Bankszámlanyitás

Több
11 éve 7 hónapja #23878 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

blankuci írta: Ezt és úgy egyébként német bankszámlát magyar címmel lehet nyitni? Ezt azért kérdezem, mert kint szeretnénk nyitni a napokban egy számlát, persze betéttel. Erről nem írtatok, de gondolom nem lehet akadály, hiszen nálunk is több náció tagjainak is van számlája. Ez csak nem lehet akadály. Jó lenne, ha ezt is meg lehetne oldani. A DB-t ajánljátok vagy nem? Ha ez számít, Berlinben fogunk élni.
A netbanknak melyek a társbankjai pl. ami elérhető Berlinben?

A hivatalos az, hogy elmeletileg EUn belul barhol lehet bankszamlat nyitni. De van egy gumiszabaly, hogy a bankokra van bizva, hogy uzleti alapon elbiraljak az ugyfeleket. A banknak nem kotelezo bevallalnia egy ugyfelet elvileg. Megkulonboztetni viszont nem kulonboztethetnek meg. Tehat ugyanazt az elbiralast kell tenniuk az ugyfelek fele allampolgarsagtol (EUn belul) fuggetlenul. Mas szoval ez a lakcimkartya kerdes a bankokra van bizva. HA kerik akkor kell a helyi! Es altalaban kell..
Az itteni bankokkal nekem az a bajom, hogy alapvetoan az alapkamat annyira alacsony, hogy nem eri meg a penzt bankbetetben tartani. 2% eves kamat az mar csodaszamba megy, mikozben kozel 3% az inflacio.
Emellett a banki szolgaltatasok amiket en latok, azok nekem a kokorszakot idezik. A DB-rol beszelek:) Deco irt a Sparkasserol, hogy ott adnak tokent a netbankhoz, az egy cseppet modernebbnek tunik.
A DB-nel egy hitelkartyahoz kert sms szolgaltatas mar luxus, a netbanknal atutalasokhoz meg papir alapu TAN kodokat ker. Ha barmilyen banki kondiciot meg akarok tudni, ahhoz fel napi nyomozas szukseges. Nem tetszik, de a cegem reven legalabb ingyen van.
Ha valaki bankot valaszt azt meg nezzetek meg, hogy az EUn beluli, de nem EUR deviza vasarlasokat hogy kezelik. A DB-nel egy jo arfolyamot hasznalnak, de minden tranzakcional plusz dijjat chargolenak vmi uzemkoltseg cimmel (amit jol eldugnak a szamlakivonaton, nehogy eszre vedd!). A masik megoldas mikor a valtasi arfolyamba belekalkulalnak vmi pluszt, igy a valtasi arfolyam kevesbe kedvezo, de nincs tranzakcionkenti plusz koltseg. Meg kell nezni kinek mi a jobb.. (Ez akkor fog szamitani, ha valaki az itteni kartyajat akarna hasznalni Mo.-on)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #23882 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

mahlzeit írta: Deco irt a Sparkasserol, hogy ott adnak tokent a netbankhoz, az egy cseppet modernebbnek tunik.

Elfelejtettem mondani, hogy a 12€/hóban benne van az összes transakció. Ez tehat amolyan "Pauschal" dijazás. Ehez még egy kis kütyüt is adtak amivel online a monitoron mindig új pint generál. Ezzel tehát bárhol mindent lehivhatok s nem kell napokig szervezni, hogy a pilantanyi részvények vagy VISA utalások állását metudjam! Gyakorlatilag azonnal minden infó eg van!



A tesztek szerint, pillantanyilag ez a legbiztonságosabb megoldás!

UI: egyébként a star-money ami a sparkassenél használatos volt. Ezzel sem volt soha bajunk mert egy asztali PIN billentyü volt külön hozzá kártyaolvasóval. Eddig nem hallottam arról, hogy ezt "lenyúlták" volna!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23905 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

mahlzeit írta:

blankuci írta: Emellett a banki szolgaltatasok amiket en latok, azok nekem a kokorszakot idezik. A DB-rol beszelek:) Deco irt a Sparkasserol, hogy ott adnak tokent a netbankhoz, az egy cseppet modernebbnek tunik.


Igen, engem ledobbentettek a 'kokorszaki viszonyok' a nemet bankoknal. Pont azert valasztottam a Sparkasset mert az tunt a legmodernebbnek. Nekem is adtak elektronikus kutyut az internetes vasarlashoz, es kulon dijert ajanlottak hogy kaphatok egyenleg stb. informaciot sms-ben.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23987 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

Kanga, van valami havi minimum osszeg aminek a szamlara kell erkeznie az ingyenesseghez, mi a Sparkasset es a Volksbankot neztuk, es kulonbozott az osszeg, es mivel ezek nem kozpontositott bankok, lehet a Te varosodban masok a feltetelei. Cserebe mondjuk a mi ingyenes szamlanknal minden bankban inditott tranzakcio eseten pengetni kell, talan 2-3 eurot. vagy lehet onlinekodni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23997 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

keeek írta: Kanga, van valami havi minimum osszeg aminek a szamlara kell erkeznie az ingyenesseghez, mi a Sparkasset es a Volksbankot neztuk, es kulonbozott az osszeg, es mivel ezek nem kozpontositott bankok, lehet a Te varosodban masok a feltetelei. Cserebe mondjuk a mi ingyenes szamlanknal minden bankban inditott tranzakcio eseten pengetni kell, talan 2-3 eurot. vagy lehet onlinekodni.

Ez egy altalanos trend banki viszonylatba, hogy ha bemesz a bankba es ott veszed igenybe a szolgaltatast, akkor fizetni kell. Terelik az ugyfelet az on-line es a telefonos szolgaltatasok fele. A banknak olcsobb ezert tud "ingyenesen" adni..
En az elmult 10 evben szerintem se MO.-on, se BRD-ben nem utaltam bankfiokbol. MInek oda bemenni?:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24799 Írta: FVV
FVV válaszolt a következő témában: Bankszámlanyitás

moin,

kiköltözéshez tennék félre. hogy érdemesebb? mindig euróra váltani, és félrerakni, vagy inkább nyitni egy német számlát (na ezt hogy?), és havonta mindig arra utalni 30-50e ft-nak megfelelő összegű eurót....? milyen fenntartási költsége van egy ilyen számlának?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!