Bankszámlanyitás

Több
11 éve 8 hónapja #22236 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

kfz írta:

keeek írta: tulajdonkeppen mi is ez a bankeinzug? es ez mennyire biztonsagos? nem csak arra gondolok, amikor en fizetek vele, hanem h barki aki tudja ezt a harom adatot rolam, az kedvere vasarolgathat az en kontomra??


Gondolom egy egyszeri inkasszót engedtél az eladó fél felé a bankszámlád terhére. A leírásnál, ami a vásárlás során felbukkant úgy vélem ezt leírták.... Ne felejtsd el nem a vadkeleten van a bankszámla számod. Gondolom az eladó egy régi jó bonitású, fedhetetlent vállalkozás, ami mögött egy neves bank szavatol. Az adat titkosításuk meg megfelel a bankoktól elvártakénak. Téged meg csak akkor enged vásárolni, ha az IP címed nyomozható. Ez az Ő meg a bakjának a rizikója. Ha Te helyetted az adataiddal más vásárol akkor neked jóváírnak, a rendőrség meg egy üggyel többet kell, hogy felgöngyölítsen.
De gondolom nem pár ezer euros vásárlás volt B)

A "bankeinzug" afféle csoportos beszedési megbízás...szerűség

Igy van:) Meg annyit hozzatennek, hogy a nagy elonye az, hogy altalaban olcsobb mint a normal credit kartyas vasarlasok. MOndjuk ugy, hogy ez dijmentes, mig a creditkartyas vasarlasok 3-6% chargeal mukodnek. NAgyobb tetelnel mar szamit, mert olyankor mar az elado sem epiti be az arba a credit kartyas vasarlasok terheit. Pl. repulojegy. ezzel a megoldas nem terhel plusz koltseget, Vis/MAstercard etc.. meg odavag plusz 15-20eurot is akar!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22237 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Nem nagy osszeg, DE: mi szavatolja, hogy most mar az adataim birtokaban nem vesznek le akarmikor, akarmennyit? hiszen nincs biztonsagi kod, pin, se semmi.
Az eladot nem nyomoztam le, jelen esetben valami szamomra noname antikvarium.
Ezek az adatok nem tul titkosak, ugye akinek Te utalsz penzt, az maris megadta neked ezeket az adatokat, meg a lakcim se kell. tehat utalok, aztan visszavasarolom.. Persze, nyilvan a rendorseget is lehet mozgositani, de engem meglep, hogy ilyen lazan mennek itt a dolgok. Jo lesz beizzitani az onlineolast, hogy legalabb idonkent lassam, h mik mennek kifele...
Leiras mellesleg nem volt semmi, lehetett valasztani Visa, Paypal, Bankeinzug. A kifejezest nem ismertem, ezert kerdeztem itt ra, hogy hogyan is megy ez. Mellesleg ha lett volna leiras, valoszinuleg akkor sem ertettem volna :)

Visa: nekunk is a Sparkassenal van, kar h nem mukodik hozza az online-banking.. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22240 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

keeek írta: Nem nagy osszeg, DE: mi szavatolja, hogy most mar az adataim birtokaban nem vesznek le akarmikor, akarmennyit? hiszen nincs biztonsagi kod, pin, se semmi.
Az eladot nem nyomoztam le, jelen esetben valami szamomra noname antikvarium.
Ezek az adatok nem tul titkosak, ugye akinek Te utalsz penzt, az maris megadta neked ezeket az adatokat, meg a lakcim se kell. tehat utalok, aztan visszavasarolom.. Persze, nyilvan a rendorseget is lehet mozgositani, de engem meglep, hogy ilyen lazan mennek itt a dolgok. Jo lesz beizzitani az onlineolast, hogy legalabb idonkent lassam, h mik mennek kifele...
Leiras mellesleg nem volt semmi, lehetett valasztani Visa, Paypal, Bankeinzug. A kifejezest nem ismertem, ezert kerdeztem itt ra, hogy hogyan is megy ez. Mellesleg ha lett volna leiras, valoszinuleg akkor sem ertettem volna :)

Visa: nekunk is a Sparkassenal van, kar h nem mukodik hozza az online-banking.. :)

Visa/MAstercardnal mi biztositja, hogy nem fernek hozza a kartyaszamodhoz es a cv2-hoz? Ugyanaz mint ennel a modszernel. BAr az igaz, hogy ha valodi credit kartyad van, az kulon hitelszamlahoz kapcsolodik, nem a teljes folyoszamladhoz. De, amikor vasarolsz, te az amazon-tol vasarolsz es az amazon fizet majd az antikvariumnak. Raadasul halasztottan, hogy ha bajod van atermekkel akkor visszakuldhesd. Ez az amazon garancia:)
Egyebkent meg nagyon sok esetben ha vasarolsz valamit a neten, az nem fut le mindig elektronikusan secured modon stb.. Pl, hotelfoglalasok. Neves hotelfoglalos oldsalakon foglalsz, megadod a kartyaszamod, a rendszer elkuldi a hotelnek. Ok kinyomtatjak es manualisan bepotyogi a kartyaszamod a terminalon, majd a papirt az adataiddal lefuzi egy jol lathato helyre:) NA azt ki garantalja? A kartyakibocsajto, a bank, a torvenyek.. Ha az ember paranoias akkor csak kp.-t hasznal. Ha nem akkor meg lehet ezt oldani. Pl. nyiss egy alszamlat .. kerj kulon kartyat a netes fizetesekre..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22242 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

keeek írta: Nem nagy osszeg, DE: mi szavatolja, hogy most mar az adataim birtokaban nem vesznek le akarmikor, akarmennyit? hiszen nincs biztonsagi kod, pin, se semmi.
Az eladot nem nyomoztam le, jelen esetben valami szamomra noname antikvarium.
Ezek az adatok nem tul titkosak, ugye akinek Te utalsz penzt, az maris megadta neked ezeket az adatokat, meg a lakcim se kell. tehat utalok, aztan visszavasarolom.. Persze, nyilvan a rendorseget is lehet mozgositani, de engem meglep, hogy ilyen lazan mennek itt a dolgok. Jo lesz beizzitani az onlineolast, hogy legalabb idonkent lassam, h mik mennek kifele...


Nyugodj meg....ha a bankod a Te megkérdezésed nélkül átad a számládról pénzt egy bankeinzug-ra akkor az eladó fél nem "no name", csak ahogy írod Te nem ismered... ;)
Nem lazaság amit tapasztaltál, csak ott elképzelhetetlen, hogy valaki is üzletet nyisson, bankokkal szerződjön hasonló tranzakcióra, ha nem feddhetetlen. Nem lopásból gazdagodik a német! Mint írtam az ott nem a vadkelet (jelzem, ha a hazai állapotokról beszélsz nekik lehülyéznek...nem tudják elképzelni ami itt folyik :( ) Nyugodtan online-oljál, de szerintem felesleges...idővel megszokod, hogy ha német a fél nem tosz át a palánkon. ( de a Miroslav, Mustafa, Milos, Mátyás nevű "németekkel vigyázz! ;) )

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22245 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

keeek írta: Nem nagy osszeg, DE: mi szavatolja, hogy most mar az adataim birtokaban nem vesznek le akarmikor, akarmennyit? hiszen nincs biztonsagi kod, pin, se semmi.

Ha Mo.-on (vagy barhol) tankolsz, és a kártyádtól PIN-t kér az olvasó kütyü, mi és ki szavatolja azt, hogy a raktárban nincs e, egy computer közbe iktatva ami kiolvas mindent amit csinálsz? A VISA kártyánknál még csak pin sincs csak az aláirásunkra megy minden.... de FIGYELJÜK A SZÁMLÁNKAT és a VISA forgalmat! Ez a garancia! Azonnal lépünk, ha valami nem stimmel, s eddig soha nem is volt gond. Az esetünkben ahol a görög hotel 2x akarta levenni az összeget, egyszer kapott csak pénzt, mert azonnal letiltattuk a VISA központtal (24 óras telefon szolgálat). Igy nem, hogy abban, de 2 hónappal késöbb kaptak lét, mert hülyék voltak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22249 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Keeek, nekem tetszik a bankeinzug.Mert nem kell utalgatni, magatol levonja, ami neki jar. De termeszetesen csak olyan cegeknek adok ilyen megbizast, amik megbizhatoak. ha gond van, vissza is utaljak a penzt.
De ilyen meg nalam nem volt.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!