Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 1 hónapja #17092 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Elnézést, de ha három diplomám van, és azt mondom egy állásinterjún hogy 3 diplomám van, akkor a fenti kép fog összejönni nagy eséllyel .
Az állás betöltéséhez 1 diploma kell általában . A többit nem is kellene említeni annak aki tényleg el akar helyezkedni . A leendő munkáltató nem tudja ezért nem mondhatja hogy "túlképzett" .
Én legalábbis ezt tenném .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17099 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

prosperus írta: Miert Te tudod, hogy hogy reagal egy klimaxos venasszony?
Valahonnan csak tudod :angry: ha nem tudsz külömbseget tenni a targyilagossag es az anekdotak között!
Ha valaki szakszerüen valaszol az annyit jelent, hogy valamelyest kiismeri magat, vagy mar vegig zongorazott BRD -ben mindent.
Röviden: 1.700 € nettoert elindulsz hajnal 3-kor es hazamesz a Muttihoz penteken delutan.
Ugyanott van ahol jelenleg van.


Igen, tudom, Pesten a szomszédasszonyom 8 éven keresztül klimaxolt. :-O És még lehet mindig, csak közben már elköltöztem. :-)

Ne haragudj, azt nem tudom szakszerű válaszként értékelni, ami így kezdődik: "Bazeg! Ez egy óriási hülye kérdés volt..."

Nem, nem volt hülye kérdés, leírtam miért. Az egy dolog, hogy benned nincs egy deka empátia sem, és nem tudod magad mások helyzetébe beleképzelni.

Ő meg leírta, hogy miért nem lenne ugyanott ahol jelenleg. De te már csak jobban tudod mint az érintett...
De legalább magadra vetted, nyilván nem véletlenül, hogy elsősorban neked szólt amit írtam. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17111 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Kedves Cukros és Astarta!

Ne zavartassátok magatokat. A szájkaratésok általában vézna, nem túl képzett emberek...nincs jelentőségük B)

Ha azt mondom, hogy a spanyol viasz nem onnan származik, ahol a legnagyobb az önreklám, remélem elhiszitek!

Jelenleg egy logisztikai cégnél gályázok és nem egy egyszerű agyú biztonsági őrként (akinek nem inge....) ;)

Cukros, ha 350-420 között keresel és ki is fizetnek, akkor egyrészt nem értelek, mert az itthon kifejezetten jó.
De gondolom ez uniózást takar, tehát nem vagy itthon.
Az, hogy a kinti munka mit takar nem fogja egy már (vagy még nem)magyarul sem tudó fogadatlan prókátor eldönteni, főleg, ha nem szakmája....
Az 1700 euro egy jó, de átlag sofőr fizetés 40 T-ás szerelvény esetén. Ne hagyd magad "lefikázni". A magyar sofőröket aki egy napon meri említeni a született román vagy bolgár szerencsétlenekkel legfeljebb egy szánalmas nagyot mondó, mintsem hozzáértő. :angry:
Jó és képzett gépkocsi vezetők vagytok, európai színvonalúak! Az a munkáltató aki a román meg a balkáni melós mellett dönt nagyon valószínű, hogy rövid távon gondolkozik és minden bizonnyal nem fogja a szerencsétlen gkv-t kifizetni....de ezekről a szemétládákról gondolom sokat hallottál a parkolókban :dry:
Persze naná, hogy van a magyar közt is tudatlan, bunkó, tolvaj....de német is van ilyen, nyugi.

Ahogyan DECO és még néhányan eme oldalon írják (óva, védve a kifelé törekvőket) nyitott szemmel járj, legyen szerződésed, érdeklődj az alkalmazódról....és igen nagyon sok kollégám ki ment kinti céghez és azóta a 2200 euro-t is meg keresi nettó!!!! Három hét-egy hét-három hét felállásban (jó...mondjuk hűtőn)

Ha van aki segít az indulásnál..akkor a gyerekek miatt, meg talán a munkaeszközök állapota valamint a szabadidő miatt vágj neki, hiszen ha mindig a tengelyen vagy, a fülke magányában, otthon felnőnek a gyerekek, elszáll feletted az élet közös élmények és programok nélkül.
Ezt senki nem tudja neked megfizetni. Az itthoni munkaadóknál meg csak a mesében van 3-1-3 felállású sofőrállás, vagy ha van akkor meg sovány a bérezés....

A tárgyilagos dolgokat az ember nem a BILD-ből meg a BUNTE-ből olvassa, sőt még csak nem is az RTL vagy a VOX műsoraiból szedi össze, hanem mondjuk megkérdez egy szakembert...

remélem segítettem

üdv kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17112 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

kfz,
Jól beszélsz, a lényeget illetően. De azt azért, főleg mivel írod, hogy szakmabeli vagy, Te is tudod, hogy az a magyar 3-400 ezer körüli lóvé az papíron csak minimál bér. Magyarul, a nyugdíj, egészségbiztosítás, táppénz az hidegvízre elég csak.Feltéve, hogy egyáltalán be vagy jelentve. Az 1.700,- € nem rosz, kezdetnek. De nem is jó. Jelenleg 2.400,- € nettóért húzom, vagy épp tolom neki. Minden másnap itthon, Garchingban. kicsit keveslem, de lesz ez még több. (2 1/2 hónapja jöttem ki.) A friss eus kollegák, meg ahogy mondod, nem éppen a szakma csúcsa.


Gergő

1.200,-€ ért még az autót sem nézném meg, erről ennyit.

Cukros

Ahogy Deco is írta, ha mindez papíron van, kezdetnek nem rosz, ha mellé az asszony is talál munkát, akkor Ok.

Üdv, Zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17113 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

zigeuner írta: Az 1.700,- € nem rosz, kezdetnek.

Gergő
1.200,-€ ért még az autót sem nézném meg, erről ennyit.

Ne sarkíts! 1200+szállás ;) az máris 1700 körül van. H-P, napi 7,5-8 óra.
Amúgy, én felmérve a levonásokat, költségeket (hitelt sem kell törlesztenem!) 2500 alatt még az országba se utaznék be munkavállalási céllal. Különbözőek az igényeink de tartom magam az eredeti kijelentéshez, heti 40 óra hétköznapi sofőrködésért nincs sehol 2500-5000 nettó kezdőbér!
Az említett 1700 is a DCT által jelzett erős maximum lesz szerintem hármas adócsoportban de majd néhány hónap után cukros (reméljük) megosztja velünk a fejleményeket! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17115 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

500 egy ágyért??? Na ne. Garchingban 380 ért van 25 nm szobám, saját fürdőszobával, WC-vel, közös konyha és mosókonyha használattal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!