Fizetések, megélhetési költségek

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17421 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Miert furcsa, hogy 56 evesen nehez allast talalni ? Sajnos ez tenyleg nehez bizonyos kor felett! :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17429 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia Abelino!
Elkezdtem neked irni, hogy mennyire keresnek itt mernököket,stb....amikor is meg egyszer elolvastam a hozzaszolasodat, es az eletkorotokat is.
Sajnos igazat kell adnom Decotextnek.
Az eletkorotok miatt nehez lesz talalni megfelelö munkat. Ne adjatok fel, keressetek, de nem tudlak biztatni benneteket. Azt is szamitasba kell venni, higy meg ha azonnal lenne is megfelelö munka, akkor is, mire minden elintezödik, az fel-egy ev.
Altalaban ugy tudom, 50 ev a hatar.
Nagyon sajnalom...
szia:Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #17432 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

timi2012 írta: Miert furcsa, hogy 56 evesen nehez
allast talalni ? Sajnos ez tenyleg nehez bizonyos kor felett! :(

Szerintem ezen nem csodálkozik senki! Noha van kivétel! Egy kolegám már régen nyugdijas és idestova 70 éves. Mégis gyakran behivja a cég hogy segitsen, ha sok a munka. Igaz csak mint vállalkozó kapja a fizetést tehát nem állitják be szerzödéssel hanem mint "Freiberufler". Kiváló grafikus, gyönyörüen rajzol de sajnos nagyon lassul igy nem fog soha szerzödést kapni. (Mint önálló munkavállaló megkapja a munkát, s addig szöszmötöl vele, ameddig akar, nekünk mindig ugyan annyiba kerül!) 60 km-röl jár be kocsival a saját költségén!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17438 Írta: Abelino
Abelino válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia Éva és DECOTEXT!

Köszönöm az őszinte válaszaitokat. Nem biztatást vártunk, hanem csupán ilyen őszinte és korrekt véleményt, amit megfogalmaztatok. Az előző levelemben nem írtam be, de egy Németországban is több irodával rendelkező munkaközvetítő céggel kapcsolatba kerültem, aki a DECOTEXT levelében leírtakkal ellentétben nem a férjemet, hanem engem biztat azzal, hogy nagyobb eséllyel talál munkát a számomra. Eddig már eltelt 4 hónap és nem járt sikerrel. Időnként e-mailben, vagy telefonon kapcsolatba lép velem, de ennyi. Nem tudom, hogy mennyire vehető komolyan ez a lehetőség az elhelyezkedésre, de eddig még reménykedtem benne, hogy talán ezzel is növeljük az esélyeinket egy németországi munka megszerzésére. Ezzel párhuzamosan természetesen mi is szorgalmasan írjuk a pályázatainkat. A győri és a kecskeméti munkalehetőségeket mi is megpróbáltuk, de eredmény nélkül. Még választ sem kaptunk.

Üdv.:

Abelino

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17442 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Kedves Abelino

ha még olvassátok a fórumot, és nem adtátok fel, akkor én is szívesen hozzászólnék, de ehhez tudnom kéne néhány dolgot. Csak a munka hiányzik, vagy anyagi gondjaitok vannak? (lesznek)
Csak a végzettségnek megfelelő munkát vállalnátok, vagy akár segéd munkát is?
Van-e pénzetek az első időt áthidalni?
Én szintén két diplomával, és két szakképesítéssel jöttem ki( az egyik mérlegképes könyvelő), de bevállaltam, hogy kezdetben Helfer-ként dolgozom. Bízom benne, hogy ez idővel még jobb is lesz. Hogy igazán értsétek én ebben a hónapban 58 leszek

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17443 Írta: Abelino
Abelino válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Kedves peteratde!
Természetesen olvassuk ezt a fórumot és nagy örömömre szolgál, hogy hasonló korú ember tapasztalatairól hallhatok. Nem. Nem adtuk fel és nincs is szándékunkban feladni. Szerencsére egyiken sem adjuk fel könnyen.
A kérdéseidre igyekezni fogok sorrendben válaszolni:
ad 1., A munka hiányzik (,de az nagyon).
ad 2., Anyagi gondunk nincs és egy ideig még nem is lesz.
ad 3., Az első hozzászólásomban említettem, hogy a férjem nagyon ügyeskezű ember és sok mindenhez ért. Ő szívesen vállalna nem a végzettségének megfelelő munkát is, de én olyan munkát keresek, ahol a négy felsőfokú nyelvtudásomat legalább részben tudnám hasznosítani. Én szeretek tanulni. Életem során szinte mindig tanultam valahol. Nem okozna gondot számomra, ha valamilyen átképzésben kellene részt vennem. Én mindig szerettem a kihívásokat. A nehézségek nem riasztottak el a céljaimtól.
ad 3., Természetesen van elegendő pénzünk az első időszakot áthidalni.
Nekem is volna egy kérdésem. Azt szeretném megtudni, hogy te hány éves voltál, amikor kimentél?
A válaszodat előre is köszönöm.
Üdv.: Abelino

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!