Bankszámlanyitás

Több
11 éve 8 hónapja #22251 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Bankartyas es egyeb banki csalasokrol ezen a blogon olvashattok, linkek lentebb. Foleg a 2. resz erdekes, ahol van 1-2 trukk, hogy masolnak le egy kartyat egy ropke pillanat alatt es szedik le hozza a pinkodot:) Videok is vannak, hogy mit nezz meg egy ATM-en, mire figyelj etc..

LINK 1: Igy fosztjak ki a bankszamladat

Link 2: Bankartyas csalasok
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22255 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Eva10 írta: Keeek, nekem tetszik a bankeinzug.Mert nem kell utalgatni, magatol levonja, ami neki jar. De termeszetesen csak olyan cegeknek adok ilyen megbizast, amik megbizhatoak. ha gond van, vissza is utaljak a penzt.De ilyen meg nalam nem volt.szia:Eva

Nálunk az összes utalnivaló (viz, villany, stb ..otthon is) banki utalással megy. (Bankeinzug) Ezzel pl Mo. a közel 80 éve csekkezést kiküszöbölve. Bankszálát csak úgy tudnak megkopasztani, ha tulaj hülyeséget csinál: bedöl a "fishing"-nek vagy WEB oldalon illetve mailban kapott linkre kattint amivel simán átverik! Egy bank sem végez online adategyeztetést! Vásárlásoknál azonban az ilyet elkerüljük, mert nehéz ellenörizni a "másik oldal" megbizhatóságát, pláne ha külföldön van az eladó/szállitó!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22256 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Csak megjegyzem, hogy a magyar banki rendszerekkel, ha mar hasonlitgatunk, technikailag semmi gond nincs. Sok esetben komolyabb, mint az ami itt van. DB Nemetorszagban, meg mindig egy papiros TAN kodos atutalasi rendszert csinal :woohoo: Mo.-on a fejekben van gond, nem tudjak/akarjak az emberek megszokni az online banking,inkasszos rendszereket. De a csekkes rendszer itt is divik egy genmodositott formaban. Pl. orvosi ellatorendszer. Rendelokben az esetek 99%-ban nem lehet fizetni se kp.-el, se kartyaval. (Privat biztositas) MAjd kuldik. A kuldik meg azt jelenti, hogy n+1 helyrol kap az ember egy szamlat, csatolva hozza egy papir alapu atutalasi bizonylatot:) HIvjuk sarga csekknek. Csak ezzel nem a postara megy, hanem a bankban es alairva, szamlaszammal kitoltve bedobja egy gyujtoladaba! Sarga csekk:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22258 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Csak megjegyzem, hogy a magyar banki rendszerekkel, ha mar hasonlitgatunk, technikailag semmi gond nincs.

Első feleségem ( jelenlegi és utolsó ;) ) bankban dolgozik, mióta létezik, használjuk az online rendszert. Fellép név, kód. Ha utalni akar, sms jön, kód beüt. És csak egy ( 1 ) utalást enged, na per kód. Fizetés után gyülnek a telóban az sms-ek, mint varjak a vetésre. :woohoo:
Viszont biztonságos, még soha semmi gond nem volt belőle.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22261 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Mehzeit, nalam lehet EC kartyaval fizetni....na ja, havonta nekünk penzbe kerül, de egyszerübb,mert itt a kartyas fizetes a szokas, es gyakran nincs az embereknel penz. A privat betegnek meg termeszetesen szamlat irunk,
De miert kell a bankba menni, online lehet utalni, nem? En sosem küldök vele utalos papirt, csak a szamlat.
Es szamlaszamra hivatkozva utaljak aztan.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22269 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Eva10 írta: Mehzeit, nalam lehet EC kartyaval fizetni....na ja, havonta nekünk penzbe kerül, de egyszerübb,mert itt a kartyas fizetes a szokas, es gyakran nincs az embereknel penz. A privat betegnek meg termeszetesen szamlat irunk,
De miert kell a bankba menni, online lehet utalni, nem? En sosem küldök vele utalos papirt, csak a szamlat.
Es szamlaszamra hivatkozva utaljak aztan.
szia:
Eva

PAr praxist vegigjartam itt-ott, de 1 helyen talalkoztam csak kartyas fizetesi lehetoseggel:) Ezert irtam, hogy 99%-ban nem lehet. Termeszetesen az atutalast on-line is lehet epp ugy mint a sarga csekket MO.-on! Azert irtam, hogy van ra igeny, mert a szamlan amugy is rajta vannak az utalashoz szukseges adatok, de mellette kikuldik a banki papir formatumot is, ami az itteni "sarga csekk":)
Mo.-on mar egyre tobb helyen allnak at az elektronikus szamlazasra dijkedvezmennyel es bankoknal alap, hogy kerheto az elektronikusan kuldott szamlakivonat. Itt a DB-nel minden szamlamozgasra kuldenek egy levelet. Nem tudom elektronikusan kerni. (Egy sms is olcsobb lenne!) Ennyit a hiperszuper fejlett bankrendszerol errefele:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!