Bankszámlanyitás

Több
11 éve 8 hónapja #22130 Írta: nagytotya
nagytotya válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Szia salamina!

Bizony át kell jelenteni a lakcímet, mert addig, amíg ez meg nem történik, nem tudsz semmilyen tranzakciót kezdeményezni. Mi is elköltöztünk, bejelentkeztünk az új lakcímre és kb. fél óra múlva a szomszéd városban lévő banknál lévő számlám terhére próbáltam állandó átutalási megbízást adni, mire a hölgy közölte, nem megy, mert a rendszer jelzi neki, hogy valami nem stimmel a címmel. (fél óra múlva!) Persze gyorsan rendbe raktuk és minden jó lett. Amúgy, alapesetben nem is lehet bankszámlád Németországban bejelentett németországi lakcím nélkül. Azt gondolom, hogy nem nagyon van más megoldás, mint egyszer visszautazni....

Üdv!

Nagytotya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: salamina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22131 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

DECOTEXT írta:

keeek írta: Online banking nem minden banknal mukodik rendesen, es sokan nagyon ellenzik, h nem biztonsagos, de en is szeretem, mert igy rogton latom, mi megy le-fel.

Kedves Keeek!
Védelmembe kell vennem az online bankokat, föleg a Saprkasse-t és a magyar ERSTE bankot! Szinte minden esetben ha bibi volt, a kuncsaft csinált hülyeséget. Ismert pl. a fishing, ahol kikérik az adatokat egy hamisitott WEB oldalon, vagy hasonló trükkök! Minden esetben a kuncsaft adott meg saját adatokat holott mindegyik bank irásban és szóban is közli, hogy AZ INTERNETEN NINCS SOHA ADATEGYEZTETÉS CSAK SZEMÉLYESEN, legfeljebb postai uton, levélben.!

Én minden tranzakció vagy információ kérés elött kapok egy sms-t a német mobilomra, s ezt a kódot kell megadnom! Idestova sok éve müxik jól és még soha semmi gond nem volt. A legújabb védelem egy olvasó kütyü a sparkasse-tól, ami a lekért kódot olvassa a monitoromról, majd halozatfüggetlenül (!!!) generálja az újabb kódot amivel utalni vagy akármit lehet!


Viszont a hülyéket lenyulják valóban!


Érdekes, hogy pont a Sparkasset emlited, bar itt ugye nem egysegesek ezek, az ahol mi voltunk ott nem mukodott valami jol a rendszer, mert kb ket eve rendeltunk online bankinget, es azota sincs, csak levelet meg emailt kaptunk, h sajnos nem lehet, blabla.. mindegy, naluk a VISA-kartya se valami jo, tobbszor nem mukodik mint ahanyszor igen :8 Mindegy, most a volksbankkal probalkozunk, remelhetoleg nagyobb sikerrel :) Egyebkent nekem szemelyesen semmi bajom az online bankolassal, en is hasznalom, csak van ismeros aki bankszakmaban dolgozik es o hajtogatja, h minek nekunk (meg a hitelkartya is), mert h olyan sokan poruljarnak, es valoban, azt hiszem o csak olyanokkal foglalkozik, akik poruljartak es van eleg dolga.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22139 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

keeek írta: Érdekes, hogy pont a Sparkasset emlited, bar itt ugye nem egysegesek ezek, az ahol mi voltunk ott nem mukodott valami jol a rendszer, mert kb ket eve rendeltunk online bankinget, es azota sincs, csak levelet meg emailt kaptunk, h sajnos nem lehet, blabla.. mindegy, naluk a VISA-kartya se valami jo, tobbszor nem mukodik mint ahanyszor igen .

Nos, valóban! Egy rendszer, de külön bankok a sparkass-ék. Nálunk szuperül müködött kezdettöl fogva! Az elején a star money programmal. Ma már direktben a scanelö kütyüvel! Söt, egyszer a védelem túl jó volt. Hosszabb ideig nem vásároltunk a VISA-val, aztán többször nagyobbat Mo.-on! A 3. vásárlásnál zárolták. > Hotline > info > mi vagyunk, nem lopták el a kártyát! 10 perc múlva ismét müködött! Szerintem ez igy jó! Ha lenyulják a kártyát nem kopasztanak meg! Egyébként müködött Mexicoban, Canadában, Thaiföldön és Görögországban. EU országokban mindenhol csak itt a BRD-ben kevés helyen szeretik.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22229 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Nem akartam sokadig bankos temat nyitni, remelem ide elfer: a Bankeinzug-rol erdeklodnek, hogy ez tulajdonkeppen micsoda??
az tortent, hogy vegigolvasva a megfelelo topikokat nekivagtam az amazon.de-nek, regisztraltam is es elso probalkozasnak egy olcso hasznalt konyvet rendeltem. Fizetesnel tobbfele lehetoseg volt, es mivel a paypal-es lecket meg nem vagyok tul, a bankeinzugot valasztottam. Megadtam amiket kert (nev, BLZ, kontonummer), es aztan hopp veget is ert a rendeles. Elegge tatva maradt a szam, hogy ez ennyi lett volna csak? Aztan ugy dontottem, hogy ez biztosan tevedes, ennyi adat alapjan nem letezik, hogy mukodjon a dolog (hiszen ezt a harom adatot nagyon konnyen meg lehet szerezni, kapasbol en is tudom azet, akinek a lakbert utaltuk), sebaj, majd megrendelem megegyszer a konyvet. Arra is gondoltam, talan nekem kellett volna pluszban online bankingen (v a bankban) valamit alairni, engedelyezni a dologhoz, de a bank messzi van az online bankinget meg meg nem inditottuk be. Erre ma kapok egy levelet, hogy elkuldtek a cuccot. MICSODA??!!! no most aztan tenyleg berezeltem, ezekszerint megis eleg volt ennyi adat? tulajdonkeppen mi is ez a bankeinzug? es ez mennyire biztonsagos? nem csak arra gondolok, amikor en fizetek vele, hanem h barki aki tudja ezt a harom adatot rolam, az kedvere vasarolgathat az en kontomra??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22231 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

keeek írta: Erre ma kapok egy levelet, hogy elkuldtek a cuccot. MICSODA??!!! no most aztan tenyleg berezeltem, ezekszerint megis eleg volt ennyi adat? tulajdonkeppen mi is ez a bankeinzug? es ez mennyire biztonsagos? nem csak arra gondolok, amikor en fizetek vele, hanem h barki aki tudja ezt a harom adatot rolam, az kedvere vasarolgathat az en kontomra??

Igen, elég ennyi adat, DE! Azért ezt a három adatot nélküled nagyon nehéz megszerezni! Ennek ellenére mi soha nem vásárolunk "Bankeizug"-al. A VISA fieztést használjuk, ha elöre kell fizetni vagy csak számlára, (utólag az árú megérkezése után) ami Mo.-on sajnos nem nagyon rejedt el, csak a céges vásárlásoknál! Otthon sajnos szinte mindenhol elöre kell fizetnie a magánszemélynek. A amazonnál mi csak számlára váásrolunk, de ezt csak késöbb teheted meg ha már párszor kiegynelitetted amit fizetned kellett. A VISA esetünkben (online) azért jó, mert mi tudjuk azonnal követni**, hogy mit mire vonnak majd, s csak 1x egy hónapban terhelik meg a számládat! Igy azonnal látjuk és letilthatjuk az illegalis dolgokat, s még csak el sem jut a számlánkig, ha valaki visszaélne az adatokkal!

Online a sparkasse nyújt egy szolgaltatást, ahol az össes VISA vásárlásunkat még a számlára terhelés elött láthatjuk. Igy minden furcsaságot vagy illegális dolgot azonnal felfedeznénk! Ilyen eddig 10 év alatt 1x volt. Amikor Krétán voltunk a hotel megpróbálta a számlát kétszer levonni a VISA fizetésünkkor! Azonnal storno volt, s igy az egyszeri fizetést is sokkal késöbb kapták meg, de hát ök akarták......!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22234 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

keeek írta: tulajdonkeppen mi is ez a bankeinzug? es ez mennyire biztonsagos? nem csak arra gondolok, amikor en fizetek vele, hanem h barki aki tudja ezt a harom adatot rolam, az kedvere vasarolgathat az en kontomra??


Gondolom egy egyszeri inkasszót engedtél az eladó fél felé a bankszámlád terhére. A leírásnál, ami a vásárlás során felbukkant úgy vélem ezt leírták.... Ne felejtsd el nem a vadkeleten van a bankszámla számod. Gondolom az eladó egy régi jó bonitású, fedhetetlent vállalkozás, ami mögött egy neves bank szavatol. Az adat titkosításuk meg megfelel a bankoktól elvártakénak. Téged meg csak akkor enged vásárolni, ha az IP címed nyomozható. Ez az Ő meg a bakjának a rizikója. Ha Te helyetted az adataiddal más vásárol akkor neked jóváírnak, a rendőrség meg egy üggyel többet kell, hogy felgöngyölítsen.
De gondolom nem pár ezer euros vásárlás volt B)

A "bankeinzug" afféle csoportos beszedési megbízás...szerűség

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!