Fizetések, megélhetési költségek

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17398 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Valoban dragabb egyebkent az elet Nemetorszagban !(bar az elelmiszer szerintem is alt. olcsobb) ! Azonban ahogy a fizetest, ugy az egyeb költsegeket ,magas berleti dijjakat sem erdemes forintra atszamolni ! A kapott fizeteshez kell viszonyitani !
Magasabb költsegek ide ,vagy oda,megis elmondhato hogy az atlag ember jobban el mint otthon!
Atlagot mondtam es ezert nem fontos megirni, hogy otthon is vannak akik nagyon jol keresnek,bezzeg itt is vannak akik rosszul elnek !
Nyelvtudas es jo szakma nelkül, azoban tenylegesen nagyban csökkenek az eselyek a jobb eletre !
Engem az szokott leginkabb elgondolkodtatni,hogy azok az emberek ,akik nem beszelnek nemetül,hogy akarnak barmit is elintezni egy hivatalban? Hogy intezi el a lakas berlest?Gyerekekkel kijönni, meg különösen rizikos nyelv nelkül !Mert az addig ok.hogy kindergeld,elterngeld,wohngeld stb. de ilyesmit otthon sem olyan egyszerü elintezni,hat meg idegen nyelven! Hogy jeletkezik be egy orvoshoz?
Ezt minden rossz indulat nelkül irtam ,hogy erdemes ezt is atgondolni, ha csaladdal szeretne valaki nekiindulni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17401 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!
En ugy erzem, mindenkinek van igaza.
Timi jol latod, az informacio igy teljes.
En ugy gondolom, Decotext, prosperus, es a többiek "partrol" jol teszik, hogy nemcsak a jot mondjak. Ha figyelmesen olvassatok a hozzaszolasaikat, van abban jo is. Bizony fontos, hogy kivülröl latjak, latjuk a dolgokat, hiszen aki benne van, sokmindent nem lat, vagy nem megfelelöen. Aztan mindenki valaszt, hogy mit vesz figyelembe. Igen, mindenki szubjektiv, meg a bonni es nem bonni hozzaszolok is. Mielött astarta megsertödne, en nem(csak) ra gondolok.
Ugyanakkor ugy gondolom, ha valami nagyon nehezen megy, annak valoszinüleg van valami mas oka is - es itt nem feltetlenül arra gondolok, hogy az ügyintezö rosszul csinal valamit - persze akar ez is lehet, mi nem tudhatunk ezekröl a dolgokrol eleget, hiszen csak az egyik oldal velemenyet halljuk minden ilyen esetben. El tudok kepzelni olyat is, hogy lehetnek bizonyos belsö utasitasok, vagy akar rossz tapasztalata az ügyintezönek, stb....
Aztan: csak megjegyeznem, hogy itt nem szabad a munkavallalonak rossz velemenyt adni, mert azonnal bepereli a munkaltatot. Csak viragnyelven lehet barmit is jelezni. Igy ha valakiröl jot mondanak, azt nem kell feltetlenül komolyan venni, illetve erteni kell a "viragnyelvet" - egyebkent erröl is van irodalom, mit hogyan kell erteni - en ehhez nem ertek.
De: volt egy alkalmazottam, nem maradt nalam sokaig. Es elötte egy masik kolleganönel volt - en ügyeletben valtottam a kolleganöt, es megkerdeztem, milyen az a dolgozo. A kolleganö igy fogalmazott: "az en team-em nagyon gyorsan dolgozik, es Frau X nem ennyire gyors". Lattuk is aztan, hogy letette valahova a hatsojat, es nem emelte fel....De meg probaidöben volt, igy nem volt problema.
Aztan: bizony itt is szamitanak a kronikus betegsegek, hogy valakinek van-e gyereke, es hany eves, mert egy munkaltato sem akar hosszu betegallomanyokat fizetni. Nekem most van ket jo dolgozom, de megmondtam, ne egyszerre menjenek szülni.
Es bizony, amikor az egyik sokat beteg volt, lecsökkentettem a munkaidejet azzal, hogy igy többet tud pihenni, es valoszinüleg sok neki a heti 32 ora. Egy ideig 28 oraban dolgozott, most mar megy a heti 35. Jol dolgozott, meg akartam tartani, de nem akartam, hogy folyton beteg legyen.
Es irta valaki, hogy itt gyakran rövidebb munkaidöben dolgoznak az emberek. Igen, relative sok a minijob, a reszmunkaidö. Szerintem ez jo. Ha valaki otthon haztartast vezet, ha gyereke van, bizony jo, ha nem teljes munkaidöben dolgozik. Abbol kell kiindulni, hogy az otthoni munka is munka.....
En ugy erzem, Decotext, prosperus - akarmit is irtak, azt nem haragbol irtak, bar sokszor nem kedvessegböl. De talan aki nitt sgeitseget ker, az nem kedvesseget ker, hanem szeretne megtudni a lehetösegeket. Kedvesseget varjon mindenki a baratoktol, rokonoktol.
Ugyanakkor a haragot, ha lehet kerülni kellene...szerintem. Bizony nem egy esetben, es több forumozotol olvastam ilyen visszajelzeseket. Nem kell megfogadni mindent, ki kell valasztani, ami tetszik, es megfogadhato, de nem kell haragudni a masikra, mert probal tanacsot adni, vagy a kerdesre valaszolni. Persze az is erdekes, ki, min haragszik meg - erdekes lehet a harag oka, idönkent gondolkozom ezen...es erdekes dolgok sülnek ki belöle.....de ez talan nem tartozik ide, hogy mit gondolok.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 3 hete - 12 éve 3 hete #17402 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Astarta!
Csak emellett ne felejtsd el, attól, hogy ennyit elértél, még nem te szartad a spanyol viaszt. Minden szavadból az önteltség árad.
Csak bucsuzoul :whistle: Erdekes modon ez csak a Te velemenyed. A palyafutasom alatt több ezer magyar allampolgart foglalkoztattunk mar Nemetorszagban es a legmesszebbmenökig tisztelnek, magyarul respaktalnak azert a munkavallalok, mert fair voltam vagyok es leszek, mert ott segiettem a letelepedni kivanoknak is, s ha kellett anyagilag is ahol tudtam.
Nekem a mervado es az erdekel, hogy azok az emeberek akikkel nap mint nap együtt vagyok, hogyan itelnek engem meg. Es hadd ne mondjam, hogy minden este nyugodt lekiismerettel teszem nyugovora a fejem.
Weiter so :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete - 12 éve 3 hete #17406 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

astarta írta:
Kívánok további jókat nektek...


Itt ne hagyj minket Astarta, Nő létedre egész férfias beszólásaid voltak....hiányoznál a csapatból B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17413 Írta: Abelino
Abelino válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Kedves Éva!
Sok hasznos tanácsot és észrevételt olvastam eddig ezen a fórumon. El is határoztam, hogy én is leírom a gondunkat, hátha kapok olyan információt, véleményt esetleg tanácsot, amit használni tudnánk. A helyzet az, hogy rövid idő leforgása alatt a férjem is és én is munkanélküliek lettünk. Most a megtakarításainkból élünk, de ez sem fog örökké tartani, mert a tartalékaink is végesek.
Magunkról annyit szeretnék leírni, hogy én marketing szakos közgazdász vagyok. Német, angol, orosz és francia nyelvből is felsőfokú, külkereskedelmi szakmai anyaggal bővített nyelvvizsgám van. Ezeket a nyelveket nagyon jól beszélem is, mert 15 éven keresztül külkereskedő voltam egy mo.-i nagy külkereskedelmi cég export részlegénél. Öt évvel ezelőtt először mérlegképes könyvelői, majd adótanácsadói végzettséget is szereztem és elkezdtem ezen a szakterületen dolgozni és innen kerültem most az utcára.
A férjem gépészmérnök, akinek orosz és német alapfokú és angol középfokú nyelvtudása van. Eddigi élete során mindig logisztikai szakterületen dolgozott, de építőipari gyakorlata is van (betonozás, hidegburkolás, vasbetonszerelés). Kiválóan ért, és nagy gyakorlata van a lambériázásban is. Van gyakorlata továbbá a raktári munkák szervezésében, irányításában és végzésében is. Természetesen van targonca vezetői jogosítványa és gyakorlata is.
Mind a ketten egészségesek vagyunk, és nagyon szeretnénk már dolgozni.
Mindezeket azért írtam le, mert hónapok óta nem találunk itthon munkát és tudni szeretnénk, hogy szerintetek lenne-e esélyünk arra, hogy munkát kapjunk Németországban, ha már mindketten 56 évesek vagyunk?
Sajnos itthon mi már öregnek számítunk, és szinte szóba sem állnak velünk, ha megtudják azt, hogy mennyi idősek vagyunk.
Kérek tehát mindenkit, hogy őszintén mondjon véleményt a lehetőségeinkről, mert számunkra ez a helyzet szinte kibírhatatlan.
A válaszokat előre is köszönöm.
Abelino

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #17417 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Abelino írta:
1 Magunkról annyit szeretnék leírni, hogy én marketing szakos közgazdász vagyok. Német, angol, orosz és francia nyelvből is felsőfokú, külkereskedelmi szakmai anyaggal bővített nyelvvizsgám van. Ezeket a nyelveket nagyon jól beszélem is, mert 15 éven keresztül külkereskedő voltam egy mo.-i nagy külkereskedelmi cég export részlegénél. Öt évvel ezelőtt először mérlegképes könyvelői, majd adótanácsadói végzettséget is szereztem és elkezdtem ezen a szakterületen dolgozni és innen kerültem most az utcára.

A férjem gépészmérnök, akinek orosz és német alapfokú és angol középfokú nyelvtudása van. Eddigi élete során mindig logisztikai szakterületen dolgozott, de építőipari gyakorlata is van (betonozás, hidegburkolás, vasbetonszerelés). Kiválóan ért, és nagy gyakorlata van a lambériázásban is. Van gyakorlata továbbá a raktári munkák szervezésében, irányításában és végzésében is. Természetesen van targonca vezetői jogosítványa és gyakorlata is.

3 / Mind a ketten egészségesek vagyunk, és nagyon szeretnénk már dolgozni.
Mindezeket azért írtam le, mert hónapok óta nem találunk itthon munkát és tudni szeretnénk, hogy szerintetek lenne-e esélyünk arra, hogy munkát kapjunk Németországban, ha már mindketten 56 évesek vagyunk? Sajnos itthon mi már öregnek számítunk, és szinte szóba sem állnak velünk, ha megtudják azt, hogy mennyi idősek vagyunk.

Kedves Abelino!
Mit akarsz hallani? Az igazat, vagy olyan biztatást ami
ugyan kellemes érzéssel tölthet el, de nem ér semmit?

1./ Végzettséged a BRD-ben szerintem nem tudod használni mert a gazdasági, elszámolási és könyvelöi rendszer meröben más mint a magyar! (Ez látható is az ország gazdasági helyzetén is) Gyakorlatilag itt kint mindent újra kelle tanulnod. (De legalább is nagyon sok mindent)

2./ Férjed szakmája keresett. Kitaró próbálkozásokkal talán volna esélye, de mivel mindenki tudja hogy a BRD a gépészettel és a gépgyártásban világélen jár, igy a technika is meröben más mint otthon. Sajnos a munkarö piac a fejlödöképes (még nevelhetö!) munkaeröt keresi, igy sajnos nehéz lesz valamit találni 56 évesen!

3./ Szerintem itt sem fognak veletek szóban állni. Amit én kicsit fucsállok, hogy otthon sem találtok munkát! Költözetek Kecskemétre, vagy Györbe ahol nagyon feljödik a képkocsigyártás. Költözetek oda ahol sok ipar van.Nagyobb az esélyetek, ha az osztrák határhoz közel (Szombathely, Sopron) élnétek, s Burgenlandban próbálkoznátok jóval alacsonyabb bértért, mint amenyiért a "sógor" dolgozik....

Bocs` ha nem ezt vártad....!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!