Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 1 hónapja #17134 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Gergoo írta: Mindenre két féle reakció létezik (minimum), két tök ellentétes. Nekem igenis érthetetlen, hogy 300 fizuval miért sír valaki.
Kint sem lesz "laza melója", több sem fog maradni (valószínűleg).
Szóval, miért ne nézhetnék egy ilyen kérdés feltevőjére úgy mint ha az űrből csöppent volna a földre? Miért az én stílusommal van a baj? Miként kéne reagálni az ilyen "okos" kérdésekre? :unsure:


Azért amit írtam, mert nem csak az anyagaiak léteznek.
Én ezt épp jól tudom, mert én sem az anyagiak miatt jöttem ki, és most örülni fogok, ha majd annyit megkeresek itt, mint otthon megkerestem. De volt más szempontom.
Másnak is lehet más szempontja. Lehet valaki azért akar elindulni, mert a gyerekeinek itt jobb lehetőségei lesznek a jövőben. Vagy mert ahogy írta, az itteni munkája mellett többet lehetne együtt a családjával.
De mielőtt ezek miatt meglépi valaki a dolgot, persze, hogy szétnéz anyagiak terén is, már ha nem teljesen felelőtlen. És majd utána mérlegelhet, hogy mindent, és nem csak az anyagi szempontokat figyelembe véve, megéri-e.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17136 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

astarta írta:

Gergoo írta: Mindenre két féle reakció létezik (minimum), két tök ellentétes. Nekem igenis érthetetlen, hogy 300 fizuval miért sír valaki.
Kint sem lesz "laza melója", több sem fog maradni (valószínűleg).
Szóval, miért ne nézhetnék egy ilyen kérdés feltevőjére úgy mint ha az űrből csöppent volna a földre? Miért az én stílusommal van a baj? Miként kéne reagálni az ilyen "okos" kérdésekre? :unsure:

Azért amit írtam, mert nem csak az anyagaiak léteznek.

Ohh, igen. Kár volt az utolsó esetet felhoznom példaként, bár gondolom arra is van "magyarázat" hogy ha a kedves "földönkívűliek" nyelvtudás és szakma illetve végzettség nélkül esélyeik felől érdeklődnek, vagy az angol nyelvvel keresgélőket említeném arra is lenne magyarázat. Mint mindenre. Állandóan csak a duma, bla-bla-bla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17159 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Gergoo írta:

astarta írta:

Gergoo írta: Mindenre két féle reakció létezik (minimum), két tök ellentétes. Nekem igenis érthetetlen, hogy 300 fizuval miért sír valaki.
Kint sem lesz "laza melója", több sem fog maradni (valószínűleg).
Szóval, miért ne nézhetnék egy ilyen kérdés feltevőjére úgy mint ha az űrből csöppent volna a földre? Miért az én stílusommal van a baj? Miként kéne reagálni az ilyen "okos" kérdésekre? :unsure:

Azért amit írtam, mert nem csak az anyagaiak léteznek.

Ohh, igen. Kár volt az utolsó esetet felhoznom példaként, bár gondolom arra is van "magyarázat" hogy ha a kedves "földönkívűliek" nyelvtudás és szakma illetve végzettség nélkül esélyeik felől érdeklődnek, vagy az angol nyelvvel keresgélőket említeném arra is lenne magyarázat. Mint mindenre. Állandóan csak a duma, bla-bla-bla

Csakhogy itt nem egy "foldonkivulirol" volt szo. Jott egy kerdes, semmi gond nem volt vele. Majd jott ra egy "bazmegeles". Felesleges ragozni, a megoldas (delete gomb) a te kezedben van..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17161 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

mahlzeit írta:

Gergoo írta:

astarta írta:

Gergoo írta: Mindenre két féle reakció létezik (minimum), két tök ellentétes. Nekem igenis érthetetlen, hogy 300 fizuval miért sír valaki.
Kint sem lesz "laza melója", több sem fog maradni (valószínűleg).
Szóval, miért ne nézhetnék egy ilyen kérdés feltevőjére úgy mint ha az űrből csöppent volna a földre? Miért az én stílusommal van a baj? Miként kéne reagálni az ilyen "okos" kérdésekre? :unsure:

Azért amit írtam, mert nem csak az anyagaiak léteznek.

Ohh, igen. Kár volt az utolsó esetet felhoznom példaként, bár gondolom arra is van "magyarázat" hogy ha a kedves "földönkívűliek" nyelvtudás és szakma illetve végzettség nélkül esélyeik felől érdeklődnek, vagy az angol nyelvvel keresgélőket említeném arra is lenne magyarázat. Mint mindenre. Állandóan csak a duma, bla-bla-bla

Csakhogy itt nem egy "foldonkivulirol" volt szo. Jott egy kerdes, semmi gond nem volt vele. Majd jott ra egy "bazmegeles". Felesleges ragozni, a megoldas (delete gomb) a te kezedben van..

De bizony volt. Tudjuk, hogy nem igazán beszélnek Németországban nettó fizetésről.
"bazmegeles"-t nem találtam csak ertetlenkedest, hogy 420K HUF-ot miért cserél 1700 EUR-ra. Könyörgöm ne mondd, hogy nálad is kiverte ez már az átlagos szuperérzékeny biztosítékot. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17167 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

17063-as hozzaszolas:
"Bazeg!
Ez egy oriasi hülye kerdes volt!"
:) Nem szuperzekenysegi szintet utotte ki nalam a dolog, hanem az, hogy ment erdemi valasz, azt hiszem decotext-tol, meg 3 oldal adok kapok:) Neha az "oreg" BRD emigransok Mako es Jeruzsalem viszonylatabol erzekelik a magyar valosagot es nem tudnak elvonatkoztatni olykor-olykor. Nem fika, mert respect a segitsegert, de ettol meg ez a helyzet:)
Egyebkent meg 350-420e HUF netto magyar (teljesen biztosan NEM bejelentett) es kb 1700 euro netto (kiszamolhato megbecsulheto es valoszinuleg bejelentett) es szallas kelt versenybe. Elindulasnak, bizonyos feltetelekkel akar meg be is vallalhato.
(Emellett meg DE letezik nettora megallapodott szerzodes Nemetorszagban! Nem mellesleg nekem is es sok mas kollegamnak is ez van. Vannak elonyei es hatranyai.Az EU csatlakozassal sok minden megvaltozott, amit a regen Nemetorszagban elok nem biztos, hogy ugy erzekelnek, mint az aki most indul.)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: peteratde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17172 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Teljes mértékben egyetértek Anitával, és köszönöm, hogy leírtad! :)
Igen, sajnos egyesek stílusa nem egészen ide való, de nem hogy ide, sehová sem. :(

De Decotext nagyon-nagyon sokat változott, persze jó értelemben. :)

További szép napot kívánok mindenkine! :kiss:

Judit :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!