Fizetések, megélhetési költségek

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37000 Írta: zolném
zolném válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Statisztikusként csak annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítottam...

Az igazán fontos statisztika az lenne, hogy Átlag Jóska, vagy Josef Klein egy havi nettó jövedelméből százalékosan mennyit fordít egy adott árucsoportra. A megdöbbentő ez lenne. Amíg Magyarországon az alacsonyabb árszínvonal mellett is az átlagbérek 80-90%-át viszi el a puszta megélhetés (élelmiszer lakhatás költségei) addig nyugatabbra egyre csökken ez az érték. Persze értem én, hogy nem reklámozza ezt senki mert a Barátok közt nézőinek erre az adatra nincs szüksége...
Továbbá pont az Eurostat adatai alapján látható, hogy az autóiparban 4-5szörös különbség van egy győri és egy wolfsburgi szaki fizetése között. Azt ugye te sem hiszed, hogy Wolfsburgban egy munkás egységnyi idő alatt 4X több autó(alakatrész)t gyárt le.
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Lernen lernen lernen. (Lenin der Sechst)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37002 Írta: zolném
zolném válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Termelékenység témához: Vajon egy német szakorvos háromszor több beteget lát-e el a többszörös fizetésért? Igen eltaláltátok : NEM.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Lernen lernen lernen. (Lenin der Sechst)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37003 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

zolném írta: Termelékenység témához: Vajon egy német szakorvos háromszor több beteget lát-e el a többszörös fizetésért? Igen eltaláltátok : NEM.

Ez statisztikusként, hogy jött ki neked a cikkből ahol minimum hárman írják, hogy többet tud a beteggel foglalkozni illetve kevesebb orvosra jut több asszisztens és "elővizsgáló"?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37005 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

DECOTEXT írta: Na, pontosan ezért nem értem azokat, akik azt állitják hogy a magyar árak Eu árak! Még az EU átlagot sem éri el az magyar árszint, akkor miért akarnak sokan EU fizetésket?? Jó lenne egy statisztika a magyar termelékenysgröl is Eu szinten hol állunk?


A doksi szerint Nemetorszag arszinvonala az EUs atlag 102%-a, Magyarorszag pedig 60%-a. Felesegem az Elternzeit alatt havi 2700EUR-al van "nyugdij biztositva", mert ez az orszagos atlag. Ezt irta a nemet nyugdijbiztosito. Ha ehhez a 2700-hoz 102% arszinvonal tartozik, akkor a 60%-hoz, Mo.-hoz , 1590EUR atlagber "tartozna". Szigoruan elmeleti alapon, feltetelezven a nemet korulmenyeket Mo.-on. :party: Ehhez kepest a magyar atlagber 230e Ft korul van, ami jelenleg 770EUR (300EUR/HUF arfolyammal) Tehat nem EUs bert akarnak, hanem megkozeliteni akar az 1000EUR-s atlagbert:) es almodozni az 1590-rol.
Ez volt a jatek a szamokkal :hyper:

Egyebkent ez a fenti berszinvonal csaloka, mert 6 alkategoria alapjan van szamolva. Eleg erdekesen, valoszinuleg listaarakkal szamolva egy adott fogyasztoi kosarban. Atlagember meg nem a fogyasztoi kosarral talalkozik naponta, havonta.
Szerintem meg igy nez ki a dolog sajat szubjektiv velemeny es sajat vasarlasaink alapjan.:

1.,Etel, alkoholmentes italok: Szerintem egy adott minosegtol semmi kulonbseg nincs a német es magyar arak kozott. Ezt latja legfokepp napi szinten az atlagpolgar.
2.,Alkoholos italok/dohany: Ez Németországban dragabb
3., Ruhazat: Adott minosegtol Németország egyertelmuen olcsobb. Nem egy ismerosom jott mar ures boronddel. Kifejezetten ruhakat, gyerekruhakat venni.
4., Elektronika: ez az amit a statisztika ugyarra az arszinvonalra tesz Németországon is es Mo.-on is. Ennek ellenere en meg nem talalkoztam olyan elektronikai eszkozzel ami ne lett volna olcsóbb Németországban. De ez igaz barmilyen technikai dologra.
5., Szemelyszallito eszkozok: Ez lenyegesen dragabb Németországban az teny, bar az auto ara, szinten adott minosegtol (leellenorizheto km, szerviz) azert olcsobb.
6.,Etterem, hotel: Hotelekben nem nagyon latok kulonbseget, ettermek azok azert Németországban dragabbak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja - 5 éve 9 hónapja #37007 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

mahlzeit írta: 1.,Etel, alkoholmentes italok: Szerintem egy adott minosegtol semmi kulonbseg nincs a német es magyar arak kozott. Ezt latja legfokepp napi szinten az atlagpolgar.
2.,Alkoholos italok/dohany: Ez Németországban dragabb
3., Ruhazat: Adott minosegtol Németország egyertelmuen olcsobb. Nem egy ismerosom jott mar ures boronddel. Kifejezetten ruhakat, gyerekruhakat venni.
4., Elektronika: ez az amit a statisztika ugyarra az arszinvonalra tesz Németországon is es Mo.-on is. Ennek ellenere en meg nem talalkoztam olyan elektronikai eszkozzel ami ne lett volna olcsóbb Németországban. De ez igaz barmilyen technikai dologra.
5., Szemelyszallito eszkozok: Ez lenyegesen dragabb Németországban az teny, bar az auto ara, szinten adott minosegtol (leellenorizheto km, szerviz) azert olcsobb.
6.,Etterem, hotel: Hotelekben nem nagyon latok kulonbseget, ettermek azok azert Németországban dragabbak.

Lakbérek? C i g i (hiába nem szükséges a legtöbben pöfékelnek mégis!). Biztositások. Energia > villany, gáz. STB. Nagyon sok mindennapos dolgot fel lehet sorolni ami Németországban lényegesen drágább, s lezárva részemröl a témát, a magya széleskörü támogatási rendszer messze elhagyja a német érkéket. (Az Erzsébetkártyától kezdve a munkábajárási támogatáson keresztül a GYES,GYED, egyetemista elemt akármi, hivatásos anya és az atyaúristen támogatását is támogatják!) Ilyen szemszögböl már teljesen más értékü lesz a magyar bérezés csak hát szivesen elfelejtik, azok akik egy az egybe átszámolják abszolult értékben az eurós fizetésket! (Ja, s kimaradt az üzemanyag és a GK javitási költségei -pl munkabér- ami szintén mindenhol jóval drágább Németországban! Már pedig ök mindig mindenhova autóznak......)
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37014 Írta: zolném
zolném válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Olvasatodban nézve valóban igazad van. Tényleg drágább az üzemanyag (kb 15 centtel) és valóban drágább a lakásbérlés, az autójavítás meg egy csomó fityfasz. Amit következetesen figyelmen kívül hagysz/hagytok az az, hogy egy csomó dologra átlagmagyarként egyáltalán nem jut, ha kifizeted az alap megélhetési költségeket. Gipsz Jakabként egyáltalán nem gondolhatsz olyan extrákra mint nyaralás, kultúra, rekreáció és még sorolhatnám. Erre itt Németországban van esélyed.

Lernen lernen lernen. (Lenin der Sechst)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!