Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 1 hete #17533 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szerintem meg jol gondolkodik! Egyetertek a "positive mindset" alkalmazasaval, de manapsag a multikhoz bekuldott altalanos es nem allasra szabott oneletrajzok tobbsegi szazaleka a kukaban vegzi. Irhatod, hogy mekkora penzeket lehet keresni, meg a szep 15evvel ezelotti torteneteket, de manapsag ezzel legfeljebb kirohognek. Multik biztosan.
Ennyi nyelvtudassal az eselyek jok, kuldeni kell a palyazatokat tomegevel, nem 1, nem 2, hanem 100-200 es talan akad valami. Az eselyeket a allasokra torteno testreszabassal lehet novelni (Decotext, azt nem tudod, hogy nagyjabol milyen teruleten dolgozik a lanyod?:) ), fejvadaszoknak lehet "altalanost" is kuldeni. 1 cegre fokuszalni viszont hiba lenne. Microsoft is igen ritkan alkalmaz valakit relevans tapasztalat nelkul. De elkeseredni nem kell, egyetertek, hogy olcson ne adja magat senki, tolni kell a palyazatokat tomegevel! NAgy szamok torvenye es vmi bejon..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #17535 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

mahlzeit írta: Szerintem meg jol gondolkodik! Egyetertek a "positive mindset" alkalmazasaval, de manapsag a multikhoz bekuldott altalanos es nem allasra szabott oneletrajzok tobbsegi szazaleka a kukaban vegzi. Irhatod, hogy mekkora penzeket lehet keresni, meg a szep 15evvel ezelotti torteneteket, de manapsag ezzel legfeljebb kirohognek. Multik biztosan. Ennyi nyelvtudassal az eselyek jok, kuldeni kell a palyazatokat tomegevel, nem 1, nem 2, hanem 100-200 es talan akad valami. Az eselyeket a allasokra torteno testreszabassal lehet novelni (Decotext, azt nem tudod, hogy nagyjabol milyen teruleten dolgozik a lanyod?:) ), fejvadaszoknak lehet "altalanost" is kuldeni. 1 cegre fokuszalni viszont hiba lenne. Microsoft is igen ritkan alkalmaz valakit relevans tapasztalat nelkul. De elkeseredni nem kell, egyetertek, hogy olcson ne adja magat senki, tolni kell a palyazatokat tomegevel! NAgy szamok torvenye es vmi bejon..


Lányom az MS-nél program managment "beosztásban" van! Ez egy kicsit olyan "nesze semmi fogd meg jól"-nak hangzik, de kb le tudom irni a dolgát. Az elmondása szerint: Ms kapcsolatot tart azokkal a cégekkel amelyek MS árúkkal kereskednek, illetve használnak. Itt meg kell jegyezni, hogy a "windoof" és mondjuk az "office" ennek csak kb. 10%-a tehát töredéke. Ma már Ms cuccok vannak a mikrosütöben, a kocsid központi elektronikájában és a keresztanyád mosógépében is. A repüléstechnikától a bányaszatig, az orvosi felszerelésektöl a benzinkutig szinte mindenhol ott vannak a Microsoft cuccai! Nos, a lányomnak 8 ilyen "cége van" a csomagjában, akiket gyakorlatilag lélegeztetni kell, az az folyamatosan a fejlesztésre ösztökélni, a problámákat megoldani, stb. Kettö viszonteladó, ott meg arra kell törekednie, hogy megtöbbet adjanak el...Gyakorlatilag kapcsolattartó szolga!

A "nekik van szükségük rád, s nem forditva," az ma is müködik! 5 éve a lányom, amikor a céghez jelentkezett, 600 jelentkezöböl (hatszáz!!!) 4-et vettek fel. Az egyik ö volt, pedig se porgramozni nem tud, se computer rendszerismerete (admin vagy hasonló) nincs, viszont az üzlettársi kapcsoltok fenntartásához, s kiépitéséhez a szociológiai ismeretei és a négy nyelv perfekt tudása nagyon hasznosak!! Ezt az MS is felismerte ezt dotálják is!

(Magyarul, németül, spanyolul, és angolul tud, igy lefedi gyakorlatilag az egész világot a nyelvtudásával, s oda küldik ahova akarják! Igaz, semmilyen nyelvvizsgája nincs, de a tudását már az elsö elbeszélgetésen tesztelték anyanyelvü -mexicoi- és canadai volt jelen. A franciát erösen töri, de elmondása szerint már ott sem tudják eldani ezért ezt nem emlitettem. Anyanyelve magyar és német, de közel ilyen szintü állitólag a többi nyelven is.) Én ugyebár ezt nem tudom megállapitani......
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #17555 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Tudom mit csinal egy program manager. Volt vmilyen relevans tapasztalata a lanyodnak vagy vmi "trainee/talent program" kereteben vettek fel?
Ez a nekik van szukseguk ram dolog mukodese ralativ. A te peldadban 4 embernel mukodott, 596-nal meg nem:) Amugy egyetertek igy kell hozza allni, de kell vmi strategia ezen felul es az oneletrajzot ra kell szabni a cegre/allasra. Szerintem.
JA megegy dolog jutott eszembe.
www.linkedin.com/
A linkedin egy facebookhoz hasonlo kozossegi oldal, de itt a kapcsolodasi pontot nem a szimpla ismerettseg adja, hanem a szakmai ismerettseg. Kollegak, volt kollegak, fonokok, beszallitok stb.. Lehet ajanlasokat irni, kapcsolodni etc. Szakmai elettortenet fent kell legyen.
A lenyeg, hogy mostanaban a nagy cegek, fejvadaszok is egyre tobbet hirdetnek allasokat itt es keresgetnek jelolteket. (Engem talaltak mar meg komolyabb ajanlatok is itt, pedig nem alltam ra az itteni "networkingre" meg.) Itt ugyanis egyszeruen leinformalhato a delikvens. Fent van az oneletrajza es latszik a kapcsolatokbol, hogy nem kamuzik. Ill. barmikor lehet referenciat talalni. Ha valaki sok nyelvtudasos, komolyabb szakmai tudast igenylo munkat keres, akkor erdemes ide regisztralni es elkezdeni a "networkinget".

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #17556 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

mahlzeit írta: Tudom mit csinal egy program manager. Volt vamilyen relevans tapasztalata a lanyodnak vagy vmi "trainee/talent program" kereteben vettek fel?

Nulla tapasztalat, elsö munkahelye az egyetem után, s trainee program volt, de 3 hét után bedobták a mélyvizbe! Azóta is jól csinálja állitólag....Én nem értek hozzá, de ha igy dotálják lehet valami haszna! Az MS cég nem vöröskereszt!

Elvileg mindegy, hogy milyen indokból vesznek fel valakit.A lényeg, hogy felvegyenek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #17596 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

DECOTEXT írta: Elvileg mindegy, hogy milyen indokból vesznek fel valakit.A lényeg, hogy felvegyenek!

Az eredeti tema az 50 felettiek munkavallalasa (Abelino) es a "cegeknek van a munkavallalora" szuksege topic, melyre a bizonyitek a lanyod volt:) Tovabbra is erdekes gondolatmenetnek tartom:), bar az attituddel egyetertek..
Hozzaszolasaidbol viszont az latszik, hogy egyaltalan nem ismered a multik vilagat. A traneek arra valok, hogy "olcso" munkaerovel csereljek le a regieket idovel. Uj ember, tul van egy megmerettetesen ahol elismertek(!), jo fizetest kap es cserebe ugy teper legalabb 5-7 evig, mint senki mas. Nem veletlenul o van Indiaban:) (Ha nekem mondanak, hogy menjek Indiaba par honapra, de akar par hetre, nagyon gyorsan meglendulne a kozepso ujjam. Annak aki ismeri Indiat, nem kell magyarazni:) ) Nyilvan a lanyod megfelelt egy nagyon is eros szuron es biztos jol csinalja amit! Megerdemli amit elert, De ezeknek a felteteleknek 50+-al nem lehet megfelelni! Ha valaki benne van egy nemzetkozi szakmai korforgasban akkor egyszeru, de ha nem akkor a fentebbi attitudnel tobb kell az eredmenyhez! En fejvadaszokat keresnek es utana testre szabnam a palyazatokat (ehhez tapasztalat es tudas is kell). Szerintem!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #17603 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

mahlzeit írta: De ezeknek a felteteleknek 50+-al nem lehet megfelelni! Ha valaki benne van egy nemzetkozi szakmai korforgasban akkor egyszeru, de ha nem akkor a fentebbi attitudnel tobb kell az eredmenyhez! En fejvadaszokat keresnek es utana testre szabnam a palyazatokat (ehhez tapasztalat es tudas is kell). Szerintem!!

Az MS csak egy példázat volt. Irhattam volna BMW-t vagy BOSH-t is.Sok különbözö munkakör van egy ilyen cégen belül, s valószinü, hogy nem olyan beosztást kap a korosabb pályázó, mint amikor a lányom ment oda 29 évesen! A megcélzott lehetösége a forumtársunknak a 4 nyelvü képessége. Ilyen nagy cégeknél sokszor az angol a cégnyelvezet, de gyakran felszivják az ilyen képessegü embereket is mert a forditásoktól, az élö online kapcsolatokig gyakorlatlag mindenhol hasznosithatók!
Mint irtam: meg kell pályázni, legfeljebb nemet mondanak! Fontos, hogy értékelje önmagát, s adja el magát úgy, hogy ne tudjanak a pályázatra nemet mondani! Az adott cégnek legyen RÁ szüksége, s ne ö könyörögjön.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!