Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 3 hete - 12 éve 3 hete #17445 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Abelino írta: Kedves peteratde!
Természetesen olvassuk ezt a fórumot és nagy örömömre szolgál, hogy hasonló korú ember tapasztalatairól hallhatok. Nem. Nem adtuk fel és nincs is szándékunkban feladni. Szerencsére egyiken sem adjuk fel könnyen.
A kérdéseidre igyekezni fogok sorrendben válaszolni:
ad 1., A munka hiányzik (,de az nagyon).
ad 2., Anyagi gondunk nincs és egy ideig még nem is lesz.
ad 3., Az első hozzászólásomban említettem, hogy a férjem nagyon ügyeskezű ember és sok mindenhez ért. Ő szívesen vállalna nem a végzettségének megfelelő munkát is, de én olyan munkát keresek, ahol a négy felsőfokú nyelvtudásomat legalább részben tudnám hasznosítani. Én szeretek tanulni. Életem során szinte mindig tanultam valahol. Nem okozna gondot számomra, ha valamilyen átképzésben kellene részt vennem. Én mindig szerettem a kihívásokat. A nehézségek nem riasztottak el a céljaimtól.
ad 3., Természetesen van elegendő pénzünk az első időszakot áthidalni.
Nekem is volna egy kérdésem. Azt szeretném megtudni, hogy te hány éves voltál, amikor kimentél?
A válaszodat előre is köszönöm.
Üdv.: Abelino

Amikor kijöttem, ez tavaly augusztusban volt :) 57 éves voltam. A nyelvet viszonylag folyékonyan beszéltem, mivel soha nem részesültem nyelvoktatásban :). Amit tudok, azt úgy tanultam nagyrészt, mint az anyanyelvét tanulja az ember, rámragadt :). Ennek folyományaként a nyelvtannal vannak gondjaim, de az esetek többségében ha németekkel beszélgetek, akkor németül is gondolkodom. A sikereimet valószínűleg főleg ennek köszönhetem. A németek általában szt gondolják, már időtlen idők óta itt élek.
Ha a kedves férjed valamilyen szinten képes kommunikálni németül, akkor targoncás, raktáros, vagy akármilyen betanított munkát igen rövid idő alatt kap. ebben az évben két család jött ide ki, a férj mindkét esetben 1 hónapon belül kapott minkát. Igaz valamennyit én is segítettem ebben. Ebben a munkakörben Br 1500 -1800 euróra lehet számítani, heti 35-42 órás munka héttel. Természetesen bejelentett, munka, biztosítással, adózással. Ebből kb. 1-es adó osztállyal 1200-1300, 3-assal 1300-1350 marad meg.
Havi 2 nap fizetett szabadság garantált.
A te helyzeted jobb is rosszabb is. A kiváló nyelvtudás sokat segíthet, de nem lesz könnyű.
Néhány tippem lenne, de a lényeg, ha már van 12 havi munkaviszonyod, akkor a munkaügyi központ valszeg támogat egy át- továbbképzést. Ezéert feltétlen ajánlanám a munka vállalást.
Sok sikert

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #17447 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Abelino írta: ...de én olyan munkát keresek, ahol a négy felsőfokú nyelvtudásomat legalább részben tudnám hasznosítani. Én szeretek tanulni.


Hoppá! Erröl nem irtál az elején vagy csak én néztem el?
Pályázz a Microsoft cégnel a müncheni központban! Ott elvileg mindegy hogy 20 éves vagy vagy 100 ha van szervezöképességed és ilyen nyelvzseni vagy, az esélyek jók! Lányom is itt dolgozik (diplomás szociológus szintén 4 nyelven TUD, de semmi vizsgája mert anyanyelvi szinten ir, olvas, lefetyel!) Szereti a cég az "oldalról" jövö, új szemszöggel rendelkezö mindeneseket. Sok a munka, de nagy lóvé van benne!
ITT NÉZZ KÖRÜL

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17480 Írta: Abelino
Abelino válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Kedves peteratde!

Örömmel olvastam a soraidat. A válaszodból arra következtettem, hogy nem teljesen reménytelen a férjem munkaszerzési esélye ott, ahol jelenleg élsz és dolgozol. Ez melyik tartomány, vagy város? Nem tudom, hogy ez az esély - szerinted - meg van-e esetleg Münchenben, vagy München környékén is?

Üdv.: Abelino

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17481 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia Abelino!
Erdemes megfontolni Decotext es peteratde velemenyet is. A freiberuflich jo, de magad fizeted a biztositast - privat! es az eleg sok. En 53 eves vagyok, nincs lenyeges betegsegem, es kb 1000eurot fizetek havonta. Es sajnos nyugdijaskorban is fizetni kell, bar valamennyivel kevesebbet. En amiatt aggodom, hogy vajon lesz-e eleg nyugdijam az elethez majd.
Ha nehez testi munkat vallaltok, akkor az a kerdes, hogy azt meddig lehet birni. Talan lehetne kombinalni a kettöt, reszmunkaidöt valllalni, hogy legyen biztositas - nem minijobot! Es az mellett tudtok akar egyeb munkat vallalni, vagy munkat keresni.
En drukkolok nektek,es ha tudok segiteni, szivesen.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17482 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Eva10 írta: Szia Abelino!
Elkezdtem neked irni, hogy mennyire keresnek itt mernököket,stb....amikor is meg egyszer elolvastam a hozzaszolasodat, es az eletkorotokat is.
Sajnos igazat kell adnom Decotextnek.
Az eletkorotok miatt nehez lesz talalni megfelelö munkat. Ne adjatok fel, keressetek, de nem tudlak biztatni benneteket. Azt is szamitasba kell venni, higy meg ha azonnal lenne is megfelelö munka, akkor is, mire minden elintezödik, az fel-egy ev.
Altalaban ugy tudom, 50 ev a hatar.
Nagyon sajnalom...
szia:Eva


Szia Éva és Abelino,
szeretném elmondani, hogy a férjem március közepén kint töltött pár napot Baden-Württenberg tartományban és három helyen adta le az önéletrajzát. Mindhárom helyre behívták, és az egyik helyen, amely Neki is megfelelt, próbamunkát is végzett. Sehol sem volt gond a korával, pedig 52 éves. A munkáltatókat mindhárom helyen pusztán az érdekelte, megfelelő képzettséggel rendelkezik-e és van-e gyakorlata, továbbá megérteti-e azt, amit mondanak Neki és megérteti-e magát. Egy percig sem merült fel még csak kérdés szintjén sem a kora.
A munkaközvetítő céget én kihagynám, helyette a JOBBBÖRSE oldalán keresgélnék.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17485 Írta: Abelino
Abelino válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Kedves DECOTEXT!

Nem vagyok nyelvzseni. Csupán van egy kis tehetségem a nyelvekhez. Én mind a négy nyelvet (német, angol, francia, orosz) kereskedelmi tárgyalásokon, szerződéskötésekkor és egyéb kereskedelmi (az utóbbi időben pénzügyi könyvelési és adótanácsadási) ügyek intézése során használtam. Ebből - szerintem - érthető, hogy miért szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol használhatnám a nyelvtudásomat. Németül szinte anyanyelvi szinten beszélek, mivel ott jártam általános iskolába és később is sokat jártam német nyelvterületeken. A többi nyelvet pedig elég könnyen sikerült elsajátítanom.
Ezért szereztél nagy örömet nekem akkor, amikor a Microsoft-os linket elküldted nekem.
Hálásan köszönöm. Átfogom nézni, hogy milyen lehetőségek akadnának a számomra.
Szeretném megkérdezni, hogy a Microsoft-nál milyen munkakört takar az általad leírt " "oldalról" jövö, új szemszöggel rendelkező mindenes" ?
Remélem nem veszed tolakodásnak,de volna egy kérésem.
Megtudnád-e kérdezni a lányodtól, hogy a Microsoft-on belül melyik részleg felé orientálódjak?
Ha túl merésznek tartod a kérésemet, akkor kérem, hogy tekintsd tárgytalannak.

Üdvözlettel: Abelino

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!