Fizetések, megélhetési költségek

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #17294 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Velemenyem szerint , sem Magyarorszagon ,sem Nemetorszagban nem lehet jol megelni csak EGY atlagos fizetesböl !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17298 Írta: candy000
candy000 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

sőt ha olyan helyen dolgozik az ember akkor az albérlet meg rezsire nem elég egy fizetés bőven kell pótolni a másikból! s akkor még nincs bérlet kaja s egyéb nyalánkság!

az viszont tény és való sehol sincs kolbászból a kerítés!!! De ezt a józan ember tudja, s így vág neki a világnak, akár legyen szó Németországról Asztriáról Angliáról vagy bármelyik másik országról

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17306 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!
Mi már osztunk szorzunk fél éve, hogy fogunk kijönni a fizuból kint.
Sajnos itthon arra fele megy minden, hogy idővel megszűnik a munkahelyem, ezért lépnünk kellett. Most belevágtunk. Első időben egy fizuból kell megélnünk, a feleségem nettó olyan 1860 eurót fog kézhez kapni + a 2 gyerekre a 364 eurós családi pótlék. Kapunk albérletet a munkahelyétől 60 méterre, ami 520euró lesz melegen, tehát nem kell messzi távolról bejárni, ez is költség kímélő. Úgy számoljuk, hogy 1200-1300euróból így egy hónapban meg tudunk élni (persze ha nem jön közbe semmi rendkívüli, ami ugye kiszámíthatatlan), azaz jó esetben még félre tenni is tudunk. Én ha minden jó megy szeptemberben, októberben tudok elhelyezkedni (gyerkőcök oviba mennek, ami ugyancsak 50-60méterre lesz az albérlettől) akkor meg talán tényleg nem kell izgulni. Vagyis reméljük.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17308 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

ahol hirtelen 400 eurót kell pl. ovodai féröhelyért fizenti (ha kapsz)

Hányszor kell még leírni, hogy egészen egyszerűen szólva ez totál hülyeség.
Már linkeltem azt a hivatalos honlapot is, ahol utána lehet nézni egész No összes nagyvárosának, mennyi az óvoda.
Itt nem egészen 100 euró, de szociális rászorultság esetén ezt is visszatérítik.
Konkréten a szomszédomban lakó magyar családról van szó, nem hallomásból valakitől!

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17309 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

peteratde írta:

ahol hirtelen 400 eurót kell pl. ovodai féröhelyért fizenti (ha kapsz)

Hányszor kell még leírni, hogy egészen egyszerűen szólva ez totál hülyeség.
Már linkeltem azt a hivatalos honlapot is, ahol utána lehet nézni egész No összes nagyvárosának, mennyi az óvoda.
Itt nem egészen 100 euró, de szociális rászorultság esetén ezt is visszatérítik.
Konkréten a szomszédomban lakó magyar családról van szó, nem hallomásból valakitől!

Ehhez mennyit olvassak vissza, csak körülbelül? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17310 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Köszi peteratde, én már nem fárasztottam magam, hogy ezt szóvá tegyem...
Van igazság mindig abban amit ír (na jó, nem mindig :)), de szeret túlozni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!