Fizetések, megélhetési költségek

Több
11 éve 10 hónapja #20107 Írta: KBarbara
KBarbara válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

DECOTEXT írta:

Emilio33 írta: Mi most vagyunk kint 1 hónapja 4en, és szintén spórolni kell, az első hónap kaja-pia költsége 300-320 Euró körül volt, de azért még ennél is simán lehet jobbat összehozni..

Nos, amikor a kamasz fiam egyedül annyit evett, mint mi hárman, (Közel 1,90 m, s mégis girnyó, csont és bőr, pedig zabált!) megnézném én a takarékossági opcióiadat, mert ha még mindig éhes, nem modhatod, hogy a "mai tervezett kiadás már elfogyott"! Aztán az sem mindegy, hogy mindeketten dolgoztok és nem sok idő (s energia) marad arra, hogy főzz, vagy, hogy az olcsóbb dolgokat kikeressd! A többi biztosan stimmel!

Kedves Decotext és Emilió !
Köszi ezt is amit írtatok . Hát az szuper ha kevesebből kijön a kaja,de mindenből a rosszabbra számolok azt ha kijövök kevesebből akkor az SZUPI ! biztos elviszi majd valami más :( mivel van egy 16 hónapos babóm is .olyan specko dolg. is beleszámoltam, mint a tápszer ,babakaja, ) Decotext igazad van az én 12 éves fiam annyit eszik mint egy felnőtt ! igaz karatézik is....és mégis olyan gizda ,mintha éheztetném :) :)
Spórolni kell persze -igaz ez a véremben van :) nem járunk étterembe , nem dohányzunk,és nem iszunk alkoholt se ,nincs állatunk - amíg dolgoztam is mindig volt főtt étel (igaz 2 napra főztem)A kinti boltok internetes szórólapjait már azért nézegetem, így készülök mi hol olcsóbb :)
Igazad van Decotext ,majd ha meglesz a végleges munkahely és a albi akkor dőlnek el a dolgok: mennyi a rezsi, bérlet, stb.
Az internetre szükségem van mert a munkám mellett is internetes kereskedést folytattam,főleg babadolgokat-amit szeretnék kint is folytatni mert itthon is jól jött az a plusz pénz -kint meg még jobban gondolom ..:) már kinéztem az ebay-t magamnak :) :)
Nem vagyok az a seggemen ülős a jég hátán megélő tipus ,mert itthon egyedül neveltem évekig 1.5 szob.albérletben a gyerekeim és jutott csokira is ha értitek mire gondolok. Akkor kezdtem az interneten is árulgatni,mert a kevés gyt, meg csp és a min. béres fizetésem nem lett volna elég ....sosem nyavajogtam ,nem számíthattam senkire egymagam értem el azt amit ...ezért gondolom ha most ,hogy van egy szorgalmas párom is és én is odateszem magam ahogy eddig akkor Németország sem fog ki rajtam !!
Mert aki igazán akar, és dolgos ,szorgalmas az szerintem megél bárhol !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36473 Írta: Anita72
Anita72 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok !

Manhartsdorfba mennénk lakni, milyen költségekre lehet számítani, a lakásbérlést tudjuk, mennyi az az összeg amiből kényelmesen meglehet élni ? nagy extrák nélkül, amig nekem nincs munkahelyem. 10 éves gyerekkel mennénk. Élelmiszer ruha stb, iskoláztatás, minden érdekel ami fontos ! köszönöm mindenkinek a segítséget !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja #36478 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Anita72 írta: Manhartsdorfba mennénk lakni, milyen költségekre lehet számítani, a lakásbérlést tudjuk, mennyi az az összeg amiből kényelmesen meglehet élni ? nagy extrák nélkül, amig nekem nincs munkahelyem. 10 éves gyerekkel mennénk. Élelmiszer ruha stb, iskoláztatás, minden érdekel ami fontos ! köszönöm mindenkinek a segítséget !


kedves Anita! Nagyon nem lehet erre jól válaszolni mert senki nem ismeri az igényidet! Én csak egy példát tudok leírni de mi nem takarékoskodunk a nejemmel. (Mindeketten dolgozunk és jól keresünk a két gyerek meg más régen felnőtt s élik a saját életüket! Szóval: lakbérünk 720 euró amiben reszielőleg benne. Hetenten kb. 120-130 euróért vásárolnuk kaját és amire szükség van, s legtöbbszor mindig a közeli realba megyünk (ezt csak az árak miatt írom). Nem vagyunk "vegetári jánosok" így fogy hús is. Három kocsi van amit tartunk (egyik Műnchenben a láanyomnál) egy nagyobb, s egy kicsi kia. Durván mondhatom, hogy az én nettó bérem gyakorlatilga rámegy a megélhetésre ami most 1620 euron.(Családipótlékot már régen nem kapunk.)
(De mondom, nem nézzük az árakat, sok bió cuccot is veszünk.)

Talán ebből ki tudsz indulni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Anita72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36483 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Erre tényleg nehéz jó választ adni.
Mi ketten élünk, gyerek nélkül. A lakás 541 euró (40 nm2, rezsi, internet, garázs).
Hetente nálunk is elcsorog 90-100 euró kajára, bár mi a reálba csak olyan dolgokat szoktunk venni ami máshol nincs, mert amúgy az ott kapható dolgok igen nagy százaléka drágább jelentősen, mint máshol (Netto, Lidl stb.) "hülye azért nem vagyok"! :laugh: Felesleges dolgokat nem veszünk, amit megkíván az ember azt igen, így ebbe az összegbe simán belefér olyan is ami nem létszükség.
1 kocsi van annak havonta kb. 110-120 euró költsége van (benzin, biztosítás)
Köbö ennyi, de szerintem ahány ember válaszolni fog, annyi verziót fogsz olvasni.. :)
Vannak persze szélsőséges esetek is, mint az egyik volt román kollégám aki pénzgyűjtés miatt jött ki. 180 euró volt a munkásszállás, azon felül pedig max 100 eurót költött havonta kajára. Igen, havonta. Ne kérdezze senki mit evett.. :blink:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Anita72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja #36487 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Igen, egy kritikus pont lehet a havi bevásárlásoknál a, mit hol! Sokan vásorolnak az Aldiban mert ez vagy az olcsóbb, a Lidl meg amaz leárazott, s közben kocsikáznak...... Mivel a Realban minden van, így egy helyen meg tudunk mindent venni. Idővel áttetük ezeket a vásárlásokat szombat reggelre, mert rájöttünk, hogy sem forgalom nincs 8:00-8:30 körül, sem a Realban nincsenek sokan! :chuckle: Nálunk a lakbérben csak a rezsi előleg van (+ a kábel TV) Internet és telefon a Kabel D.-nál van (külön) s ezt természetesen nem számoltam sehol bele mert nem tartozik a megélhetési opciókba!

Én az első verziónál is mondtam, hogy nem takarékoskodunk! Azért
dolgozunk, hogy jól éljünk és nem azért élünk, hogy dolgozzunk!
Nem érdekelnek az árak, a kényelem a fontos! Az viszont tény, hogy
amikor kijöttünk 1989-ben, akkor jó négy évig tartott, míg beleszoktunk az
itteni életbe, pedig kezdettől fogva volt munkahelyünk és bérlakásunk!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Anita72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36535 Írta: karszi
karszi válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy erre a fórumra találtam,véletlen! Mi is szeretnénk kimenni Németországba dolgozni, de nem vagyunk magyarok, hanem oroszok, bevándoroltak, én 23 éve élek Magyarországon, a párom 13 éve. Van két gyermekünk, az egyik 4. osztályba fog menni, a másik elsőbe. Sajnos, minket a svájci frankos lakás hitelünk kizavarja a megszeretett Magyarországunkból. Én már saját országnak tekintem, mert 21 évesen ide jöttem és már 23 éve itt vagyok. Nem szeretnénk lemondani a lakásunkból, mert egyszerűen imádom, és megpróbálunk mindent megtenni érte. De az itteni fizetésekből nem lehet fizetni a 250000 ft-os havi törlesztőket. Kerestem a páromnak szakmabeli munkát (ismerőseink segítségével), de sikertelen. Egyébként Ő műjég korcsolya oktató és jégpálya pálya karbantartó. És nagyon jó oktató! Nem találtunk, vagyis nem találtak semmi (ha egyáltalán keresték). Az orosz oldalon keresztül rátaláltunk egy hirdetésre, hogy Stuttgartba keresnek (orosz a tulajdonos) dolgozókat. 8 euró/óra bér (még nem tudom, hogy bruttó vagy nettó). A lakást adnak, de 150 euró/hó nekünk kell bele fizetni (itt sem tudom, ha 2 felnőtt + 2 gyermek lesz ott, de csak 2 felnőtt dolgozik, akkor vajon 300 vagy 600 eurót kell hozzá fizetni, ez majd meg fogom kérdezni). Azt szeretnék tőletek kérdezni, mondjuk 2 dolgoznak 5 napot a héten napi mondjuk 8 órát, tehát hetente 40-40 (összesen 80) órát ez 640 euró x 4 héttel = 2560 euró mínusz mondjuk 600 euró lakás = 1960 euró mínusz kaja (ahogy itt olvastam kb. 150 euró/hét) 600=1360 euró. Tehát megmarad még 1360 eurónk tisztán? Autónk egyenlőre nincs, most adtunk el. Jól számoltam mindent? Vagy milyen kifizetéseink lesznek még, hiszen 2 gyermek lesz velünk, iskolát kell-e fizetni, vagy osztálypénz, tankönyvek? És mire vigyázzunk? Köszönöm szépen minden választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!