Fizetések, megélhetési költségek

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #17316 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Az hogy mennyibe kerül az ovoda , az varosonkent elterö ! Sok helyen a szülök keresetehez kepest allapitjak meg ! Ezert van hogy valaki kevesebbet , valaki meg többet fizet ! Persze nehez helyett kapni ,sok varosban allami ovodakba , akkor jönnek szoba a privat, dragabb megoldasok .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17318 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Emilio33 írta:

peteratde írta:

ahol hirtelen 400 eurót kell pl. ovodai féröhelyért fizenti (ha kapsz)

Hányszor kell még leírni, hogy egészen egyszerűen szólva ez totál hülyeség.
Már linkeltem azt a hivatalos honlapot is, ahol utána lehet nézni egész No összes nagyvárosának, mennyi az óvoda.
Itt nem egészen 100 euró, de szociális rászorultság esetén ezt is visszatérítik.
Konkréten a szomszédomban lakó magyar családról van szó, nem hallomásból valakitől!

Ehhez mennyit olvassak vissza, csak körülbelül? :)


A linkek újból, hogy ne kelljen keresgélni :)
A Stern összehasonlító elemzése:

www.stern.de/wirtschaft/familie/gebuehre...schland-1566937.html


Itt pedig városokra lebontva meg lehet nézni:

www.insm-kindergartenmonitor.de/

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 1 hónapja #17324 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Respekt Decotext!!
A türelmed hatartalan, vagy nagyon unatkozol!
Olvastam a valaszokat a jelenlegi forumodhoz is, es megint tapasztalom, hogy
le vagy hurrogva (meg nem hülyezve), mert a tanacsaid kakat sem ernek es nem all
szandekodban sem megerteni a Magyarorszagi helyzetet.
Szerintem ra kellene hagyni ezekre a sok "okos tojasra" a tanacsok keresenek megvalaszolasat, mert ha Te a valosagnak megfelelöen adsz elö mindent akkor Te vagy a "böse Onkel".
A munkamoralrol pedig Magyarorszagon hadd ne ejtsünk szot, mert itt is tapasztalnunk kell, hogy igen sok dolgozonal mar 5-6 orai munka utan faradsag jelei mutatkoznak.(tiszt.kiv.)
A legnagyobb betegseg Magyarorszagon, hogy többet Phylosofalnak es politizalnak, mint dolgoznak.
Varva az " okos tojasok" tamadasait kivanok Neked es csaladodnak kellemes husveti ünnepeket Magyarorszagon. (csak nehogy disszidalj!) ;)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #17325 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Egyet elfelejtessz!
Egeszen masok a Mediendaten, mint a valosag. :angry:
Az, hogy mit ir a Stern es mit a masik Internetoldal az egy nagy K.....a, mert ez a tömegek amitasa es Informatio a külsö orszagok szamara, ugyanugy mint az Arbeitslosenzahlen in der BRD.
Hivatalosan ujsagokban, tv-ben, stb.. 3,8 mio.
Nem hivatalosan 7,5 mio.
A cseh hatar mellett neked pedig könnyebb a helyzeted, mert Csehböl jönnek az ovonenik akik olcso penzert megoldjak az ovodak szemelyzeti problemait.
Nem szabad altalanositani.
Ahany haz annyi (szokas) arkülömbseg!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17348 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

prosperus írta: Respekt Decotext!!
A türelmed hatartalan, vagy nagyon unatkozol!
Olvastam a valaszokat a jelenlegi forumodhoz is, es megint tapasztalom, hogy
le vagy hurrogva (meg nem hülyezve), mert a tanacsaid kakat sem ernek es nem all
szandekodban sem megerteni a Magyarorszagi helyzetet.
Szerintem ra kellene hagyni ezekre a sok "okos tojasra" a tanacsok keresenek megvalaszolasat, mert ha Te a valosagnak megfelelöen adsz elö mindent akkor Te vagy a "böse Onkel".

Szerintem probald meg az erto olvasast megegyszer, visszabb 3 oldalrol.

Ovodarol: Dusseldorf: 3 eves kortol dijmentes, havi kajapenz van. Vmi 60euro per honap, ami adoalapbol leirhato. Nincsenek olcso cseh,lengyel, roman mittomen ovonenik. (Igaz 3 eves kor alatt lehet ez akar 300 euro is)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, HorvathAndrea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17353 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

prosperus írta: Nem szabad altalanositani.
Ahany haz annyi (szokas) arkülömbseg!


Na épp itt a bibi, hogy decotex mindig általánosít, mégpedig úgy, hogy mindig a legdurvább dolgot ragadja ki és mutatja be általánosságként.
Biztosan van annyiért is óvóda, mint ő írja, de általánosnak semmiképp nem mondható, megcáfolták itt már többen. De azért csak dől a hülyeség. Van aki meg még tapsol is hozzá...
A tisztelet meg a határtalan türelemért nem őt, hanem azokat illeti, akik megállják szó nélkül mikor elragadtatja magát (vagyis engem semmiképp. :-D)
De én leginkább azokat tisztelem, akik szembeszállnak vele, bár tény, csak felesleges energia és időpazarlás... Aki nem akar megérteni valamit, azt tényekkel sem lehet meggyőzni, és nem ő az egyetlen ilyen itt...

Munkamorálról meg annyit, hogy itt sem dolgozza mindenki halálra magát...
Pislogtam csak mikor az egyik kórházi osztályon, ahol próbanapot töltöttem, kiderült, hogy egy nővér sem dolgozik teljes állásban, mert szerintük rohadt kimerítő lenne a teljes állás, hiszen akkor lenne hónap, amikor 23 napot is dolgozni kellene (igen, 31 napos hónap esetén).
Míg azért ez otthon teljesen megszokott. És ez egy nem túl megerőltető szemészeti osztály volt.
Mondjuk azért az is sokat mond, hogy ezek szerint itt, pedig az ápolónők Németországban sincsenek túlfizetve, megengedhetik maguknak, hogy csak részállásban dolgozzanak, csak mert a teljes állást kimerítőnek találják, és a részmunkaidőért kapott pénz is elegendő, hogy megéljenek...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: HorvathAndrea, kfz, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!