyWay írta: A bankszámlanyitásnál milyen dokumentumokat szoktak elkérni?


Ilyeneket, de rengeteget! ;)


már elsütötted, akkor jobban jött ki.

Bankja és tartománya vállogatja. Itt a Raiffeisennél van számlám, csak az igazolványom kellett, de a Sparkasse sem kért semmi mást. Még bfizetni sem kellett pénzt. Persze értelemszerű, ha nem jön rá fizetés, vagy nincs pénzed, amit be akarnál fizetni, akkor nem is tudod használni.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22082 Írta: salamina
salamina válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Szép napot mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Ez év februárjában nyitottam egy számlát a Commerz banknál a munkahelyem /nővérszálló/ volt a bejelentett lakcímem.
Miután munkahelyet változtattam a bank-ban nem jelentettem be a lakcímváltozást. Jelenleg szintén németországban dolgozom,de itt a családnál lakom akiket ápolok nincs bejelentett lakcímem.
Tegnapig semmi gond nem volt a számlával folyamatosan megy rá a fizetésem. De tegnap már nem tudtam pénzt levenni,ismeretlen tartózkodás miatt.
Az lenne a kérdésem,hogy a magyar lakcímet is elfogadja-e a bank,vagy meg kell szüntetni a számlát.?
És másik városban is lehet-e intézkedni vagy vissza kell utazni a számlanyitás helyére?
Jelenleg 350 km-re dolgozom.
Elnézést ha kicsit zavarosan írtam. Várom a válaszokat,tanácsokat.
Köszönettel. Éva

Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat. Járd végig a múltamat, éld át a fájdalmaimat, az örömeimet... Tedd meg a lépéseket, amelyeket Én megtettem és botladozz meg minden kőben, amelyekben Én megbotoltam... S mindegyik botlás után állj fel és menj...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22086 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

salamina írta: Szép napot mindenkinek!Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Ez év februárjában nyitottam egy számlát a Commerz banknál a munkahelyem /nővérszálló/ volt a bejelentett lakcímem.Miután munkahelyet változtattam a bank-ban nem jelentettem be a lakcímváltozást. Jelenleg szintén németországban dolgozom,de itt a családnál lakom akiket ápolok nincs bejelentett lakcímem.Tegnapig semmi gond nem volt a számlával folyamatosan megy rá a fizetésem. De tegnap már nem tudtam pénzt levenni,ismeretlen tartózkodás miatt.
Az lenne a kérdésem,hogy a magyar lakcímet is elfogadja-e a bank, vagy meg kell szüntetni a számlát.?És másik városban is lehet-e intézkedni vagy vissza kell utazni a számlanyitás helyére?
Jelenleg 350 km-re dolgozom.Elnézést ha kicsit zavarosan írtam. Várom a válaszokat,tanácsokat.
Köszönettel. Éva

Kedves Éva! Kicsit zavarosan irtál! Jelentkezz be az adott családhoz, vagy oda ahol laksz / alszol / élsz a munka után. Ezt a cimet közöld a bankkal. Magyar cimet nem fogja a bank elfogadni, hacsak nem vagy vállalkozó, cégtulajdonos! Sajnos vissza kell menned a számla helyére. A lányommal is hasonló volt. 300 km-re költözött el a volt lakhelyéröl, s a számlát az ottani bank csak személyes megjelenéskor volt hajlandó megszüntetni, ami érthetö, mert akkor bárki manipulálhatná a számládat, telefonon. Ezért jó az online számla! (Nekünk a magyar is és az itteni is ilyen) Tök mindegy, hogy hol laksz hol vagy, a világon mindenhol ahol internet van elérhetö!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: salamina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22109 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Kérdezz rá esetleg egy helyi bankban, elvileg sok bannál lehetséges a számla költöztetés, talán Commerznél is. Lehet hogy így megoldható lenne utazás nélkül is, mert mi amikor nyitottuk a számlát (volksbank), akkor mintha kérdezte volna a csajszi, h a másik onnan 600km-re levő számlát ide akarjuk-e költöztetni.

Online banking nem minden banknal mukodik rendesen, es sokan nagyon ellenzik, h nem biztonsagos, de en is szeretem, mert igy rogton latom, mi megy le-fel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: salamina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22114 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

keeek írta: Online banking nem minden banknal mukodik rendesen, es sokan nagyon ellenzik, h nem biztonsagos, de en is szeretem, mert igy rogton latom, mi megy le-fel.

Kedves Keeek!
Védelmembe kell vennem az online bankokat, föleg a Saprkasse-t és a magyar ERSTE bankot! Szinte minden esetben ha bibi volt, a kuncsaft csinált hülyeséget. Ismert pl. a fishing, ahol kikérik az adatokat egy hamisitott WEB oldalon, vagy hasonló trükkök! Minden esetben a kuncsaft adott meg saját adatokat holott mindegyik bank irásban és szóban is közli, hogy AZ INTERNETEN NINCS SOHA ADATEGYEZTETÉS CSAK SZEMÉLYESEN, legfeljebb postai uton, levélben.!

Én minden tranzakció vagy információ kérés elött kapok egy sms-t a német mobilomra, s ezt a kódot kell megadnom! Idestova sok éve müxik jól és még soha semmi gond nem volt. A legújabb védelem egy olvasó kütyü a sparkasse-tól, ami a lekért kódot olvassa a monitoromról, majd halozatfüggetlenül (!!!) generálja az újabb kódot amivel utalni vagy akármit lehet!


Viszont a hülyéket lenyulják valóban!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!