Fizetések, megélhetési költségek

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #37025 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

zolném írta: Olvasatodban nézve valóban igazad van. Tényleg drágább az üzemanyag (kb 15 centtel) és valóban drágább a lakásbérlés, az autójavítás meg egy csomó fityfasz. Amit következetesen figyelmen kívül hagysz/hagytok az az, hogy egy csomó dologra átlagmagyarként egyáltalán nem jut, ha kifizeted az alap megélhetési költségeket. Gipsz Jakabként egyáltalán nem gondolhatsz olyan extrákra mint nyaralás, kultúra, rekreáció és még sorolhatnám. Erre itt Németországban van esélyed.

Én nem tudom, hogy Te ezt a 15 centet hol láttad, de végül is mindegy! Én most itthon vagyok Mo.-on s amúgy Németországban élek már nagyon régóta! Most jó 30%-al tankoltam olcsóbban dizelt egy balatoni kisvárosban! Ez nálam nem 15 cent, de lehet, hogy Németországban rossz kútra járok.... Egyébként nem vita kérdése! Én a bérlakásomért ami egy II. emeleti kéró, 700 eurot perkalok ki havonta (igaz rezsi elöleggel, aminél évvégén utánfizetés van).

Imádom hallgatni a kiszólásitokat, hogy mennyi minden szuper itt és Mo.-on meg rossz! Aztán kijöttök, bilibe lóg a kezetek, felébredtek és sirtok, hogy ez mégsem leányálom! Ezerszer elöfordult már ilyen, és sok ezerszer hazamentek emberek "vérzö orral", hogy ez mégsem Kánaán! Mi itt 4 évig igáztunk 120 km-re és egy fillér "munkábajárási támogatást" nem kaptunk.... Kuttya kötelességem volt bejárni és a munkaadómat nem érdekelte, hogy hogyan jutok be....!
Na?? Felvillant, hogy miröl beszélek?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37029 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Doktor úr, e pillanatban (és már hetek óta) a környéken 1,30 a dízel ára, ami 310 HUF/€-val számolva 403 HUF/l. Az otthoni honlapok aktuálisan 410 HUF-os min.árat mutatnak. Akkor hol is tetszett 30%-kal olcsóbban tankolni???

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #37033 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

DECOTEXT írta: Én most itthon vagyok Mo.-on s amúgy Németországban élek már nagyon régóta! Most jó 30%-al tankoltam olcsóbban dizelt egy balatoni kisvárosban! Ez nálam nem 15 cent, de lehet, hogy Németországban rossz kútra járok....


Akkor Bayernben biztos nagyon olcsó a dízel más tartományokhoz képest, mert mi még soha nem tankoltunk Mo-n olcsóbban, mint itt, pedig havonta hazajárunk.
Nekünk is dízel van, de csak annyit tankolunk otthon, amennyit nagyon muszáj. A többit még itt, Németországban, ill. Ausztriában, Parndorf-nál.
Azt nem vitatom, hogy a benzin jelentősen olcsóbb otthon, mint itt, de a dízel...

DECOTEXT írta: Mi itt 4 évig igáztunk 120 km-re és egy fillér "munkábajárási támogatást" nem kaptunk.

Lehet, hogy nem, de az adóalapotokból le tudtátok azért írni... nem a munkáltató fizette, hanem az állam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja #37034 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

vava írta: Lehet, hogy nem, de az adóalapotokból le tudtátok azért írni... nem a munkáltató fizette, hanem az állam.

Te ezt honnanveszed? Mi alkalmazottak vagyunk nem vállalkozók! Van ugyan valami " Entfernungspauschale " pár centes egy odautas levonási lehetöség az évi adóból de ez önkölcséges és se amortizáció, se tankolási lehetöség elszámolása nincs. A linket tanulmányozd alaposan végig! (Én itt most Németországról irok nem Mo.-ról!!! Valamit összetévesztettél!!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #37035 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

vava írta: Lehet, hogy nem, de az adóalapotokból le tudtátok azért írni... nem a munkáltató fizette, hanem az állam.


Az adóalapból leirni :bye: :bye: :bye:
Elöször is ki kell fizetni a komplett összeget.
Mondjuk rá kifizetsz 1.000 Eurot amit leirhatsz az adóalapodból.
Tegyük fel hogy az átlagadód 20% ha hülyére keresed magad akkor 30%.
Igy visszakapsz az ezresböl 200 vagy 300 Eurot ha szerencséd van. De akkor is 700-800 eurod bánja. Az a 200-300 pedig rámegy az autód értékvesztésére amit meg már nem irhatsz le, legfeljebb a kéménybe korommal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37039 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

DECOTEXT írta:

vava írta: Lehet, hogy nem, de az adóalapotokból le tudtátok azért írni... nem a munkáltató fizette, hanem az állam.

Te ezt honnanveszed? Mi alkalmazottak vagyunk nem vállalkozók! Van ugyan valami " Entfernungspauschale " pár centes egy odautas levonási lehetöség az évi adóból de ez önkölcséges és se amortizáció, se tankolási lehetöség elszámolása nincs.


És te honnan veszed, hogy Mo-n van ilyesmi? Ha alkalmazott vagy, tudod, mi van? 9 Ft/km amortizációval, tankolással együtt, most már az is csak meghatározott esetekben. Az kb. megfelel a 0,3 eur-s adóalapból való leírásnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!