Fizetések, megélhetési költségek

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #17356 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

prosperus írta: Respekt Decotext!!A türelmed hatartalan, vagy nagyon unatkozol!

Mindkettö! :P
Elöször is tisztázzuk! Én a "parton vagyok" és onnan "dirigálok" egyeseknek, hogy hogyan és merre usszanak! Ök nem látják a hullámoktól, meg mert nyakig az árban vannak, hogy merre is van ez a part! Ezért kell segiteni! Senki nem hülye! Ök sem, csak nem tudják jobban megitélni a helyzetet! Gondolj egy pitbullra, amelyik megmar egy embert, vagy netán a saját gazdáját! A kutya nem tehet róla, ha a nevelése olyan lett amilyen lett......

Aki meg lehurrog, vagy netán lehülyéz, hát tegye! Én már régen jól élek és TUDOM hogyan lehet ezt elérni. Ha másképpen gondolják, csinálják! Nekem tök mindegy! Nekem jó lesz a nyugdijam, s van tartalékom, nem is kevés! Én akár 20-30 évig el tudok még röhögcsélni egyesek beteges görcsölésén.....! Aki viszon komolyan gondlja a kitelepedést, az újrakezdést, az új életet, annak bármikor szivesen segitek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17358 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

prosperus írta: Egyet elfelejtessz!
Egeszen masok a Mediendaten, mint a valosag. :angry:
Az, hogy mit ir a Stern es mit a masik Internetoldal az egy nagy K.....a, mert ez a tömegek amitasa es Informatio a külsö orszagok szamara, ugyanugy mint az Arbeitslosenzahlen in der BRD.
Hivatalosan ujsagokban, tv-ben, stb.. 3,8 mio.
Nem hivatalosan 7,5 mio.
A cseh hatar mellett neked pedig könnyebb a helyzeted, mert Csehböl jönnek az ovonenik akik olcso penzert megoldjak az ovodak szemelyzeti problemait.
Nem szabad altalanositani.
Ahany haz annyi (szokas) arkülömbseg!


Tudod, itt egy árva óvónénit sem láttam, aki nem echte deutsch lett volna! De ami sokkal fontosabb, hogy gyerekszerető, hozzáértő, türelmes óvónők. S a barátom, mert nekem nincs óvodáskorú gyerekem, a teljes díjat visszakapja támogatásként, pedig kb 2 hónapja vannak kint.
Még annyit szeretnék megjegyezni, hogy sok hasznos hozzászólása is van DCT-nek, éppen ezért nem értem, miért hajtogatja azokat a nem valós, többször megcáfolt állításait.
A Sternben közölt adatok egyébként teljesen valósak, eddig sok fórumozó támasztotta alás saját tapasztalatokkal. Azok az árak, amiről DCT ír, méregdrága magán óvodák. Már a nevükben is utalnak arra, hogy nem hétkoznapi óvoda (Akademie für Kinder )
Ízelítő a programjukból:
:silly:

Für Kinder ab 3 Jahren ist die Bereitstellung verbindlicher Projekte im Rahmen einer Jahresplanung für die folgenden Bildungsbereiche geplant:
Naturwissenschaftlicher Bereich, z.B.
Mathematik
Biologie
Physik


Szvsz egy három éves gyereket még hagyni kéne játszani, rácsodálkozni a világra.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17359 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Igy van DECO maradj ilyen, amilyen vagy. Nem lenne jó, ha mindig csak a cukrot kapná a kedves érdeklődő.
Az elején félre értettelek, de kell minden társaságba egy, aki a fenn repkedőket kicsit lehozza a földre.
Ha esetleg túl szigorú a hozzászólásod, az is hasznos. Hisz aki esetleg addig benézett és elhitt mindent ami itt írva vagyon, kapott tőled egy fricskát...aztán idegességében utána nézett és megvilágosodott. :cheer:

Persze a többiek véleménye pont annyira mérvadó mint a tiéd...neked sikerült..az is egy módszer...lehet, hogy követendő és célravezető.

Igazándiból a hozzászólásaidban, ha valaki tényleg értelmezi, rengeteg bölcsesség van, segítő szándékkal...de az csak egyféle út. Van jó pár lehetséges változat.

Én azt mondom, hogy ne sértődj meg, ha beléd kötünk kicsit....csak mert érdeklődünk.

no nem filozofálok tovább mert jön a zsákos ember és elvisz :woohoo:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 3 hete #17378 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Jol beszelsz!
En nem tudom hany ev alatt epitetted fel azt az eletszinvonalat amid van, de azaz erzesem, hogy egy cipöben jarunk, mert az en 36 evi itt tartozkodasom alatt en is megengedhetnem magamnak, hogy egy percet sem dolgozzak tovabb, hanem csak Urlaubra repüljek ide-oda a nagyvilagba.
Meg sem teszem ,mert egy felelössegteljes allassal rendelkezem.
En is megprobaltem, ha egy kicsit ferfiasan is megmagyarazni egy ket dolgot az ujonnan jövöknek, de ugy latom nem jött be, ezert a tovabbi "Erstehilfe" Positiot atadom neked.
Egy igen okos megjegyzese volt egy itt allando jelleggel forumozo "kolleganak".
"Kivancsi vagyok, hogy a Bonni avagy a "hontalan" forumozok meg egy ev utan is jelen vannak es ugyanilyen hangnemben irjak positiv vagy negativ hozzaszolasaikat".
Abwarten!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17388 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

prosperus,

itt fogok élni Bonnban a német férjemmel egy év után is, nem aggódom, hogy nem így lesz.
Vagy valahol máshol Németországban, mert a párom, velem ellentétben, utálja Bonnt.
Bár ő szívesen élne Magyarországon is, de azt hiszem csak turista szemmel képes szemlélni az ottani dolgokat, így meglepődne, ha tényleg ott kellene élnie...
Tulajdonképpen nekünk teljesen mindegy, hogy hol élünk, a lényeg, hogy együtt legyünk. Most épp itt élünk, mert itt van a munkája. Én ápolónőként nagyjából bárhol találnék munkát, de neki elég speciális a szakterülete, így hozzá alkalmazkodunk.

A fórumon nem biztos, hogy megtalálható leszek 1 év után, úgyhogy ne várd ki, sőt, lehet már a jövő héten sem, mert már több bosszúságot, okoz, mint az az öröm, hogy segíthetek másoknak, vagy épp leírhatok valamit, hogy mások levonják a tanulságot belőle...

Nagyszerű, hogy ennyit elértetek, követendő példák vagytok, biztos sok fórumozónak erőt ad, hogy küzdjön, hogy majd egyszer ők is elérjenek oda ahol most ti vagytok. Legalábbis anyagilag...
Csak emellett ne felejtsd el, attól, hogy ennyit elértél, még nem te szartad a spanyol viaszt.
Minden szavadból az önteltség árad.
Persze, az ember legyen büszke arra amit elért, nem erről van szó, de ez normál esetben nem egyenlő az önteltséggel, és nem kellene, hogy azzal járjon, hogy másokat magas lóról szemlélünk. Már pedig a te hozzászólásaid ezt tükrözik, és a probléma ez volt. nem más.
Decotexnél sem az a gond, hogy más véleményen van, hanem az az önfejűség, hogy sokszor a tényeket sem képes elfogadni másoktól. Arról nem is beszélve, hogy rá sokszor lehet számítani, hogy amikor valaki bajban van, és segítséget kér, akkor nem a megoldást mondja, hanem inkább belerúg még egyet az emberbe, és a tények figyelembe vétele nélkül lehülyézi a másikat. Tudnék eseteket sorolni, a legutóbbi a diplomám honosítása körüli mizéria. Ugyan bemásoltak neki egy csomó paragrafust, nem én, hanem aki szakmájából adódóan is ténylegesen ért a témához, sőt, azóta egy hivatalos szerv is megírta, hogy Düsseldorfban nem az irányelveknek megfelelően járnak el, de biztos vagyok benne, hogy ő még mindig úgy gondolja, hogy a düsseldorfi hivatal helyesen jár el, és én vagyok az idióta, hogy ez nekem nem tetszik...

Kívánok további jókat nektek...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: HorvathAndrea, szemydavis21

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17392 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Itt mindeki, a sajat tapasztalataibol okulva irja meg a velemenyet! Az is jo, ha nem csak az esetleges pozitiv dolgok vannak ki emelve ! Kiszelesiti az ember latoköret !
Ugy kerültem erre az oldalra , hogy egy baratnöm kerte a segitsegemet , a nemetorszagi munkakereseshez ! Mivel en 7 eve ,az otthoni munkahelyem altal kerültem ki, utana itt mentem ferjhez, fogalmam sincs hogy indul neki az ember ha nincs semmi segitsege !
Az itt olvasottak hatasara olyan buktatokrol is ertesültem , amire magam nem is gondoltam !
Viszont tenyleg sokszor latok en is csak egy "fel "informaciot ! Ha most csak azt irom le, hogy a ferjem öccse kb. 300 eurot fizet Münchenben a bölcsödeert (a bölcsi alt. dragabb mint az ovoda)az egy "fel"informacio ! Hozzateszem hogy ha,a csalad evi bevetele brutto 35.000 alatt van akkor kb.100 euroba kerülne ,söt ha nagyon keves a bevetel , akkor lehetne ingyenes is, igy teljes az informacio !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!