Bankszámlanyitás

Több
11 éve 8 hónapja #22274 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

köszönöm szépen a sok infot, nem vagyok nagyon szivbajos, ahhoz nincs eleg penzunk, hogy nagyon aggodni kene :D
nekem is szimpi volt ez a bankeinzug, egyszerubb mint az atutalas valoban, es amazonon ez pl ingyenes volt, a Visa asszem nem lett volna.
mahlzeit: ez amit irtal nagyon meglep, mert igy mar nem talalom annyira biztonsagosnak! tudsz konkret oldalt ahol ilyen modszerrel dolgoznak? eddig azt hittem, h mivel a Visat sose adjuk ki a kezunkbol, sose hasznaljuk kartyakent, csakis az adatokat rola netes foglalasra, ezert biztonsagos, es ugye kell hozza altalaban a hivatalos lakcim is, amit talan nem olyan konnyen tud meg mindenki, en ezzel nyugtattam magam..

sárga csekk otthon sem kötelező, már tiz éve se volt az, mindent lehet online intezni, direct debit jelleggel es egyedileg bepotyogve havonta is. Mas kerdes, hogy bizalomhiany miatt sokan inkabb megvarjak a csekket, mert igy ha valami el van szamlazva, akkor ugy tudsz reklamalni, h meg nem fizetted ki, es nem utolag varod, h talan visszaadjak! :) meg az idosebb korosztaly nem feltetlen all keszen ezekre a virtualis penzmozgasokra, nem ebben nottek fel, szerintem sokaknak az is gond, h nem a postas hozza a penzt. Emlekszem nagyszuleim is ugy kezeltek a bankszamlara erkezo nyugdijat, hogy lementek az automatahoz masnap, kivettek es hazavittek :) akkuratusan kitoltottek a csekkeket, es szepen befizettek, es igy volt kerek a vilag :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22278 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

keeek írta: köszönöm szépen a sok infot, nem vagyok nagyon szivbajos, ahhoz nincs eleg penzunk, hogy nagyon aggodni kene :D
nekem is szimpi volt ez a bankeinzug, egyszerubb mint az atutalas valoban, es amazonon ez pl ingyenes volt, a Visa asszem nem lett volna.
mahlzeit: ez amit irtal nagyon meglep, mert igy mar nem talalom annyira biztonsagosnak! tudsz konkret oldalt ahol ilyen modszerrel dolgoznak? eddig azt hittem, h mivel a Visat sose adjuk ki a kezunkbol, sose hasznaljuk kartyakent, csakis az adatokat rola netes foglalasra, ezert biztonsagos, es ugye kell hozza altalaban a hivatalos lakcim is, amit talan nem olyan konnyen tud meg mindenki, en ezzel nyugtattam magam..

sárga csekk otthon sem kötelező, már tiz éve se volt az, mindent lehet online intezni, direct debit jelleggel es egyedileg bepotyogve havonta is. Mas kerdes, hogy bizalomhiany miatt sokan inkabb megvarjak a csekket, mert igy ha valami el van szamlazva, akkor ugy tudsz reklamalni, h meg nem fizetted ki, es nem utolag varod, h talan visszaadjak! :) meg az idosebb korosztaly nem feltetlen all keszen ezekre a virtualis penzmozgasokra, nem ebben nottek fel, szerintem sokaknak az is gond, h nem a postas hozza a penzt. Emlekszem nagyszuleim is ugy kezeltek a bankszamlara erkezo nyugdijat, hogy lementek az automatahoz masnap, kivettek es hazavittek :) akkuratusan kitoltottek a csekkeket, es szepen befizettek, es igy volt kerek a vilag :)

Booking.com, HRS.com on ha foglalsz, akkor a hoteltol es annak rendszeretol fuggoen, ezek a rendszerek elofordul, hogy atadjak a kartyaadatokat. Ezt onnan tudom, hogy a baratnom egy nemet 4* hotel lancnal dolgozik es ez a belso processzuk. Megkapjak a kartyaadatot a booking.com vagy HRS rendszeren, kinyomtatja es kezzel bepotyogik a terminalba. Mivel nincs szgepes rendszeruk arra, hogy a direktben atkeruljon a kartyaadat vmi secured channelen. Ez sok hotelnel igy van! Elore viszont nem tudni. De ez nem para, mert alapvetoen a Visa, Mastercardokkal a classic valtozat az jo a NEM elektronikus fizetesekre is. Ezekert a felelosseget amugy a kartyakibocsajtonak kell allnia, ha visszaeles tortent. Azaz a Visa/Mastercardnak. Ezert kerik el a 3-6% vagy meg tobb vasarlasi charge-ot. Banktol fuggoen viszont lehet onresz. KErdezd meg a bankodnal mi az eljaras!
Egyebkent ha vasarolsz ilyen kartyakkal, akkor az elado fele halasztott fizetes van ill. adott idotartomanyon belul a bank/kartyaceg barmikor visszaveheti az osszeget. Kartyalopasnal pl. nagyon sokszor vegul az eladok szivnak, mert a termeket eladta, a vetelarat meg visszavette a bank/kartyakibocsajto:) NA ezert emeli meg a vetelarat a credit kartyazas es ezert nem szeretik sok helyen! Nem veletlen az inkasszo vagy az EC kartyak elterjedese Nemetorszagban/Ausztriaban..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22285 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

mahlzeit, akkor gyere el hozzank, talalkozol meg egy kartyas fizetesi lehetöseggel :)
de mi utalasi papirt nem küldünk egyelöre

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22289 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Ez tévedés! A Sparkasse kezdettöl fogva, ugyan úgy, ahogy a magyar ERSTE is, nálam sms-en küldte a kódot a német mobilomra! Az ERSTE most is igy müxik, a német Sparkasse adott egy olvasó kütyüt, ami a villogó monitorról olvas be egy "jelet" majd ezután hálozat nélkül (elemes kütyü) generálja a legújabb kódot! Nálunk 10 éve nincs már papiros lista! Sem a magyar, sem a német banknál! Természetesen más bankoknál lehetséges, hogy még az elavult listás TAN rendszer van, de ez nem országos!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22290 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Eva10 írta: mahlzeit, akkor gyere el hozzank, talalkozol meg egy kartyas fizetesi lehetöseggel de mi utalasi papirt nem küldünk egyelöre

Én nem értem, hogy miröl van szó. Azt hiszem elvesztettem a fonalat, vagy Ti más országban laktok nem Németországban! Mi mindenhol kártyával fizetünk. Interneten, bevásárlásnál a VISA-val (Real) tankolásnál a régi jó csekkártyával aminél PIN van! A kórháztól, a magán orvosi praxisokig mindenhol lehet kártyával fizetni! Igaz mi Niedersachsenben élünk! Külöföldön is mindig kártyás fizetést választunk söt Mo.-on szinte mindenhol elfogadják a VISA-t (Éttermekben, boltokban, stb) Ha a kártya fizetési módszernél betartjuk az elöirásokat, akkor az biztonságos!

PL: ha VISA-val fizetünk akkor soha nem szabad engedni, hogy "hátra vigyék" a kártyát. Vagy megyünk velük, ha csak ott van olvasó, vagy hozzanak az asztalhoz (étteremben igy van) egy mobil olvasót! Soha semmi gond nem volt! Csak a hülyéket tudják lenyúlni! Banki adatokat interneten soha nem szabad megadni mert ilyet a bank igy soha nem kér!!

UI: ha kp van nálunk az csak nagyon kevés, mert ha azt ellopják akkor annak végleg fuccs! A kártyát 10 percen belül a világon mindenhonnan zárolom, ráadásul 5000 euróban limitált, igy még ha késön venném észre a rablást akkor sem tudja senki nullázni a számlámat!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22291 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Decotext, lehet, szerinted az Apobank nem orszagos bank, szerintem igen. Meg mindig van papir alapu TAN, bar ök mondjak meg, hogy melyiket irjuk be. Van mobilTAN is termeszetesen, es minden tranzakcional kivalasztom, melyiket szeretnem hasznalni.
En ezidaig abban a hitben eltem, hogy a düsseldorfi szekhelyü Apobank egy orszagszerte elterjedt bank.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!