Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #17176 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

mahlzeit írta: 17063-as hozzaszolas:
"Bazeg!
Ez egy oriasi hülye kerdes volt!"
:) Nem szuperzekenysegi szintet utotte ki nalam a dolog, hanem az, hogy ment erdemi valasz, azt hiszem decotext-tol, meg 3 oldal adok kapok:) Neha az "oreg" BRD emigransok Mako es Jeruzsalem viszonylatabol erzekelik a magyar valosagot es nem tudnak elvonatkoztatni olykor-olykor. Nem fika, mert respect a segitsegert, de ettol meg ez a helyzet:)
Egyebkent meg 350-420e HUF netto magyar (teljesen biztosan NEM bejelentett) es kb 1700 euro netto (kiszamolhato megbecsulheto es valoszinuleg bejelentett) es szallas kelt versenybe. Elindulasnak, bizonyos feltetelekkel akar meg be is vallalhato.
(Emellett meg DE letezik nettora megallapodott szerzodes Nemetorszagban! Nem mellesleg nekem is es sok mas kollegamnak is ez van. Vannak elonyei es hatranyai.Az EU csatlakozassal sok minden megvaltozott, amit a regen Nemetorszagban elok nem biztos, hogy ugy erzekelnek, mint az aki most indul.)

Maradjunk abban, hogy akkor az erzekenyseged valtozott szerintem. ;)
Nem mondtam, hogy nem létezik nettó béres ajánlat.
A magyar valóságnak nem tudom mi köze egy egyszerű számításhoz és, hogy mitől is kellett volna elvonatkoztatni. Talán csak annyi, hogy nézőpont kérdése hiszen a vízcsapból is folyó magyar valósághoz közelebb élőknek több havi fizujuk is lehet 420K. A nagy magyar valóságról meg annyit, hogy tegnap elött jártam az ikea-ban és kijelenthetem, hogy nincs válság Magyarországon ;) csak kicsit tenni kéne azért, hogy munkához jusson valaki. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #17247 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

zigeuner írta: 500 egy ágyért??? Na ne. Garchingban 380 ért van 25 nm szobám, saját fürdőszobával, WC-vel, közös konyha és mosókonyha használattal.


Söt, Stolpe faluban, a lengyel határ mellett, sokkal nagyobb kéróért fizetsz 180 eurót s még nagy kert is van hozzá........
:woohoo: :woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #17253 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

mahlzeit írta: Neha az "oreg" BRD emigransok Mako es Jeruzsalem viszonylatabol erzekelik a magyar valosagot es nem tudnak elvonatkoztatni olykor-olykor. Nem fika, mert respect a segitsegert, de ettol meg ez a helyzet.


Kedves Mahlzeit!
Én nagyon is tisztában vagyok az otthoni (itthoni mert, most is itthon vagyok) helyzettel! Vannak magyar Tv adóim, hallgatok rádiót és olvasok sok magyar hiradást a neten és újságokban! Ehez tartozik még, hogy anyukám is itthon él, és sok rokonom, s ismerösöm él az itthoni rendszerben igy nekem nem kell bemutatnod a mai önsajnálattól és a negativ hozzállástól zogogó, állandóan az EU-ra és a politikára mutogató lakosságot! Csak annyit jegyzek itt meg, hogy az EU statisztika szerint mi magyarork (Magyarországon!) dolgozunk a legkevesebbet 29,7 évet** átlagosan a nyugdijig!!! Akkor most miröl vitázunk?

**Legális, bejelentett munkaévek!

Senki nem fikazik és én maximálisan segitek, ha valakinek elmondom hogy felejtse el az égben lebegö álmait! Nézz csak itt körül, hogy sokan milyen öteletekkel állnak elö! Nem tud nyeleveket, nincs szakmája, (de irglamatlan nagy gyakoltata van a kereskedelemben mint TESCO polcrendezö), vagy olyan szakmája van, ami sehol nem kell, nincs megtakaritása, de Münchenben akar nagy lakást és 3000 eurót minimum miközben a barátnöével (!) és 3 gyerekkel akar nekivágni Europának! Ettöl mindig kinyilik a bicska a zsebenben!

Tudod az egész Németország ezekre az emberekre vár..... Ja, azért azt még azt ne felejtsük el, hogy vagy 27 országból jöhetnek ide emberek, s bizony a választék, igy nagyon nagy!

S valóban! Abban én soha nem leszek társ, hogy valakinek a szemét kihazudjam, kétes igéretekkel és olyan szöveggel amit hallani akarnnak! Vagy elhiszik amit irok vagy nem! Ez magényügy! Ha nem, induljanak el, és jöjjenek ki! Én bizony sok ezer olyan emberröl tudok, akik bizony pár hét, de 1-2 hónap múlva kénytelenek voltak összepakolni és haza menni a nagy és biztonságos szociális rendszerbe, mert itt nem tudtak gyökeret verni! Nekem nem érdekem, hogy valaki kijöjjön, de az sem hogy ne! Én már régen kint élek, az én munkahelyem nem veszélyzeteti senki, nekem abszolult mindegy, hogy ki mit hisz!
Szerintem, jobb félni mint megijedni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #17273 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

mahlzeit írta: Az EU csatlakozassal sok minden megvaltozott, amit a regen Nemetorszagban elok nem biztos, hogy ugy erzekelnek, mint az aki most indul.


Söt! Biztos, hogy nem! Akik most indulnak azok egy viszonylag biztonságos, szociálisan jól ellátott országból jönnek ki ide, nyugatra, ahol hirtelen 400 eurót kell pl. ovodai féröhelyért fizenti (ha kapsz) vagy ahol a nyolc órás munakidö alatt, 7 óra 45 percet effektiv munkával kell tölteni! Oda jönnek ki ahol, 65 év a nyugdijkorhatár és emelik 67 évre! S oda jönnek ki, ahol van vizitdij, és a lakbérek még az olcsóbb helyen is a többszöröse mint a magyar lakbéreknek! Oda jönnek ki ahol, nem 700 forint egy doboz cigi hanem min. 4,50 euró.... stb.
S bizony ezek a "sokkal jobb" fizetések az árviszonyokhoz képest már nem is annyira csodálatosak, mint ahogy azt sokan hiszik! Ajánlatom mindenkinek: PRÓBÁLJÁTOK KI!

Alapvetö tévedése a legtöbb indulónak, hogy az adott fizetéseket abszolultértékben nézik! Persze egy 1500-2000 eurós nettó, Mo.-on csodálatos lenne, de ha már a fele elmegy lakbérre és rezsire, és még se biztositásod, se kaájd, már másképpen néz ki a dolog!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17292 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

:woohoo: :woohoo:
Nem allt szandekomban ezt mar folytatni Gergoo valaszara sem, mert elbeszelunk egymas mellett. Altalaban teljesen egyetertek veletek, most a fenti esetben Prosperus valasza kiutotte nalam is a biztositekot. Ennyi. Mielott megegyszer valakinek irhatneka tamad ezugyben idezem magam:)

"Neha az "oreg" BRD emigransok Mako es Jeruzsalem viszonylatabol erzekelik a magyar valosagot es nem tudnak elvonatkoztatni olykor-olykor. Nem fika, mert respect a segitsegert, de ettol meg ez a helyzet:) "

Javaslom, hogy fokuszaljunk az olykor-olykor-ra! Ennyi volt a mondanivalom:) es ezt fenntartom. A tobbit meg ne nekem ird, mert megint elbeszeles egymas mellett. Bizonyos hatarok kozott egyetertek vele!
(Btw, azt a statisztikat Mo.-rol nezd at megegyszer. Nezd meg, hogy szamoltak, mit tartalmaz, tedd melle az atlageletkort a life expectancy-t es mindjart Olaszorszag lesz a negativ ellovas)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #17293 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Miert otthon nem megy el , a fizetes fele lakberre es rezsire ??? Söt altalaban ket fizetesböl gyakran az egyik csak erre megy...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!