Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 1 hónapja #17116 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

zigeuner írta: 500 egy ágyért??? Na ne. Garchingban 380 ért van 25 nm szobám, saját fürdőszobával, WC-vel, közös konyha és mosókonyha használattal.

Részemről itt be is fejeztem. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 1 hónapja #17118 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Nem erdemes Gergoo azzal vitatkozni aki mar kint van egy eve es Qrva raffinaltnak es tajekozottnak kepzeli magat.
Szerintem ezek lesznek azok a Typok akik majd egyszer paros labbal ki lesznek rugva
(Klugscheiße es hochnäsige) stilusuk miatt es utana jajveszekelve segitsegert kialtoznak.
Nalunk is voltak ilyen Typok 120 kg. 2 m. magas es 2 het utan ugy viselkedtek mint a szüzlanyok.
Hagyd öket vergödni es majd egyszer (100%) ,hogy mas hangnemben fogunk velük talalkozni!!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: rbert

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #17120 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia prosperus!
Teljesen egyetertek veled ebben a temaban. En most nem vettem eszre, hogy bantoan irtal volna, inkabb a valosagot probaltad lefesteni.
Ha valaki otthon 2-3-4000 nettot keres, es itt soförkent is ennyit szeretne keresni, akkor talan maradjon otthon. De ugye otthon minimalberre van bejelentve - es mi lesz a nyugdijaval, mi lesz, ha megbetegszik. Amig az ember 20 eves, es egeszseges, talan egyszerü, de lesz idösebb is, es en is megeltem azt, amikor csak akkor volt penz, ha dolgoztam...es ha a belem logott is dolgoztam. Mindig attol feltem, mikor lesz valami olyan, amikor nem lehet dolgozni, vakbelgyulladas, hasonlok. Na most is akkor van penz, ha dolgozom, de nem megyek csödbe, ha esetleg 1-2 het kiesne - van biztositasom. Azert dolgozom, amikor lehet, es meg 3 ev alatt nem hanyoztam, de ha korhazba kerülnek, nem mennek tönkre. Azert ez mas. Es itt hetvegen altalaban lehet pihenni, vagy legalabbis kevesebb a munka. Ez is szamit.
Aztan azt is nezni kell a 2-3000 nettonal, hogy mennyi a kiadasa hozza, mert ha egy szemelynek 1000 euro a lakas, akkor az nem annyira jo. Aztan - mennyit dolgozik ezert a penzert. Mert lehet dupla munkaidöt dolgozni, de ezt nem lehet sokaig birni. Mint ahogy az allando hazautazast sem, sem anyagilag, sem egyebkent.
Es: szerintem az is tanacs, ha elmondod, elmondjuk, mit ne varjanak itt az emberek. Mert hanyszor akarnak minden luxust azonnal, segelyt, stb-t....szerintem inkabb dolgozni kellene, realis elvarasokkal. Mert otthon keresett pl 90 000-et, de itt mindjart 3000 eurot akarna....azert ez nem megy, mint ahogy a ket lakas fenntartasa, allando hazautazas, hitelek fizetese egy fizetesböl.
Csak azt tudom erre ismetelni, hogy a nemetek sem utaznak havonta külföldre, es tartanak fennt ket lakast altalaban. Mert ha valaki itt el, akkor a hazautazas mintha külföldre utazna...
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17121 Írta: Samuka
Samuka válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!!!

Keddre kuldott a nemet ceg repulojegyet.
Nagyra ertekelnem , ha valaki tudna segiteni a munkaadoval valo targyalasra. Nem fizikailag ertem csak valami tanacsokkal.
1. Mit varnak el az interjun a nemet munkaadok .
2. Meg mindig nem ertem , hogy ez az evi grosso oraberkent lesz vegul is kiszamolva vagy nem es ha igen akkor 160/ honap orara vagy esetleg kevesebbre?
3. Minden munkaado igyekszik minel kevesebb berrel felvenni valakit. Ez teny ( szerintem ). Hol tudnak kitolni az uj emberrel ( plane hogyha nem ismeri rendesen a nemet munkatorvenyeket).

Elore is koszonom valaszotokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17129 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Írtam Éva, hogy nem a véleményével van a gondom, hiszen az miért ne lehetne mindenkinek más, hanem a stílusával.

Elég sokszor fel van itt emlegetve, hogy mennyi ember van Mo.-on, aki csak sír, várja a sült galambot, de csak punnyad és nem tesz semmit, hogy jobb legyen.
De sajnos sokszor tapasztalható, hogy ugyanígy le van szólva az is, aki viszont próbálkozna, és nekem ezzel van a bajom.
Természetesen le kell írni a valóságot, senki ne kergessen hiú ábrándokat, de nem mindegy hogyan. Te sem igen örülnél, ha úgy esnének neked egy fórumon, ahol új vagy, hogy bazeg, de hülye kérdést tettél fel... És neki már nem ez volt az első ilyen megnyilvánulása.

Mindemellett ti mindig csak az aktuális anyagi oldalát nézitek, hogy megéri-e vagy nem nekiindulni.
Ő leírta, hogy neki az is fontos, hogy többet lehetne a családjával, és ez az itteni munkával megvalósítható lenne.
Vagy épp ha csak az anyagiakat nézzük, lehet, hogy ha kijön valaki épp a kezdet nem jobb, mint otthon volt, de idővel és kemény munkával előrébb lehet lépni itt is, sőt, nagyobb eséllyel, mint otthon.
Vagy épp itt jobb jövőt biztosíthat valaki a gyerekeinek. Ezek is szempontok, nem csak az anaygiak, nem tudom miért feledkeztek meg mindig róla.

Az meg, hogy valaki pl. segélyekről, támogatásokról kérdez... Az még nem jelenti azt, hogy egy semmirekellő ingyenélő lenne, és rögtön le akarja szedni az államot munka nélkül.
Egyszerűen helyesen teszi, ha informálódik minden lehetőségéről. Ha meg vannak lehetőségek, miért ne használná ki?
Én épp most jártam így. A munkanélküli hivatal kifizette a praktikumom második hetének a bejárási költségeit. Az első hetet azért nem, mert csak a második héten tudtam meg a lehetőséget, mert hamarabb nem kérdeztem rá, fel se merült bennem, hogy van ilyen lehetőség, és visszamenőleg nem fizetnek.
Ha hamarabb rákérdezek, hogy van-e ilyen lehetőség, nem jártam volna így.
Úgyhogy jobb kérdezni, abból baj nem lehet. Max. annyi, hogy valaki rögtön rádveti magát és ingyenélőnek titulál, csak mert segélyről vagy támogatásról mertél kérdezni...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka, HorvathAndrea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17131 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

astarta írta: De sajnos sokszor tapasztalható, hogy ugyanígy le van szólva az is, aki viszont próbálkozna, és nekem ezzel van a bajom.

Mindenre két féle reakció létezik (minimum), két tök ellentétes. Nekem igenis érthetetlen, hogy 300 fizuval miért sír valaki.
Kint sem lesz "laza melója", több sem fog maradni (valószínűleg).
Szóval, miért ne nézhetnék egy ilyen kérdés feltevőjére úgy mint ha az űrből csöppent volna a földre? Miért az én stílusommal van a baj? Miként kéne reagálni az ilyen "okos" kérdésekre? :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!