Bankszámlanyitás

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22305 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Mahlzeit privat beteg termeszetesen szamlat kap postan, es atutalassal fizet. Nalunk akkor fizet valaki azonnal, ha gesetliche, es valamit privat szeretne. Azokat azonnal kell fizetni, un. IGEL.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22306 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Mahlzeit privat beteg termeszetesen szamlat kap postan, es atutalassal fizet. Nalunk akkor fizet valaki azonnal, ha gesetliche, es valamit privat szeretne. Azokat azonnal kell fizetni, un. IGEL.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22307 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Eva10 írta: Mahlzeit privat beteg termeszetesen szamlat kap postan, es atutalassal fizet. Nalunk akkor fizet valaki azonnal, ha gesetliche, es valamit privat szeretne. Azokat azonnal kell fizetni, un. IGEL.

Rosszul fogalmaztam. Nekem nincs privat nemet biztositasom. En itt ugy vagyok privat hogy valoban privat szeretnek ellatast. Azaz bemegyek es zsebbol fizetek. Pontosabban nem zsebbol, mert sehol nem hagytak:) Kikuldtek a szamlat en fizettem a sajat privat szamlamrol. MAjd en elszamoltam a biztosito fele, aki egy belga biztosito:) Bonyolult, a kikuldetes atka:) (Az en "allami" biztositasom a magyar TB)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22314 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Mahlzeit, vegülis privat beteg vagy, mert nem az eu kartyaddal veszed igenybe az ellatast, hanem privat betegkent. Ahhoz tulajdonkeppen nekem, mint orvosnak semmi közöm, hogy a beteg hol van hiztositva, ha privat. Küldöm a szamlat, a beteg fizet, es elszamolja a biztosito fele. Ahogy te is.
Es privat biztositok több mindent fizetnek, mint a gesetliche - altalaban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22318 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Eva10 írta: Mahlzeit, vegülis privat beteg vagy, mert nem az eu kartyaddal veszed igenybe az ellatast, hanem privat betegkent. Ahhoz tulajdonkeppen nekem, mint orvosnak semmi közöm, hogy a beteg hol van hiztositva, ha privat. Küldöm a szamlat, a beteg fizet, es elszamolja a biztosito fele. Ahogy te is.
Es privat biztositok több mindent fizetnek, mint a gesetliche - altalaban.

Nem teljesen, mert itt szoktak kerni a helyi privat biztosito kartyajat. Ami nekem van az meg egy belga biztosito:) Ilyenkor szokott kovetkezni 10perc magyarazkodas es kozlik, hogy ugysem tudok fizetni a helyszinen, majd kuldik a szamlat:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22326 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

keeek írta: 10 euro altalaban. konkretan tolunk a Sparkasse is annyit kert pl (30 eves szamla..), Volksbank szinten.

Lehet. Mi ingyen kaptuk de valószinü azért mert a VISA egy platina** "osztály" s ehez ingyen jár! Persze biztosan messze nem ingyenes és valahol rajtunk is beszedik..... Ma, már meghalni sem tudsz ingyen!

** Ehez jár egy nemzetközi (világ) biztositás, utazási visszatérités ha VISA-val fizetek, kedvezményes utazás rendelés, stb. Az egész végülis egy dijjal ki van fizetve! nekünk a "Kontoführung" 12 euro/hónap! Ebben minden utalásiköltség, 2 VISA, biztositás, a kütyü stb. benne van! Mivel régebben utalásonként kellett sokkal többet fizetnünk havonat igy most sokal olcsóbb minden!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!